Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin
26.07.2016, 11:31 PM
Příspěvek: #141
RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin
(26.07.2016 12:48 PM)schützmeister napsal(a):  Krecht, se tomu říká.
Krecht znám, ale prokopávat se v zimě přes zmrzlou zem nic moc. Běžně na zahrádce zimuji podobně dvouletky na semeno (cibuli, tuřín, mrkev...) a na jaře jsou v lepším stavu jak při skladování ve sklepě.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.07.2016, 07:25 PM
Příspěvek: #142
RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin
(21.07.2016 03:33 AM)Debora napsal(a):  Infračervené spektrum světla má vlnovou délku 760-1400 nm ...

Zemský povrch absorbuje viditelné záření ze Slunce a vyzařuje mnoho energie jako infračervené záření skrze atmosféru zpět do vesmíru.

Já bych se zeptal pivařů. Ti dávno vědí v které láhvi je pivo chutnější i po delším skladování Big Grin!

Dochází tu také k nějakému zmatení pojmů. Infračervené světlo vyzařované zemským povrchem má vlnovou délku 10 000 nm. Nebo to už není infračervené světlo? Které infračervené světlo (nebo co to je) má ten pozitivní efekt? IR je strašně široký pojem a různé části spektra mohou mít různé účinky. A je fialové sklo jako fialové sklo? Používá se k barvení vždycky stejná přísada?
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
28.07.2016, 12:48 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 28.07.2016 10:09 PM od Debora.)
Příspěvek: #143
RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin
máš pravdu, mluvit o světle jako o fyzikální veličině definující elektromagnetické záření je jedna věc, ale jeho podstata je tak komplexní, že se to tu ani nedá napsat, pokud si člověk chce zachovat aspoň kapku vážnosti, která v mém případě stejně visí na háčku. Big Grin Do úlu můžeme sypat cokoliv, od čiré myšlenky, přes fotony, až po chemické sloučeniny, dle možností člověka, ale jediné, co má opravdu oživující schopnost, tudíž i léčit, zůstává nadále elektromagnetické záření, které každý z nás ve svém vědomí generuje, a které je v neustálé interakci s okolím. Sypat do úlu elektrony má podobně okouzlující účinky, jako například thymol. Navíc ta vůně ozónu rychle zmizí, což se o thymolu říci nedá. Wink Háček je v tom, že si pak včelstvo plete měsíček se sluníčkem. Big Grin
Je lépe se dívat, přemýšlet a pak teprve rušit včely. (Leoš Dvorský)
Hlasování: terez.c (+1), Víťa (+1), tondabh (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
28.07.2016, 04:17 PM
Příspěvek: #144
RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin
Je lépe se dívat, přemýšlet a pak teprve rušit včely. (Leoš Dvorký)
[/quote]

No a když přihlédneme po kolika letech tohoto vědomí Leoš dosáhl, tak je to velice cenná rada a doporučuji každému začátečníkovi se tohoto moudra držeti!

Tonda
Hlasování: Debora (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
28.07.2016, 07:30 PM
Příspěvek: #145
RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin
Jednak je to příspěvek ve špatném vlákně, jednak je nesprávně uveden autor citátu, není Dvorký, ale Dvorský a hlavně si myslím, že to začátečník může špatně pochopit a přijde o včely, několik jich už znám a i já jsem tak dopadl. Začátečník si musí vše osahat, všude se podívat, aby věděl co a jak. Někteří to pochopí tak, že je raději nebudou rušit skoro vůbec a pak najdou třeba prázdný úl. Když už je to mimo téma, tak si dovolím zde poděkovat Leošovi za vše, co udělal minimálně pro ŠPV, já osobně jsem z jeho přednášek a mailů pochopil hodně a učím se včelařit jinak a jsem tomu rád.
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.07.2016, 01:53 AM
Příspěvek: #146
RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin
Prosím Leoši o prominutí, že mi vypadlo písmenko "s" v Tvém jménu. Heart
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.07.2016, 03:12 PM
Příspěvek: #147
RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin
Deboro prosím tě N E Ř E Š T O !!! HeartHeartHeart

