Forum Šance pro včely

Úplná verze: Co se děje v úlech teď
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Učím se vkládat obrázky tak tohle je první včela dnes, asi.

Nezdařilo se, je moc velká.
(10.02.2017 04:06 PM)Leoš Dvorský napsal(a): [ -> ]Souhlasím s Michalem to je prostě cesta. Lidé nemají často tu trpělivost, skromnost a pokoru chápat přírodu a proto volí jednoduchá řešení.
K Leošovu dnešnímu příspěvku , u mne létají pouze jedeny ale nádherně.

K trpělivosti --příspěvek dříve : znám staré včelaře kteří piplají své včelky již dlouho a chovají je bez jakýchkoli problémů , pak ale jati moderními metodami , zajdou koupit inseminované matky a... jsou zase na začátku cesty. Nejhorší je , že to nechápou.
Tak dnes u nas bylo cca 5 stupnu ve stinu a na uly svitilo slunicko. Sla jsem se kouknout,, zda-li se vcelky nesly prolitnout. Nelitaly, ale z kszdeho ulu jich par malatnych vylezlo, aby pak pred ulem zemrely. Je to normalni?
(13.02.2017 04:45 PM)Leoš Dvorský napsal(a): [ -> ]Učím se vkládat obrázky tak tohle je první včela dnes, asi.
Nezdařilo se, je moc velká.
Daj do skicára obrázok , a klikni na ikonku zmeniť veľkosť .....a bude včielka tak akurát !
úly jak cedníky:

[Obrázky: DSC_2295.jpg][Obrázky: DSC_2299.jpg][Obrázky: DSC_2300.jpg][Obrázky: DSC_2301.jpg][Obrázky: DSC_2302.jpg]


P.S. nahrát obrázky
Debora: jsem na tom podobně... :/
a bylo prostřeno pro rejsky. Big Grin

[Obrázky: DSC_2304.jpg]

Poučné je, že nástavkami z douglasky do úlu nešli.
U mě díky žluně jsou nástavky také často děravé.
Navíc jsou po nedávných proletech pokálené přední stěny úlů. Prvně jsem zimoval na medu - z většiny by měl být květový.
Na podzim mi odešlo několik včelstev pravděpodobně na N.C.
Je možné, že to její projev? Asi pošlu vzorek včel na vyšetření...
Tak ´konečně se povedlo.
Chlupáč ne?
Apis ursus mellifera ???
Referenční URL's