Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Léčení u včel
09.07.2013, 02:17 PM
Příspěvek: #81
RE: Léčení u včel
Štírky znám, objevím ho občas i doma a taky jednoho krásného jsem pozoroval na trámu, když jsem stavěl včelín. Jednoho dokonce zavěšeného na pakomárovi, který odpočíval na stěně úlu. Nikdy jsem je ale neviděl ve větším počtu pohromadě, vždy jen jeden exemplář. Věřím tomu, že pokud jim kleštíci chutnají, už jsou dávno v úlu, bez toho, že bych je tam importoval.
Hlasování: Milan Bencúr † (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
06.08.2013, 05:31 PM
Příspěvek: #82
RE: Léčení u včel
(17.06.2013 10:44 AM)Debora napsal(a):  12.5. jsem provedla první a 10.6. druhé osetrení vcelstava metodikou rozprásování zpopelnených roztocú (Maria Thun). Tak uvidíme, co na to vcelky?

Ahoj Debora, máš už nejaké poznatky?
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
06.08.2013, 10:15 PM
Příspěvek: #83
RE: Léčení u včel
Rolleyes Néé, na to nemám dostatek kontrolních vcelstev. Zatím se jen ucím, a az neco pochopím, dám urcite vedet.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08.08.2013, 05:03 PM
Příspěvek: #84
RE: Léčení u včel
Tento rok nepadali po KM žiadne roztoče naviac, resp. denný spad počas aplikácie i po nej bol rovnaký, ako pred ňou... Neviem, či som urobil chybu, alebo tento rok väčšina klieštikov išla na dovolenku...
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.08.2013, 06:20 AM
Příspěvek: #85
RE: Léčení u včel
Tento rok nepadali po KM žiadne roztoče naviac, resp. denný spad počas aplikácie i po nej bol rovnaký, ako pred ňou... Neviem, či som urobil chybu, alebo tento rok väčšina klieštikov išla na dovolenku...

Sice stejný denní spad může znamenat 100 V.d před i po aplikaci KM, ale to asi nepadá v úvahu. Pravděpodobně je to situace obdobná, jako na mnohých stanovištích. Letos kleštík přešel velmi brzo na plod a už tam zůstal. Poslední 3 týdny veder mu také neprospěla. Nevím v jakém stavu jsou vaše včelstva připravena na zazimování a jaká je pylová i nektarová nabídka, ale podíval bych se na dělničí plod. Pokud ale nevidíte i ojediněle poškozené včely, třeba s deformovanými křídly, je dost pravděpodobné, že na tom budete dobře i s viry. Ale pozor, letos je hodně věcí jinak. Něco je někde opožděné , neco ne. Plod bych vybíral z různých míst, především ale ty okrajové zóny plodového tělesa. Tak 50-100 buněk by mohlo dát slušný přehled.Myslím, že na webu je Martinův kalkulátor, tak ho zkuste použít pro odhad populace V.d. a uvidíte. LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.08.2013, 08:31 AM
Příspěvek: #86
RE: Léčení u včel
Práveže poškodených včiel akosi niet. Po minulé roky sa ich našlo dosť, tento rok som zatiaľ nezbadal. Včelstvá boli počas roka slabšie, no teraz sa dostali do takej sily, v akej som včelstvá ešte nikdy nemal, s výnimku tých, čo išli podľa svätojánskej metodiky, tie sú žiaľ slabé. Ostatné sú veľmi silné, s takými silnými včelstvami som do zimy ešte nešiel. Akoby sa max. rozvoj presunul až do záveru leta. Možno preto počas roka klieštika nebolo.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.08.2013, 04:21 PM
Příspěvek: #87
RE: Léčení u včel
Pravidelně koukám na podložky a nikde nic, zkusmo jsem před týdnem otevřel asi 10 buněk trubčího plodu a taky nic. V těchto vedrech se mi moc nechce jim dávat KM, abych to ověřil. Ještě jednou zkusím otevřít nějaký plod na okrajích, jak radí Leoš.
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.08.2013, 04:57 PM
Příspěvek: #88
RE: Léčení u včel
A co by to udělalo, kdyby se letos ta preventivní láska vynechala?
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.08.2013, 05:41 PM
Příspěvek: #89
RE: Léčení u včel
Zkušenosti jsou nepřenositelné.

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.08.2013, 05:46 PM
Příspěvek: #90
RE: Léčení u včel
a nenahraditelné
Hlasování: Martin Nezbeda (+1), Leoš Dvorský (+1), Aleš Molčík (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)