Téma uzavřeno 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Environment a zdravá výživa
03.01.2014, 07:48 PM
Příspěvek: #51
RE: Environment a zdravá výživa
Z jiného fóra vím že diskuze mezi vegetariány a masožravci nemá žádný smysl.
Hlasování: Rasťo 71 (+1), Aleš Molčík (+1), Milan Bencúr † (+1), Debora (+1), Jaro Stoklasa (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
03.01.2014, 08:56 PM
Příspěvek: #52
RE: Environment a zdravá výživa
Každý si svoje náboženstvo vyberá sám.
Hlasování: Aleš Molčík (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
04.01.2014, 12:05 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 04.01.2014 12:08 AM od Ing.Jiří Šturma.)
Příspěvek: #53
RE: Environment a zdravá výživa
(03.01.2014 07:48 PM)Ladislav Kohout napsal(a):  Z jiného fóra vím že diskuze mezi vegetariány a masožravci nemá žádný smysl.

Ano souhlasím. Je to stejné jako když diskutují dva náboženští fanatici, kteří uznávají jinak pojmenovaného boha. Většinou v těchto případech to končí násilím a to znamená tou prolitou krví o které tady furt melete.

A já se hrdě hlásím k tomu, že jsem se v evoluci vyvinul z opice (možná předchůdce gorily) a jsem tudíž všežravec a v podmínkách Evropy potomek lovců mamutů a ne potomek nouzového pojídače zrnin. To bych v procesu evoluce měl zobák a ne zubní vzorec, ve kterém mám zuby špičáky - označené jako zuby vlčí (canivi).

Možná, že protistrana je v puse nemá Smile

Ale jinak stravujte se jak chcete, jen lidi neškatulkujte podle toho, co jedí a nehodnoťte je podle toho. Je to pak o netolerantnosti k bližnímu svému. Heart
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
04.01.2014, 12:37 AM
Příspěvek: #54
RE: Environment a zdravá výživa
(03.01.2014 06:14 PM)micouche napsal(a):  ................,v zime nie čerstvá zelenina,ale nakladaná,prípadne hodne strukovín,zemakov

Jeden ze způsobů jak uchovat zeleninu je i sušení, je to technologicky nejjednodušší a nejlevnější způsob a sušit jde všechno.
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
04.01.2014, 02:01 AM
Příspěvek: #55
RE: Environment a zdravá výživa
Vyzerá že sa vraciame k téme , tak sa pridám. Možno nájdu pochybovači či toto patrí k zdravej výžive. Potom by to mohlo patriť k vláknu "Co všechno pro nás příroda může udělati" ktorú navrhoval Tonda Wink.

Ďalší spôsob ako uchovať niečo na zimu je namočiť to do alkoholu. Na fotke to tmavšie je medvedí cesnak v domácej pálenke. Recept veľmi jednoduchý. Listy cesnaku nakrájať , zaliať pálenkou a nechať pár týždňov vylúhovať. O jeho účinkoch sa dá nájsť na internete veľa. Užívať striedmo , podobne ako ten bordový likér. Potrebujeme naň len trnky cukor a domácu pálenku. Ak nemáme tak nejakú bielu bez výraznej chuti. Do 3,8l pohára ktorý sa používa na kŕmenie včiel nazbierať do cca 1/3 trnky , 0,5 kg cukru a zaliať do plna pálenkou. Komu sa to zdá veľa môže to pomerom rozdeliť na menšiu dávku. Ja som tentokrát cukor nahradil medom a chutí to vynikajúco. Napadá ma preto myšlienka či by cukor mohol byť nahradený medom aj v ostatných receptoch , nie len koláčoch kde sa s tým stretávame najčastejšie. Napríklad aj v tom kečupe čo písal Aleš. Rozmýšľam či by išlo o rúhavé plytvanie a znehodnotenie cenného medu alebo že sa to tam jednoducho nehodí? Čo poviete majstri kuchári?


Přiložené soubory Miniatury
   

Zázrivá , 650m
Hlasování: Petr Jezowicz (+1), tondabh (+1), Debora (+1), Jaro Stoklasa (+1), Milan Bencúr † (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
04.01.2014, 10:01 AM
Příspěvek: #56
RE: Environment a zdravá výživa
Produkciu potravín v Európe ohrozuje masový úhyn včiel. Vlani sa objavili dôkazy o škodlivom vplyve určitých druhov pesticídov na životné prostredie.
Viacerí vedci ich považujú za možnú príčinu poklesu populácie včiel, ktoré opeľovaním plodín zabezpečujú dostatočnú produkciu potravín. Podľa Európskeho úradu pre bezpečnosť potravín sú pesticídy pre včely neakceptovateľnou hrozbou http://www.enviroinstitut.sk/sk/uvodna-stranka
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
04.01.2014, 10:10 AM
Příspěvek: #57
RE: Environment a zdravá výživa
Po skromných zkušenostech, kdy jsem nahrazoval cukr medem, mohu říct, že to jde, ale je potřeba toho medu dát váhově o něco méně, než je v receptu psáno cukru. Med má větší sladivost, aspoň pocitově, než cukr.
Byla řeč o Medvědím česneku, kromě toho, že kolem včelnice mi rostou hektary česneku a pozoruji, že je to hojně navštěvovaná bylina v předjaří včelami a nosí z něj hodně pylu, tak sušený a drcený do polévek, příloh aj. Listy se sbírají před květem a z archeologických vykopávek je prokázáno, že je to po tisíce let využívané koření.
Hlasování: Petr Jezowicz (+1), Miroslav Macek (+1), tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
04.01.2014, 10:23 AM
Příspěvek: #58
RE: Environment a zdravá výživa
(04.01.2014 12:37 AM)Aleš Molčík napsal(a):  ... nejjednodušší a nejlevnější způsob a sušit jde všechno.

Mám super sušárnu. Kamna metr krát metr krát dva, 1600 kg cihel. Spotřeba okolo 10 kg dřeva denně. Právě teď poslouchám na dvojce Meteor (právě mluvěj o tom že zápasníci sumo umírají mladí na nemoci z nadbytku živočišných bílkovin) a krájím jablka na křížaly. Včera jsem si přivezl pět beden. Kohoutová jezdí v pátek a v sobotu do školy tak si jich bere krabičku aby neuhynula hlady. Na loukách za barákem rostou inteligentní hrušně. Inteligentní v tom, že se dají sklízet až na přelomu října a listopadu kdy už se v kamnech topí. A křížaly z nich jsou super. Stačí dva kousky denně aby si člověk uspokojil chuť po na sladké. Jako stačí čtvrtka belgické pralinky.
Hlasování: Milan Bencúr † (+1), Miroslav Macek (+1), tondabh (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
04.01.2014, 02:51 PM
Příspěvek: #59
RE: Environment a zdravá výživa
(04.01.2014 02:01 AM)Macek napsal(a):  Ďalší spôsob ako uchovať niečo na zimu je namočiť to do alkoholu.

Konečně něco pro mysl. Wink Kdo umí dobrou pálenku?
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
04.01.2014, 03:24 PM
Příspěvek: #60
RE: Environment a zdravá výživa
(04.01.2014 02:51 PM)Debora napsal(a):  Kdo umí dobrou pálenku?

Myslíš že sa niekto prizná ? Wink

Zázrivá , 650m
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Téma uzavřeno 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)