Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Warré
29.04.2020, 11:49 PM
Příspěvek: #61
RE: Warré
Ahoj, cena je relatívna z môjho pohladu nebola drahá. Tým že mám stolársku dielňu kupujem materiál za iné ceny. Ďalšia vec že nemám hoblovačku, vyrábame hlavne z velkoplošného materiálu. Ale keď som si spočítal vstup materiálu v podobe reziva, hoblovanie a lepenie priebežiek tak ta cena neni zas tak rozdielna.

Čo sa týka nejakej škodlivosti z lepených spojov je tiež relatívne. BIO doska má len tri vrstvy teda dva lepené spoje. Spraviť ul za rozumnú cenu bez lepenia dosiek (priebežiek) je v podstate nemožné.

A nakoniec je to pokus, uvažujem nad spustením eshopu na úle hlavne pre západný trh a tam sú z BIO doskou OK.

Tieto úle sú poctivo lepené D4 lepidlom a kolíkované na Domino. Všetko vybrúsené a frézované. Povrchovka z lazure z včelieho vosku, živice a lanového oleja. Káždý úl ma 5 nádstavkov tri presklenné a dva pevné, polovičný nádstavok a tiež som spravil 2 krmítka podla Warreho. Uteplivka je z Hobri a na vrch nádstavku sa dáva nerezové syto v rámiku na propolis. Dno má letáč podľa Warreho aj s možnosťou zmenšenie nerezovým uholníkom s výrezmi. Samozrejme nerez syto pre kontrolu klieštika. Už čaká len na roje.


Lokalita: Štefanov, Záhorie, cca 200mnm
Úľová zostava: Warre
Som za tykanie, úcta sa dá prejaviť aj inak.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
18.11.2020, 07:02 PM
Příspěvek: #62
RE: Warré
Dobrý den, oživíme toto vlákno ? Nové zkušenosti s úly Warre po sezoně ? Kdo je pořád má ?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.11.2020, 10:41 AM
Příspěvek: #63
RE: Warré
Ahoj,

Mám osadené 3 ks a idem dorobiť cez zimu ďalších 7ks. Počas sezóny som spravil novú verziu dna, je podstatne menej náročné na materiál a výrobu. Vyrobil som si nôž na odrezávanie plástov aby som ich vedel dostať v pohode von.

Ja som spokojný.


Lokalita: Štefanov, Záhorie, cca 200mnm
Úľová zostava: Warre
Som za tykanie, úcta sa dá prejaviť aj inak.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.11.2020, 05:09 PM
Příspěvek: #64
RE: Warré
Tomáši,
Mohl bys tady uveřejnit fotku toho dna? Pro inspiraci.
Díky Marek
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.11.2020, 12:43 AM
Příspěvek: #65
RE: Warré
Áno, včelárenie v úľoch Warré má svoje čaro ale... Tiež som mal najskôr 3, potom som sa vyšplhlal asi na 7 ale mal som popri tom aj Čechoslováky, kláty, Japonca a mohol som porovnávať. Bolo by to na dlhé rozprávanie. Realita je taká že momentálne sú obsadené už len dva Warré. Na "hranie sa" to stačí. S včelami však treba aj pracovať čo sa síce v tomto úli dá ale je to časove oveľa oveľa náročnejšie. Akékoľvek zásahy (hoc sa ich snažím minimalizovať) alebo aj medobranie robím v poradí že bezrámikové úle si nechávam až nakoniec. Nakoniec nie v tom zmysle že to najlepšie nakoniec ale pravdupovediac viem že to bude najprácnejšie tj najdlhšie a možno sa k tej práci ani nedostanem a včelstvo ostane bez zásahu. Aj to môže byť pre včelstvo z iného pohľadu benefitom. Toť v krátkosti moja skúsenosť. Môžu sa vyjadriť aj ostatní čo si Warré odskúšali. Určite ich tu bolo viac.

Zázrivá , 650m
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.11.2020, 09:15 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 22.11.2020 11:50 PM od Tomáš Kudoláni.)
Příspěvek: #66
RE: Warré
Rád dám fotky ale teraz ich mám nainštalované. Kamaŕatovi som nedávno robil komplet tri úle ale už ich má doma. Keď k nemu pôjdem nafotím.

Avšak je to obdoba použivaných dien na B alebo Langstroth, prispôsobenená na moje tech. vybavenie. Dá sa vyrobiť z odpadových lát. Ja som jedno spravil z lat v ktorých mi chodia balené AL profili. Potrebuješ pilu ( okružnu stolovú) s pravítkom aby si tam mohol narobiť drážky.

Alebo ked budem teraz vyrábať cez zimu nové úle spravim video.


Jeden postreh čo chcem na budúcu sezónu inak.
Na každý ul na vrch som si spravil rámik s jemným nerezovím sitom na zber propolisu. No prax ukázal že je to blbosť. Včely ho krásne zanesú propolisom, avšach dostať ho dole z úla je celkom fuška. Tým že je v ráme tak sa nedá pekne postupne odliepať, dviha všetky latky. No a dostať z neho propilis je tiež zábava. Na budúcu sezónu prerobým uteplivky a na vrch úla pôjde konopná látka.


Lokalita: Štefanov, Záhorie, cca 200mnm
Úľová zostava: Warre
Som za tykanie, úcta sa dá prejaviť aj inak.
Hlasování: Jiří Grossmann (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
15.02.2021, 12:34 AM
Příspěvek: #67
RE: Warré
Warečka u nás na Záhorí. Tento tyždeň konečne primrzlo, teplota spadla na -11. To sme tu už par rokov nemali. Včielky držia. Na jeseň som ich otočil na teplú stavbu.


Přiložené soubory Miniatury
   


Lokalita: Štefanov, Záhorie, cca 200mnm
Úľová zostava: Warre
Som za tykanie, úcta sa dá prejaviť aj inak.
Hlasování: Karol Lamacz (+1), Marek Pomp (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
17.02.2021, 06:49 PM
Příspěvek: #68
RE: Warré
Tomáši a ostatní,
vím, že E. Warré doporučuje kolotoč zima/léto teplá/studená stavba, ale není to pro včely matoucí? S podmínkami v úle dlouhodobě plánují a upravují si je určitě s velkým předstihem.

Já podobně "zbytečně" zužuju a rozšiřuju česno a přemýšlím, jestli se toho nezbavím (zatím mě u toho drží jako důvod myši)
Marek
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
17.02.2021, 08:49 PM
Příspěvek: #69
RE: Warré
Hmm... to je dobrý postreh, ale skorej na ostatných. Ja som včelár v zábehu.

Leták mám smenšený tiež hlavne kvoli hlodavcom a v podstate som ho mal na strednú velkosť aj cez rok keďže som mal nové roje. Tento rok ich skúsim na plnú velkosť.

Mám už natočene video o výrobe dna ako som sľubil, akurát ho ešte musí moj mladý strihnúť.


Lokalita: Štefanov, Záhorie, cca 200mnm
Úľová zostava: Warre
Som za tykanie, úcta sa dá prejaviť aj inak.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.03.2021, 11:56 AM
Příspěvek: #70
RE: Warré
Priatelia, ako som sľúbil spravil som video o vyrobe ulového dna pre Warre čo sam používam.

Nech sa pači, môžte ho patrične olajkovať Smile


Lokalita: Štefanov, Záhorie, cca 200mnm
Úľová zostava: Warre
Som za tykanie, úcta sa dá prejaviť aj inak.
Hlasování: Miroslav Matucha (+1), Jan Brunclík (+1), Jan Sochor (+1), Marek Pomp (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)