Forum Šance pro včely
Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (/forum-Obecna-diskuse)
+--- Fórum: Obecná diskuse (/forum-Obecna-diskuse--39)
+--- Téma: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin (/tema-Zahrada-a-vsem-kolem-pestovani-a-vyuzivani-rostlin)

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Všechny stránky


Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - Aleš Molčík - 25.09.2014 08:19 AM

Téma jsem založil pro nás zahrádkáře, protože i v tomto hobby se určitě smysl pro permakulturu taktéž objevuje.


RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - Crha Karel - 25.09.2014 09:22 AM

Chvála Lichořeřišnice (Tropaeolum). Jídlo - léčivka - bioodpuzovač. Vždy jsem nadšen, když některá rostlina nabízí tolikero darů. Škoda jen, že je citlivá na mráz, ten včerejší mi valnou část ploch poničil.


RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - renttip - 27.09.2014 10:57 PM

moje manželka se velmi intenzivně věnuje homeopatii a věřte, že naše zahrada je plná všeho, co léčí a ono léčí snad vše.Shodou okolností všechny léčivky (snad jen mimo černého bezu) jsou velmi hojně navštěvovány včelkami , čmeláky i samotářkami. Naše zájmy: manželky homeopatie a bylinkářství se prolíná s mým včelařením.....


RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - Milan Bencúr † - 28.09.2014 07:02 AM

Moja manželka je tiež babka korenárka. Chodí so psom na prechádzky po chotári za dedinou a zbiera rôzne bylinky, suší ich a ja pijem celý rok čaje z našej prírodnej lekárne. Píše niečo o tom aj na jej blogu.


RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - Ladislav Kohout - 01.10.2014 09:02 AM

(25.09.2014 09:22 AM)Crha Karel napsal(a):  Škoda jen, že je citlivá na mráz, ten včerejší mi valnou část ploch poničil.

Nám mráz přežily a ještě stačily vykrmit stovky housenek.


RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - Crha Karel - 01.10.2014 01:36 PM

A co běžci, Ti ty housenky nežerou? Já jsem byl bez mysli na budoucnost žravej jak ty housenky, takže jsem bez zásoby semen na příští rok. Některé květy v zákrytu mráz přežily, šetřím si je,chci osít všechny plochy kolem stromů a keřů.


RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - Ladislav Kohout - 01.10.2014 09:20 PM




RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - Aleš Molčík - 19.10.2014 08:55 PM

Dnes jsem zahradničil, připravoval jsem záhon na sazení česneku. Pěstuji odrůdu Havran, na rozdíl od ostatních odrůd, co jsem vyzkoušel, mi Havran přijde chuťově nejzajímavější a hlavně má jen šest velkých stroužků co je pro mě další plus při loupání.
Jediné co zůstává ještě na sklizeň je kiwi a rakytník.
Přidal jsem zde dvě fotky Ozdobnice čínské. Je to travina vysoká cca 4m. Kromě okrasného využití se používá na pěstování jako biomasa na topení, ale ve své subtropické domovině má tento materiál využití jako střešní krytina jako rákos nebo sláma. Jenomže stonek je mnohem pevnější, víc dřevnatější a co mám zatím zkušenost tak venku má delší životnost než rákos.
Pro mě to bude jeden z materiálů co bych chtěl použít na stavbu včelnice zcela v přírodním stylu i s úly no, ale to zatím trošku časově předbíhámSmile.


RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - Aleš Molčík - 20.10.2014 01:15 PM

Chtěl bych se zeptat jestli někdo zkoušel zapojit se do projektu Gengelu na http://www.gengel.webzdarma.cz . Já jsem o tom uvažoval minulý rok, ale nakonec jsem to odložil jelikož jsem si nemohl vybratSmile.


RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin - petr.strejcek - 20.10.2014 01:21 PM

Já už o tom uvažuju dva roky a taky jsem se zatím nerozhodnul. Lákali mně hlavně zeleniny, jako jsou divoká rajčata, která jsou údajně dost odolná na plíseň. Zkušenosti má kamarád, který si od nich objednává asi už čtyři roky a vždy bez poblémů. Petr