Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rojení
05.06.2013, 05:44 PM
Příspěvek: #11
RE: Rojení
Včera to začalo u kamaráta a dnes to začalo aj u mňa.

https://plus.google.com/photos/105185356...banner=pwa
https://plus.google.com/photos/105185356...banner=pwa
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.06.2013, 03:24 AM
Příspěvek: #12
RE: Rojení
Chytání rojú ve Frankfurtu 1.6.2013

[Obrázky: Blockupy_2013_Chytani_roju_1400.jpg][Obrázky: roj_kranka_28_05_2013.jpg]
Hlasování: Leoš Dvorský (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.06.2013, 04:44 AM
Příspěvek: #13
RE: Rojení
(05.06.2013 11:50 PM)Miroslav Jaroš napsal(a):  ... , tak na otázku původu včel odpověděl , že to má včely od roku 1947 od místní paní učitelky , náruživé včelařky .

Úžasné. Výber ako má byť. Presne podľa U.Kramera a jeho metodiky z roku 1902 "O plemennom chove včiel". Tak to má fungovať na každej včelnici.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.06.2013, 01:24 PM
Příspěvek: #14
RE: Rojení
Rojení, medná kráva, dějství druhé. Prvoroj 4.6., dnes druhák. Sedí na jostě ve dvou hroznech, už jsem volal do Krušlova by si přijeli, aby nebyl Machův včelín tak osiřelý.
Hlasování: Leoš Dvorský (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
11.05.2014, 01:10 PM
Příspěvek: #15
RE: Rojení
Chtěl bych se zeptat zkušenějších. Včera jsem kontroloval včely, zda se nechystají na rojení. Matečníků naražených minimálně 20, ale všechny suché, žádný zavíčkovaný. Nicméně dneska jsem přišel k úlu a vidím, že včely jsou namačkané v česnu, jako by chtěly ven, ale neodlítají (mírně dnes prší). Včely jsou živé, normální aktivity, jen se všechny tlačí kolem česna. Může to být tím, že jsem nějaký matečník přehlíd a chtějí se rojit, nebo je v tom nějaký problém ?

Včely v česnu 1
Včely v česnu 2
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
11.05.2014, 01:47 PM
Příspěvek: #16
RE: Rojení
Pokud prší, nic by se dít nemělo a příští týden to počasí nebude lepší. Jedině až se oteplí. Před rojením doslova obalí čelní stěnu, stáhnou se spátky do úlu a pak je hukot
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
11.05.2014, 03:27 PM
Příspěvek: #17
RE: Rojení
Pokud takhle visí v 10 cm podmetu tak bych jim podsadil další nástavek.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
11.05.2014, 04:47 PM
Příspěvek: #18
RE: Rojení
(11.05.2014 03:27 PM)Aleš Molčík napsal(a):  Pokud takhle visí v 10 cm podmetu tak bych jim podsadil další nástavek.

No já to mám jako dřevěnou košnici dle Vašeka Smolíka. Tak spíše počkám jak se vyprší počasí a zkusím smetenec (stejně jsem chtěl osadit warréčko).
Jsem se jenom obával aby mi zatím neuletěly.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
11.05.2014, 04:57 PM
Příspěvek: #19
RE: Rojení
Jan, tie včely hladujú. Daj im aspoň 4 litre sirupu 1:1. Ak to dáš z fľaše cez presakovacie viečko s malým počtom dierok, nemusíš mať obavy, že by z toho urobili zásoby. Bude to len podnecovanie, budú to brať 4 - 5 dní a spotrebujú to. Potom sa snáď už oteplí a bude aj nejaká znáška. Ale to ty musíš lepšie posúdiť, ako ja. Pozri či sú plásty suché. U nás kvitnú jablone a váha už dlhšiu dobu každým dňom klesá.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
11.05.2014, 05:52 PM
Příspěvek: #20
RE: Rojení
To mne nenapadlo. Ale je pravda, že jabloně odkvetly asi před týdnem a teď zrovna v okolí nic moc rozkvetlého není. Jsou to loňské oddělky a ze zimy jim skoro žádné zásoby nezůstaly. Můžu jim dát flašku a uvidím, zda budou odebírat. Díky za tip.
Hlasování: Milan Bencúr † (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: Daniel Holý, 3 Host(é)