Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thymol
30.05.2016, 12:33 PM
Příspěvek: #21
RE: Thymol
Není to čistě náhodou nezákonný ? Těžko do toho hasiči pudou.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
30.05.2016, 04:26 PM
Příspěvek: #22
RE: Thymol
pokud včelstvo nepřesouváš z ohniska MVP, proč by to mělo být nezákonné? Hasiči budou rádi, když se do jejich databáze zaregistruješ.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
31.05.2016, 02:09 PM
Příspěvek: #23
RE: Thymol
(30.05.2016 04:26 PM)Debora napsal(a):  pokud včelstvo nepřesouváš z ohniska MVP, proč by to mělo být nezákonné? Hasiči budou rádi, když se do jejich databáze zaregistruješ.
Já myslím že je nařízeno likvidovat NEZNÁMÉ roje, pokud jej ale znáš, nemuže tě nikdo nutit jej likvidovat. Spíše jde o majetkový vztah, kdyby se majitel vyrojeného včelstva , tebou sebraného o něj u tebe přihlásil.

Jindřich
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
31.05.2016, 09:44 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 31.05.2016 09:49 PM od Víťa.)
Příspěvek: #24
RE: Thymol
(31.05.2016 02:09 PM)Jindřich napsal(a):  Já myslím že je nařízeno likvidovat NEZNÁMÉ roje
Jindro NENÍ. Jiná věc je převoz. V podstatě by se včely neměly převážet mimo katastr obce bez vyšetření, případně ošetření (ale které obce? Té, kde byl odchycen? Té ze které odletěl? Vyhláška prostě na roje nemyslí.) Ale neřešil bych to. Víc mi vadí lidé co jezdí v obci sedmdesátkou a že jich je. Tam jde o život, ne při převozu roje.
Ale jsme mimo téma. Téma je thymol. Jindro za týden ti ho převezu!
Hlasování: Leoš Dvorský (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
05.06.2016, 04:19 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 06.06.2016 12:38 AM od straka.)
Příspěvek: #25
RE: Thymol
1) Vrátím se v čase : asi před 10 dny se mi nechtěně povedlo oddělek nakažený nosematozou ze šikmookého medu nějakou manipulací smíchat s částí roje ze sousedního úlu a litoval jsem,
že jsem nakazil sousední silný právě usazený roj, nosematoza však zmizela jako mávnutím kouzelného proutku, včelstvo z roje prosperuje již asi 14 dní
beze známky nakažení. Ted v souvislosti s příspěvkem THYMOL od p. Schutzmeistera jsem přišel asi na příčinu "zázračného" uzdravení a sice
před spojením části roje s nakaženým oddělkem jsem obě části včel i sousední roj postříkal pro sjednocení vůní rozprašovačem tím co bylo po ruce, aniž bych se v tom vyznal
majoránkou a tymiánem !!! a nyní mi začíná docházet, že THYMOL bude příbuzný s účinky Tymiánu, dá se dohledat... a bude vysoce účinný na Nosema ,

závěr: kolem úlu zakládám zahrádku s kořením : 5 keříků dobromysl, mateřídoušku, majoránku a nyní 5 keříků tymiánu po zjištění toho co umí,
nebudu včely postřikovat(je to také chemie), ale nechám je vybrat si koření, které právě potřebují, určitě se ve vůních vyznají lépe.
A ted k tomu Thymolu, proč ho kupovat za 100 Kč na úl, když čaj z něj má stejný účinek a nezapáchá, ale lépe bude, aby se včely léčily samy přímo na květech,
dočetl jsem se, že kvete dost dlouho.

2) dále mi na trhu byl doporučen keř Jestřábník lékařský, včely prý se po něm mohou utlouct, ale kde sehnat informace
včelky z beznástavkového úlu DEHTIN č. 2 nosí hnědý a žlutý pyl jak o závod, no mají postavit do podzimu 43 rámků(z mezistěn) a také konečně u nás začínají kvést akáty a lípa.
v dokončovaném úlu DEHTIN č.3 již byl dnes průzkumný oddíl hledající ubytování pro nový roj, v úlu DEHTIN č.0 (Tachovák) se podruhé připravují k vyrojení, mají to 40 metrů!

