Forum Šance pro včely

Úplná verze: Co se děje v úlech teď
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Jazvec predsa spí zimným spánkom.
Nie je to pravý zimný spánok Smile občas ho preruší a potúla sa po okolíSmile
Tendle asi nespal. Stopy byli divný a mám na to stopařský atlas, určitě jsem se nesekl. V zimě vůbec se člověk divý, kolik je najednou všude zvěře, kterou není vidět.
Ahoj všichni,
z posledních teplých dnů ...
Září od úlu dveře zavři - klid pro včelky Wink
Jenda
Len neviem o čom vypovedajú tie fotografie. To sú včely zlodejky alebo domáce, ktoré si vymkol.
Už je to pár týdnů, co jsme tohle natočili, ale přišlo mi to zajímavé, tak posílám pro potěšení - je to "neplánovaný" pozdní roj z včelstva, které bylo postiženo DWV a zřejmě proto se rozhodlo vyrojit. Roj se vyvíjí pěkně a včely mají dost extrémní sklon "leštit česno", takhle masově jsem to ještě nikdy neviděl, důvod neznám..

Ona je to také známka malého přívodu vzduchu. LD
Petře, někdy "natírají" včely okolí česna feromonem, čichni si k tomu a napiš jakou to má vůni. Jest-li cítíš kořeněnou vůni skořice, jedná se o anestetikum 2-Heptanon. Včely ho používají proti parazitům
Což by mohlo potvrzovat to, proč některá včelstva doslova zabetonovaná propolisem V.d. téměř nemají. LD
(03.09.2015 06:38 AM)MilanBencúr napsal(a): [ -> ]Len neviem o čom vypovedajú tie fotografie. To sú včely zlodejky alebo domáce, ktoré si vymkol.

Jsou to včely domácí, bylo horko zúžil jsem česno na dvě tři včely vedle sebe a prostě jsem je vyfotil, nic v tom nehledej. Wink
Měj se hezky
Jenda
Referenční URL's