Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Warré
25.07.2015, 03:46 PM
Příspěvek: #51
RE: Warré
Tonda to vybírá na jaře, ne ? V tom bude to kouzlo.
Hlasování: renttip (+1), Debora (+1), tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
26.07.2015, 12:38 AM
Příspěvek: #52
RE: Warré
Já jsem z toho mého langwarejaponce včely vyfoukal kompresorem. Jde to celkem rychle.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.08.2015, 10:17 PM
Příspěvek: #53
RE: Warré
Ja som v tejto sezóne robil medobranie vo warrečkach vytáčaním v medomete. Kolega od susedov zas bohatú úrodu medu z warrečiek vylisoval v lise na ovocie. Prikladám pár fotografií pre potešenie oka a duše.

                   
Hlasování:
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.05.2016, 01:46 PM
Příspěvek: #54
RE: Warré
Dnes jsem podstavovala jeden nástavek do warrečka (už pátý nástavek, zvedák nemám a manžel se včel bojí Big Grin) a vzpomněla jsem si, jak Milan někde psal, že hodně začátečníků si vybere warré kvůli jeho vzhledu. Souhlasím na tisíc procent a chci už jen samé ležany TongueBig GrinBig Grin .
Hlasování: Milan Bencúr † (+1), Víťa (+1), Debora (+1), Antonín Hyžík (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.05.2016, 05:35 PM
Příspěvek: #55
RE: Warré
mozna je to blbost, s warre nemam zkusenosti, ale neslo by to stahnout popruhem s racnou k sobe, pomalu a opatrne polozit na zem, povolit popruh, pridat spodni nastavek na zemi, stahnout a zase postavit do vzprimene polohy? je to podobny princip, jako jsem nekde videl s rudlikem, ze nez zvedat cely ul, tak si to polozil na rudl a obslouzil nalezato - akorat je asi treba davat bacha, aby se nezhroutilo dilo

delal jsem to takhle se sesti/sedmi nastavecky japonskeho ulu, zvedak taky nemam a mel jsem strach, aby me to nevypadlo z rukou, a slo to jako po masle - nevim jestli v tom neni nejaky hacek, ale nepozoroval jsem, ze by jim to udelalo nejaky zle

Vysočina - Hamry nad Sázavou 555m, RM 39x24
Hlasování: terez.c (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.05.2016, 06:00 PM
Příspěvek: #56
RE: Warré
   
To je návod jak udelat z warre rovnou ležan Big Grin.
Možná by to i šlo, ale mám úly na vysokých podstavcich kvůli sněhu, který od doby, co mám včely nějak přestal v zimě padat.
Hlasování: Jan Brunclík (+1), Rasťo 71 (+1), schützmeister (+1), Debora (+1), Ladislav Kohout (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.05.2016, 06:45 PM
Příspěvek: #57
RE: Warré
Ja by som odporúčal vyrobiť si, alebo dať si vyrobiť zdvihák. Milan Bencúr niekedy na svojom blogu mal ukážku jedného takého jednoduchého zdviháku.
Hlasování: terez.c (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.05.2016, 02:02 PM
Příspěvek: #58
RE: Warré
(09.05.2016 01:46 PM)terez.c napsal(a):  chci už jen samé ležany TongueBig GrinBig Grin .
Můj známý má v 85 letech ležany s nástavky - je to super. Tuším, že asi 25 plástů v "rakvi" 39x30 + nízký dva vedle sebe na snůšku. Kdybych neměl včely v lese, ale doma, tak je to jednoznačně super. 80 let praxe se včelama je holt vidět.
Ware je lepší sestavit hned na jaře a pak si ho do snůšky nevšímat. To je taky možnost.
Hlasování: Leoš Dvorský (+1), terez.c (+1), Rasťo 71 (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.04.2020, 11:42 PM
Příspěvek: #59
RE: Warré
Ahojte

idem sa vám pochváliť, dnes som postavil stanovisko pre svoje 3 Warrečka. Roje sa už chystajú tak nech som pripravený.


Přiložené soubory Miniatury
               


Lokalita: Štefanov, Záhorie, cca 200mnm
Úľová zostava: Warre
Som za tykanie, úcta sa dá prejaviť aj inak.
Hlasování: Martin Smutný (+1), Oldřich Šlegr (+1), Miroslav Matucha (+1), Jan Brunclík (+1), Petr Smrčka (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.04.2020, 06:43 PM
Příspěvek: #60
RE: Warré
Úly máš hezké, ale proč jsi si jako materiál zvolil biodesku? Je poměrně drahá.. a už je to prostě lepené podobně jako překližka.. A z překližky bych si úly neudělal..
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)