Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co se děje v úlech teď
29.02.2020, 08:11 PM
Příspěvek: #2031
RE: Co se děje v úlech teď
Kladno v okolí od poloviny února kvetou jívy, lístky + bylinky, zatím bez užitku pro
včelky počasí jim zatím zrušilo lety
Olda a vnuk Pepa
Hlasování: Leoš Dvorský (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.03.2020, 05:08 PM
Příspěvek: #2032
Dneska jsem fakt zralej na postel. Ale šel jsem se zrelaxovat ke včelám. Mrkunul jsem i do jednoho trubčího včelstva, trubčina z části zavíčkovaná. Nestane-li se nic nepředvídatelného 1.4.´=1. série. Skoro zázrak tady. Stále mám ale včelstva, která asi teprve dnes vystrčí hlavičky ven. Jsou to medvědi. Loni byly ale lepší ty s častějším nástupem polodování, předloni ty pozdnější. Dopoledne jsem musel narychlo do Prahy, tam kvetou jívy naplno. Tady jim chybí tak 10 dní. Lísky jsou pryč, ale i v tom větru jsem zahlídl umazaný nohy od pylu. Zběsile shání vodu. Vzhledem k tomu, že se holky pakovaly od podzima u sousedů, zásob je tolik, že včely vůbec nejsou v horních nástavcích. Přibyl jim min. 1 celý nástavek zásob + patogeny. Koukám, že místní organizace s pro mne stává takovým zkušebním polygonem už celé 3 roky. No moc z toho radost nemám. Raději bych včelařil v předvídatelném prostředí, ale co nadělám. Za oknem je fakt krásné, venku to ale fučí nepříjemně. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou pro mne přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování: schützmeister (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
01.03.2020, 05:16 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 01.03.2020 05:31 PM od dědvlkú.)
Příspěvek: #2033
Dnes na Kladně počasí umožnilo včelkám létat pro vodu a pyl, první probuzení, jaro začíná klepat na dveře, létalo i včelstvo které prodělávalo na podzim varoázu C a dost jsme pochybovali, že bude v tuto dobu na živu, má velké ztráty ale žije.
Olda a vnuk Pepa

P.S. /Ale šel jsem se zrelaxovat ke včelám./ U včel v přírodě jsi blíž k inteligentní sile Universa tedy k Bohu daleko blíže než farář a to i když nevěříž
Hlasování: Leoš Dvorský (+1)
02.03.2020, 11:16 AM
Příspěvek: #2034
Palkovice (okres FM): V neděli holky krásně lítaly, sluníčko je zahřálo. Sem tam jsem viděl i pylové rousky, takže asi ok. Později fučelo, tak jsem do nich nelezl, jen mrkl přes folii.
Dneska ale pošmourno a déšť, takže jsou doma. Po pátečním a sobotním sněhu ani památky.
02.03.2020, 02:44 PM
Příspěvek: #2035
Jo, dneska lítaj i na Šumavě. Sníh byl téměř pryč už včera, dnes jen závěje od pluhu.
Líska ještě dává, taky olše, jíva zatím nic.
Odpovědět 

Skok na fórum:

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 2 Host(é)