Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Warré
29.04.2020, 11:49 PM
Příspěvek: #61
RE: Warré
Ahoj, cena je relatívna z môjho pohladu nebola drahá. Tým že mám stolársku dielňu kupujem materiál za iné ceny. Ďalšia vec že nemám hoblovačku, vyrábame hlavne z velkoplošného materiálu. Ale keď som si spočítal vstup materiálu v podobe reziva, hoblovanie a lepenie priebežiek tak ta cena neni zas tak rozdielna.

Čo sa týka nejakej škodlivosti z lepených spojov je tiež relatívne. BIO doska má len tri vrstvy teda dva lepené spoje. Spraviť ul za rozumnú cenu bez lepenia dosiek (priebežiek) je v podstate nemožné.

A nakoniec je to pokus, uvažujem nad spustením eshopu na úle hlavne pre západný trh a tam sú z BIO doskou OK.

Tieto úle sú poctivo lepené D4 lepidlom a kolíkované na Domino. Všetko vybrúsené a frézované. Povrchovka z lazure z včelieho vosku, živice a lanového oleja. Káždý úl ma 5 nádstavkov tri presklenné a dva pevné, polovičný nádstavok a tiež som spravil 2 krmítka podla Warreho. Uteplivka je z Hobri a na vrch nádstavku sa dáva nerezové syto v rámiku na propolis. Dno má letáč podľa Warreho aj s možnosťou zmenšenie nerezovým uholníkom s výrezmi. Samozrejme nerez syto pre kontrolu klieštika. Už čaká len na roje.

Lokalita: Štefanov, Záhorie, cca 200mnm
Úľová zostava: Warre
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 

Skok na fórum:

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)