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
05.08.2016, 04:32 PM
Příspěvek: #148
RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin
(01.02.2015 08:59 AM)Aleš Molčík napsal(a):  Ona to Debora už nakousla, tak bych se s dovolením zeptal jestli už někomu někdy nějaký keř nebo strom vyklíčil ze semene? Já jsem zkoušel zatím jen jednou muchovník a nepovedlo se. Semínka jsem měl z vlastního keře. To daleko větší úspěch byl u javorů, lip a bylinek. Letos budu ve "velkém" množit a vysazovat v okolí včelnice meduňku. Mám 2dcl skleničku semínek meduňky z vlastní produkce a vzchází také velmi dobře, to už jsem minulý rok vyzkoušel při rozšiřování záhonu na sběr drogyBig Grin.

Jak na seminka z lipy? Nedarilo se nam, nakonec to vyhraly koupene sazeniceDodgy

Ze seminek habry, svestky, mirabelky, kastany, duby, javory, jablunky. Problem mam s naslednym zasazenim do prirody a udrzenim pri zivote. Okolo cest zatim vic jak tri roky neprezilo nic (bud uschlo nebo to posekali pri udrzbe silnic). A na mym pozemku se casto pohybuji kone, taky hodne zlikviduji Confused
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
05.08.2016, 06:48 PM
Příspěvek: #149
RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin
Lípy beru z náletu. To je taky vlastně ze semínek. Tam, kde vidím, že nemají do budoucna šanci (pod vzrostlými lipami, v příkopech a tak), vykopnu je, zastřihnu kořeny, dám na rok do školky na vlastní zahradě a příští podzim sázím do přírody. Poprvé kvetou tak po 15 letech Sad, není to nic pro netrpělivé. Naštestí mám kam sázet, takže přežívá skoro 100 %. Ale nejradši mám kleny a třešeň ptačí. Tam se člověk dožije květu dokonce u následných generací!

Ze semene mám na zahradě taky jedlý kaštan (přímo z NASA). Včelami je obsypán, ale hrozně smrdí. Na zahradu nedoporučuju Smile.

Myrobalán (žluté, červené a modré kulaté plody, co nejdou od pecky) se teď u nás množí semenem sám jako plevel. Asi je to invazní rostlina nebo díky oteplení, nebo jako důsledek neúdržby krajiny? Nikdy dříve ho tu tolik nebylo a je to první vydatná snůška hned po časných vrbách a 14 dní před třešní ptačí - a pro mě signál ke vkládání stavebních rámků.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
05.08.2016, 08:10 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 06.08.2016 08:28 AM od straka.)
Příspěvek: #150
RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin
Jen malá poznámka. Zasadil jsem lípu již menší stromek z náletu nebo odkopku při narození vnučky, je jí nyní 10 let , a již druhým rokem ta lípa kvete, tedy po 7-8 letech,
při sázení jsem ji přihnojil hnojivem do zásoby.
souhlas ze semene by trvalo déle !
Každý člověk má mít svůj strom ! Když už tak pro včely.
Akáty rostou rychleji než Japonské topoly apod , letos z malého stromku výška až 3,5 metru
Doufám, někoho nenapadne likvidovat velmi užitečné akáty z několika hledisek(kvalitní tvrdé dřevo, výborné palivo, nemají škůdce jako smrky, stačí jim chudá půda a je to pastva pro včely- v Itálii
nejdražší med a dá se na ně naroubovat trnovník Holdtův , růžová barva květů a ten kvete déle zhruba od července do konce září, sháním rouby.
Jinde na SPV jsem našel kontakt na Trnovník Holdtův p. Junek telef. 737 159 499.
Straka Dehtin
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)