Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Snůška - aneb nosí, nosí?
14.06.2019, 01:31 PM
Příspěvek: #181
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Letos je mšic od jara hafo snad na každém listnáči.. Jehličnany mají po létech svěží výhonky a stále rostou. Medovice se tady ukazuje od poloviny května.

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou pro mne partnery a ne výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
15.06.2019, 10:05 AM
Příspěvek: #182
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
Tak to ti přeji, tady na Kladensku to ještě tak jasné není, v polabský nížině bude určitě víc spodní vody pro vegetaci, Labe odvádí vodu z rozsáhlého území.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
16.06.2019, 02:03 PM
Příspěvek: #183
RE: Snůška - aneb nosí, nosí?
U nás hlavně lípa a něco maliny, koukal jsem, že včelky ochutnávali i z rozkvetlého jetele a divizen co začaly rozkvétat na zahradě, kvůli suchu omezilo město sekání trávy je to nezvyklý a pěkný pohled na neposekané trávníky, jak se změnily v louku kde kvetou nejrůznější bylinky a nad nima poletují motýly a čmeláci - mezi paneláky, snůška jede naplno na česnech je vidět jak jsou včelky těžké, sotva doletí a těžké zadečky tahají po zemi, včera jsem se zaměřil při procházce na medovici, nic moc co by stálo za řeč, objevil jsem akorát pár lístečku na topolu jinak všude sucho, ale dnes zapršelo tak se u nás třeba dočkáme i medování stromů, ideálně by bylo v červenci až skončí lípy, pokud nezamedují stromy tak na našem stanovišti končí lípou hlavní včelařská sezona, už je tu jen zdecimovaný ostružiník po průmyslové těžbě lesa a pravidelném vžínání pasek kolem vsazených stromků a nastane doba
paběrkování a loupeží hladových včelsev, kterým včelaři vytočily i podložky.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)