Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Snůška - aneb nosí, nosí?
14.06.2019, 01:31 PM
Příspěvek: #181
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Letos je mšic od jara hafo snad na každém listnáči.. Jehličnany mají po létech svěží výhonky a stále rostou. Medovice se tady ukazuje od poloviny května.

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
15.06.2019, 10:05 AM
Příspěvek: #182
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Tak to ti přeji, tady na Kladensku to ještě tak jasné není, v polabský nížině bude určitě víc spodní vody pro vegetaci, Labe odvádí vodu z rozsáhlého území.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
16.06.2019, 02:03 PM
Příspěvek: #183
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
U nás hlavně lípa a něco maliny, koukal jsem, že včelky ochutnávali i z rozkvetlého jetele a divizen co začaly rozkvétat na zahradě, kvůli suchu omezilo město sekání trávy je to nezvyklý a pěkný pohled na neposekané trávníky, jak se změnily v louku kde kvetou nejrůznější bylinky a nad nima poletují motýly a čmeláci - mezi paneláky, snůška jede naplno na česnech je vidět jak jsou včelky těžké, sotva doletí a těžké zadečky tahají po zemi, včera jsem se zaměřil při procházce na medovici, nic moc co by stálo za řeč, objevil jsem akorát pár lístečku na topolu jinak všude sucho, ale dnes zapršelo tak se u nás třeba dočkáme i medování stromů, ideálně by bylo v červenci až skončí lípy, pokud nezamedují stromy tak na našem stanovišti končí lípou hlavní včelařská sezona, už je tu jen zdecimovaný ostružiník po průmyslové těžbě lesa a pravidelném vžínání pasek kolem vsazených stromků a nastane doba
paběrkování a loupeží hladových včelsev, kterým včelaři vytočily i podložky.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.06.2019, 12:25 AM
Příspěvek: #184
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Tak na Kladně přemíra nabídky pastvy pro opylovače nad poptávkou pomalu ale jistě končí, 90% lip odkvetlo a tento týden posekali ty krásné louky, které vznikli z neposekaných trávníků, prý občané si stěžovali, že se neseká tráva, posekali a přišlo vedro a odhalená půda okamžitě vyschla, osvěta je nutná, kudy chodím tudy vysvětluji, těm tupím konzumem zpracovaným mozkům, že nesekat každých 14 dní trávu je pro všechen život lepší. Tak tady zatím vítězí sucho a příští týden začneme přikrmovat, aby nemusely brát z toho co si nanosily na zimu.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.06.2019, 02:27 PM
Příspěvek: #185
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
(27.06.2019 12:25 AM)dědvlkú napsal(a):  ..., že nesekat každých 14 dní trávu je pro všechen život lepší. ...

Naprostý souhlas, u nás v Mnichovicích také sousedi stále sekají hlava nehlava, protože anglický trávník je prostě 'cool'. Jen si neuvědomují, že u nás narozdíl od Anglie neprší 5x denně, a že tím mění trávník ve žlutou poušť.

Nicméně pomalu se to snad mění, už jsem v Praze zahlédl místa s cedulí, že tráva se úmyslně ponechává hmyzu a neseká se tolik často.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
30.06.2019, 10:18 PM
Příspěvek: #186
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Byly jsme v sobotu dopoledne na kole v Jizerkách a okolo vysazené jedličky u někoho v zahradě se nějak moc
. Medovice. Takhle zblízka jsem to ještě na jehličnanech neviděl.
       

Optimální řešení přichází v závěru.
Hlasování: Jan Petřík (+1), Leoš Dvorský (+1), Oldřich Šlegr (+1), Zdeněk (+1), Antonín Hyžík (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
31.08.2019, 12:11 PM
Příspěvek: #187
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Dotaz na Michala Schützmeistera. Jak Ti nakonec dopadla letošní snůška? Napravily se trochu, jak si avizoval, špatné začátky?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
31.08.2019, 12:35 PM
Příspěvek: #188
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Letos bída největší.
Jarní kvěťák - nic, vše zmrzlo.
Medovice průměrně - ale z poloviny beton, a typoval bych na listnáče - med je od vytočení neprůhledný, ale stále ještě tekutý.
Průměr cca 5 kg na jarní stav. Myslím stočeného medu.
Výhoda je jen v tom, že krmit jsem musil jen minimálně.
Aktuálně nenosí už prakticky nic - kavkazský jedle tu moc nerostou.
Z těch bývá snůška právě teď - viz předchozí foto.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.09.2019, 01:02 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 01.09.2019 08:43 PM od Ali.)
Příspěvek: #189
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Tak jsem si myslel, že se to u Tě trochu spraví. Alespoň, že to pomohlo s krmením a to si myslím hlavně časově.
Mám dovolenou a potloukám se od Modravy přes Boubín po Vimperk, no louky odkvetlé, jinak příroda vypadá už smutná z podzimu.
Pro mi tato otázka přišla na mysl. Úl jsem tu zatím ale nikde nepotkal. Cena medu se tu pohybuje kolem 210,-/kg.
Jinak já su na tom o něco líp, mám (7kg) opravuji, téměř 10kg, ale zatím jsem na zimu nekrmil, měli ještě z léta i přes bídu kolem 18kg/úl. Za týden se vrátím, pak se uvidí.
Příští rok ale bude u mě podstatně horší, vypadá to, že tu nebude téměř žádná řepka a slunečnice asi taky. Takže lány zdejší toho jiného moc nedají. Letos tedy byl zřejmě rok hojnosti.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.09.2019, 01:43 PM
Příspěvek: #190
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Dnešní návštěva na včelnici. Nosí hlavně pyl, tak sedm, osm přilétavajících včel z deseti. A jsou i těžké. Dost jich má problém se zachytit na česně. Chvíli jsem je přemlouval, ale daly si říci a hezky mi k fotografování na česně s nákladem zapózovaly.
   
Jedna dokonce nesla něco, co jsem ještě neviděl. Jakési "kuličky" či co. Že by propolis?
   

Optimální řešení přichází v závěru.
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)