Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co se děje v úlech teď
15.01.2020, 01:21 PM
Příspěvek: #2011
Big Grin RE: Co se děje v úlech teď
(14.01.2020 10:13 PM)Leoš Dvorský napsal(a):  Čekám, kdy začne konečně mrznout a padat sníh nebo alespoň pršet.
No tak tady mrzne každou noc a celkem dost.
Ve dne na slunci pak prší ze stromů námraza - celkem vydatně.
Jinak ale i dle pranostik už zimu nečekám.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
31.01.2020, 07:07 PM
Příspěvek: #2012
RE: Co se děje v úlech teď
Tak dneska odpoledne +11C sluníčko a celkem slušný vítr. Včely létají jak z praku. Při pohledu do přírody se jim ani nedivím. Kdybych měl křídla, letěl bych taky. Asi vezmu Red Bul.ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
31.01.2020, 09:30 PM
Příspěvek: #2013
RE: Co se děje v úlech teď
U nás tiež teplo 5,9 a sneh okolo sa začína topiť. Uvidíme čo z toho bude. Nemyslím že u nás zima povedala posledné slovo no toto oteplenie včely naštartuje čo nie je celkom dobre. Vlastne už trochu naštartované sú. Fotky z 12.januára z klátu kde nie je sito kde by sa mŕtvolky zachytili a tak na podložke vidím dosť dobre čo sa v úli deje.


Přiložené soubory Miniatury
           

Zázrivá , 650m
Hlasování: Debora (+1), Jiří Grossmann (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
31.01.2020, 10:18 PM
Příspěvek: #2014
RE: Co se děje v úlech teď
Tak tohle je daleko širší a hlubší otázka než jak se jeví. Třeba předloni u mne byla včelstva, která začala plodovat koncem března, nejlepší. Loni tatáž na tom byla asi nejhůře (se stejným startem plodování). Plodová pauza (dá se vyvolat u zrkátit, prodloužet) je jen jeden kamínek do mozaiky k nalezení vnitřní ustálené rovnováhy včelstva a včely a jejich instinkty fungují zcela jinak než naše přání a předpoklady. Jsou přírodě daleko blíže. Je to stejné, jako když někdo spoléhá v šlechtění jen na VSH. Mne osobně toto počasí vůbec nevadí. Stejně s tím nemohu nic udělat, než pochopit, co se děje a užívám si to se včelami. Se zavřenýma očima, je žít snadné, nechápat nic z toho, co vidíme. To řekl John Lennon. Je na tom spousty pravdy. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování: Oldřich Šlegr (+1), Debora (+1), Miroslav Macek (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.02.2020, 12:16 AM
Příspěvek: #2015
RE: Co se děje v úlech teď
Mě taky teplota 9 st.C na toto roční období dostala na včelnici a s tímto výsledkem: 1x lehký provoz (loni tichá výměna), 1x sporadický výlet včel (loňský roj), zbytek se nenechal vyprovokovat k vekovní činnosti. U dvou včelstev hnědá loužička na podložce (zřejmě znak plodování). Přírustek měli nastal napříč včelnicí. U dvou včelstev zřetelný stav mrtvolek včel před česnem zřejmě ještě z loňského roku (asi v důsledku viróz?) - adepti na výměnu matek. Ještě uvidím.

Optimální řešení přichází v závěru.
Hlasování: Miroslav Macek (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.02.2020, 12:20 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 01.02.2020 12:29 AM od Miroslav Macek.)
Příspěvek: #2016
Wink RE: Co se děje v úlech teď
Leoš, mne to počasie tiež extra nevadí. Včely si poradia, aspoň dúfam, tieto nemali posledné dva roky okrem Ekopolu žiadnu inú chémiu. Viac ma trápi že nebudú dobré podmienky na lyžovačku. Ešte máme v pláne nejaké pravidelné akcie. Vlani nám to šlo super. Patrí to do inej témy ale voľajko to tu ustalo tak to trochu oživím.Smile

Zázrivá , 650m
Hlasování: Oldřich Šlegr (+1), Václav Návara (+1), Jiří Grossmann (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.02.2020, 11:49 AM
Příspěvek: #2017
RE: Co se děje v úlech teď
Tak tohle je jak z mého mládí.Heart

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování: Oldřich Šlegr (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.02.2020, 04:48 PM
Příspěvek: #2018
RE: Co se děje v úlech teď
První únorový den a v Brně slunečno 15°C ve stínu Smile Dnes jsem si to také užíval se včelkami.


Přiložené soubory Miniatury
   
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.02.2020, 07:34 PM
Příspěvek: #2019
RE: Co se děje v úlech teď
(01.02.2020 12:16 AM)Tomáš Palata napsal(a):  U dvou včelstev hnědá loužička na podložce (zřejmě znak plodování).

Ahoj Tomáši, ta hnědá loužička je opravdu znak plodování? Jak vzniká? Včera jsem to viděl taky, ale myslel jsem si, že do úlu zatekla voda a vypláchla nějakej sajrajt Smile

Optimal, Český ráj 450 m.n.m
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.02.2020, 11:01 PM
Příspěvek: #2020
RE: Co se děje v úlech teď
Popravdě. Jestli tomu tak je, netuším. Píše se to, říká se to. Asi někdo včely v tenhle okamžik rozebral a zjistil to. Já to ověřovat nebudu.

Optimální řešení přichází v závěru.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 9 Host(é)