Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin
25.09.2014, 08:19 AM
Příspěvek: #1
Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin
Téma jsem založil pro nás zahrádkáře, protože i v tomto hobby se určitě smysl pro permakulturu taktéž objevuje.


Přiložené soubory
.pdf  Recepty-bylinkaru-z-Ruska (1).pdf (Velikost: 1,65 MB / Stažení: 46)
Hlasování: tondabh (+1), Rasťo 71 (+1), Debora (+1), Milan Bencúr † (+1), Crha Karel (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.09.2014, 09:22 AM
Příspěvek: #2
RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin
Chvála Lichořeřišnice (Tropaeolum). Jídlo - léčivka - bioodpuzovač. Vždy jsem nadšen, když některá rostlina nabízí tolikero darů. Škoda jen, že je citlivá na mráz, ten včerejší mi valnou část ploch poničil.
Hlasování: Debora (+1), Aleš Molčík (+1), tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.09.2014, 10:57 PM
Příspěvek: #3
RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin
moje manželka se velmi intenzivně věnuje homeopatii a věřte, že naše zahrada je plná všeho, co léčí a ono léčí snad vše.Shodou okolností všechny léčivky (snad jen mimo černého bezu) jsou velmi hojně navštěvovány včelkami , čmeláky i samotářkami. Naše zájmy: manželky homeopatie a bylinkářství se prolíná s mým včelařením.....
Hlasování: Crha Karel (+1), Aleš Molčík (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
28.09.2014, 07:02 AM
Příspěvek: #4
RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin
Moja manželka je tiež babka korenárka. Chodí so psom na prechádzky po chotári za dedinou a zbiera rôzne bylinky, suší ich a ja pijem celý rok čaje z našej prírodnej lekárne. Píše niečo o tom aj na jej blogu.
Hlasování: Crha Karel (+1), Debora (+1), Aleš Molčík (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.10.2014, 09:02 AM
Příspěvek: #5
RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin
(25.09.2014 09:22 AM)Crha Karel napsal(a):  Škoda jen, že je citlivá na mráz, ten včerejší mi valnou část ploch poničil.

Nám mráz přežily a ještě stačily vykrmit stovky housenek.
Hlasování: Miroslav Matucha (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.10.2014, 01:36 PM
Příspěvek: #6
RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin
A co běžci, Ti ty housenky nežerou? Já jsem byl bez mysli na budoucnost žravej jak ty housenky, takže jsem bez zásoby semen na příští rok. Některé květy v zákrytu mráz přežily, šetřím si je,chci osít všechny plochy kolem stromů a keřů.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.10.2014, 09:20 PM
Příspěvek: #7
RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin
Hlasování: Crha Karel (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.10.2014, 08:55 PM
Příspěvek: #8
RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin
Dnes jsem zahradničil, připravoval jsem záhon na sazení česneku. Pěstuji odrůdu Havran, na rozdíl od ostatních odrůd, co jsem vyzkoušel, mi Havran přijde chuťově nejzajímavější a hlavně má jen šest velkých stroužků co je pro mě další plus při loupání.
Jediné co zůstává ještě na sklizeň je kiwi a rakytník.
Přidal jsem zde dvě fotky Ozdobnice čínské. Je to travina vysoká cca 4m. Kromě okrasného využití se používá na pěstování jako biomasa na topení, ale ve své subtropické domovině má tento materiál využití jako střešní krytina jako rákos nebo sláma. Jenomže stonek je mnohem pevnější, víc dřevnatější a co mám zatím zkušenost tak venku má delší životnost než rákos.
Pro mě to bude jeden z materiálů co bych chtěl použít na stavbu včelnice zcela v přírodním stylu i s úly no, ale to zatím trošku časově předbíhámSmile.


Přiložené soubory Miniatury
                   
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
20.10.2014, 01:15 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 20.10.2014 01:20 PM od Aleš Molčík.)
Příspěvek: #9
RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin
Chtěl bych se zeptat jestli někdo zkoušel zapojit se do projektu Gengelu na http://www.gengel.webzdarma.cz . Já jsem o tom uvažoval minulý rok, ale nakonec jsem to odložil jelikož jsem si nemohl vybratSmile.
Hlasování: Debora (+1), petr.strejcek (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
20.10.2014, 01:21 PM
Příspěvek: #10
RE: Zahrada a všem kolem pěstování a využívání rostlin
Já už o tom uvažuju dva roky a taky jsem se zatím nerozhodnul. Lákali mně hlavně zeleniny, jako jsou divoká rajčata, která jsou údajně dost odolná na plíseň. Zkušenosti má kamarád, který si od nich objednává asi už čtyři roky a vždy bez poblémů. Petr
Hlasování: Debora (+1), Aleš Molčík (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)