Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thymol
18.11.2018, 01:27 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 18.11.2018 02:07 PM od Martin Žádník.)
Příspěvek: #81
RE: Thymol
Oni toho tam ode mne mají nasázeného už spoustu. Sázel jsem jim čistě kvůli květům pro tuhle nadmořskou výšku odolné jádroviny, různé druhy bylinek, do břehu potoka vrby, lísky, pámelníky a távolníky, většinou si ale stejně létají do luk. Jsem za to rád, těžko bych jim hledal lepší místo. Zcela mimo dolet nejsem je to přeci jen 3,5km ale ani moje ani kolegovy včely pravděpodobně nemají důvod létat si vstříc. Léčbu chemii nepodstupuji zcela dobrovolně 3x fumigovat po mně chce svaz a aplikaci aerorosolu si provádí sám bez mé přítomnosti. U fumigace mě nekontroluje, tudíž mám tendenci ji ze třech omezit na jednu, pro mě spíše kontrolní. Že mají včely jako druh daleko více problémů než kleštíka je jasné a že za to může včelař je nasnadě. Ovšem o tom tu diskutovat nechci. Své včelky beru jako partnera a snažím se jim kecat do života co nejméně. Zrušil jsem mezistěny a vkládám rámky buď s tenkým proužkem nebo voskovou linkou pouze jako předlohu, med jim odebírám jen z medníku (i když už jsem si od onoho sousedního kolegy, když byl ještě mezi námi, vyslechl že mám brát všechno). Kleštík mi dělá starosti pouze a jen z toho důvodu, že to kvůli němu do jinak čistých včelstev dávám formidol. Navíc je to tvor který naše včely sužuje naší vinou. Myslím že v jeho případě jim včelař prostě je povinen pomáhat i kdyby jim jinak nechal volnost úplně ve všem. Mimochodem nezačal jsem včelařit ani kvůli výnosům ani kvůli dotacím, pro mě jsou včely fascinující a dělá mi radost je jen pozorovat. Oželel bych všechny jejich ''produkty'' na několik let kdybych věděl že je zcela zbavíme kleštíků. Proto se budu snažit najít cokoliv čím toho dosáhnout. Pokud je to slepá cesta budu to zkoušet jinak. Ale příští rok si to stejně odzkoušet chci, může být x faktorů které ovlivní jestli se to co se nepovedlo jednomu, nepodaří jinému. A tahle cesta podle mého něco do sebe má. Letos jsem např. při těch suchých měsících 2 ze 4 včelstvech dokrmoval javorovým sirupem a zbylé 2 cukerným roztokem. Ty krmené sirupem vykazovali prokazatelně vyšší letovou aktuvitu i přes to že jsou všechny víceméně stejně silné. Zkouším toho víc ale tady mě zajímalo pouze použití přírodního thymolu a případné zkušenosti s ním a zda můj postup aplikovat odvar formou rošení někdo zkusil a nebo jestli je úplně lichý.

Ještě bych osvětlil proč se nepřikláním ani k KM ani k KŠ ani k Thymovaru. Za mě je to jen vytloukání klínu klínem. Cokoliv co se k nám dostane v krabičce od farmaceutické společnosti bude vždy jen k tlumení. Farmacie nemá v zájmu léčit na tom bussines nikdy nedokáže postavit. Jak je možné že za bezmála 50 let nás kleštík trápí stále víc... Odpověď bychom si měli najít samy a nejlépe v přírodě.
Hlasování: straka (+1), Ali (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.11.2018, 05:55 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 19.11.2018 05:56 PM od František Kučera.)
Příspěvek: #82
RE: Thymol
Jen k tomu léčení, co tě nutí svaz. Zkus jim vysvětlit, že nutit tě do ničeho nemohou, léčba napodzim povinná je, ale libovolným schváleným vet. léč. přípravkem, záleží jen na včelaři. Navíc tuším od letoška je v legislativě, že v případě použití Varidolu stačí ošetřit jen jednou (samozřejmě musí být včelstva zcela bez zavíčkovaného plodu).
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.11.2018, 06:45 PM
Příspěvek: #83
RE: Thymol
Příspěvky se už dlouho nedrží tématu, stálo by za to, přesunout je kam patří.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.11.2018, 07:37 PM
Příspěvek: #84
RE: Thymol
Ahoj, tady je to ještě v pohodě, není tady tolik plevelu jako na VF.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)