3) díky Schutzmeisterovi jsme na stopě tymiánu, možno zahájit ověřování bylin v SPV. zveřejněte prosím v SPV další bylinky pro včely
Straka Dehtín
Hlasování: Standa K (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
06.06.2016, 11:47 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 06.06.2016 12:37 PM od Debora.)
Příspěvek: #26
RE: Thymol
(05.06.2016 04:19 PM)straka napsal(a):  kolem úlu zakládám zahrádku s kořením : 5 keříků dobromysl, mateřídoušku, majoránku a nyní 5 keříků tymiánu po zjištění toho co umí,
...zveřejněte prosím v SPV další bylinky pro včely

otázkou není co umí bylinky, ale co umí včely v závislosti na lidech?
K bylinkám pokračování ve vlákně kvitnutie
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
14.06.2016, 12:20 PM
Příspěvek: #27
RE: Thymol
Tak zpátky k Thymolu. Smrdí, nesmrdí ?
Jarní med vytočen. Závěr - cítit není nic ani v chuti ani ve vůni. Léčba loni od srpna, některé záložní souše skladovány vně úlu ještě před vložením letos do medníků velmi lehce smrděly, celkem jsem se i bál. A nic. Cool
Takže když se k plástům přistupuje opatrně a dávají se dost včas, žádný problém.
Tímto Thymol opětně vřele doporučuju. A není to reklama. Zlatý Thymovar proti KM. To se nedá srovnávat. Problémy, které se často zmiňují, jsem absolutně nezaznamenal, krom teda té lehké vůně ještě z jara u souší mimo úl. Žádná rabovka, nijak jim to nevadí, funguje to skvěle, snadná aplikace. A včely jsou jednozančně lepší, než po amitrazu, kdyby někdo chtěl srovnat. Ve srovnání s KM to je řádově. Idea
Hlasování: lyn_x (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
14.06.2016, 02:11 PM
Příspěvek: #28
RE: Thymol
Nechal jsem ležet před týdnem přes noc klobouk na prázdném pytlíku od Thymovaru a doteď se mě dělá "šoufl", když si klobouk nasadím. Je to nechutné.
Nasadil jsem ho na apatické včelstvo s virozou, kde mi nejprve popadalalo stovky zchromlých trubců a objevily se první včely s DWV. http://forum.sanceprovcely.cz/tema-Viroz...6#pid10826 Nejprve jsem dal KM 180ml v Nassenheideru, po 15 dnech se stále objevovali trubci, kteří jen lezli a včely které odcházely pěšky od úlu. Dal jsem KM znovu a po pěti dnech mě přišel Thymol. Tak jsem ho vyměnil za KM. Smrdí to 5 metrů od úlu, ale první dny popadalo průměrně denně kolem 1000 VD. To předtím na kyselinu padali jen desítky až stovky. Nebo nebyli ještě narození. Nevím?
Ale při léčbě KM se mě objevovaly na podložce včely, obalené kleštíkama. Pravděpodobně jak nemohly létat a chodily po podložce sem a tam, spadlí kleštíci se na ně přisáli.
Po Thymovaru se taky objevují včely na podložce, ale nejsou na nich kleštíci. Kleštíků je spadlých mnohem víc, ale asi už padají mrtví či omámení.
Ale píšu to proto, že mně připadá, že včely jsou i nějak aktivnější něž při KM. Uvidím, jak se to bude dál vyvíjet. M.M.
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
14.06.2016, 05:20 PM
Příspěvek: #29
RE: Thymol
Taky se mi thymovar jeví jako dobrej prostředek. A pro začátečníky určitě oproti KM supr jednoduchá a bezpečná aplikace. To říkám po tom, co jsem asi před měsícem léčbou KM jedno včelstvo poněkud přizabil.. Thymovar zatím bez problému. Cítit to jde, ale tymián mi zrovna nevadí, není to taková žíravá "vůně" jako u KM. Dám report jak dopadne včelstvo, ale kleštíci padají o 106. Smile
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
14.06.2016, 06:50 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 14.06.2016 06:51 PM od schützmeister.)
Příspěvek: #30
RE: Thymol
(14.06.2016 02:11 PM)MirekMatucha napsal(a):  Nechal jsem ležet před týdnem přes noc klobouk na prázdném pytlíku od Thymovaru a doteď se mě dělá "šoufl", když si klobouk nasadím. Je to nechutné.
No jo, no. Já dávám tymián i do míchanejch vajíček, tak jsem asi už rezistentní. Big Grin

(14.06.2016 02:11 PM)MirekMatucha napsal(a):  Ale píšu to proto, že mně připadá, že včely jsou i nějak aktivnější něž při KM.
Tohle můžu potvrdit, ono jim to totiž zjevně nevadí, zato KM jim vadí fest. Včelám.
Hlasování: straka (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 2 Host(é)