Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Setkávání - nejen Pražská
01.11.2019, 07:22 PM
Příspěvek: #11
RE: Setkávání - nejen Pražská
Vážení kolegové, kolegyně.
Po té, co mi v létě tam nahoře řekli: „Maž zpátky ještě nemáš hotovo“, jsem souhlasil s tím, že ještě , a asi naposled, udělám pro ŠPV takový cyklus přednášek, resp. seminářů o včelaření vycházejícího ze života včelstev v přírodě.

Jednalo by se o 3-5 celodenních seminářů, kde bych vám sdělil své zkušenosti s alternativním přístupem ke včelaření nebo, chcete-li, přírodním včelaření, tak jak se v něj mé včelaření vyvinulo za 58 let. Bylo by to formou, kterou jsme uplatnili letos v lednu v Turnově. Tj. 2-3 hodiny přednáška (ovšem ne tak jak jste zvyklí od jinud nebo jak jsem je dělal dříve), pauza na oběd (v Turnově jsme ji prokecali) a pak dalších 2-3 hodiny diskuze, případně řešení konkrétních situací na vašich včelnicích, ve vašich včelstvech.

Tak jako v lednu by celou organizaci měla na krku BUŇKA SEVER. Její představitele znáte. Samozřejmě byl –li by někdo schopen něco podobného zorganizovat i jinde, dejte návrhy, nejlépe přímo na mojí emailovu adresu leosdvorsky@tiscali.cz, zvážíme to.

Důvodem úmyslu organizovat takovýto cyklus seminářů je také ten, že se sice myšlenky hnutí ŠPV a teze ŠPV v širší včelařské veřejnosti a prezentují různými lektory, ale velmi často neúplné nebo i zkreslené bez konkrétních zkušeností z praxe. Jednoduše nejsou autentické. To chci napravit a také sejmout růžové brýle těm, kteří si myslí, že stačí mít jen ten „správný úl“ a nic se nemusí.

To, že když říkám, že je třeba naučit se uskutečňovat věci nečiněním neznamená, že nedýchám. A právě o to „dýchání“ jde především. Snad je zřejmé, co tím myslím.

Po dnešku zvažujeme následující:
1) Zvažujeme, zda by semináře byly přístupné i ostatním organizacím (jedna se již ozvala). Proto toto Info není v interní části fóra.
2) Účastník by musel absolvovat celý cyklus, jinak by to nemělo smysl. Nebude to primárně zaměřeno na začátečníky jako v lednu 2019.
3) Zvažujeme i zda by cyklus nebyl jen pro uzavřený okruh zájemců (vzhledem k prostoru). To je na diskuzi, uvidíme.
4) Samozřejmě by byl placený k pokrytí nákladů.
5) Zvažujeme i pro zúčastněné jakousi praktickou pomoc (něco jako přítel na telefonu) po absolvování celého cyklu.
6) Nápadů je více, ale uvidíme. Prozatím nechceme dělat žádnou masovku, ale kdo ví.
7) Původně jsme chtěli začít v prosinci, ale asi to necháme uzrát a začneme v r. 2020 v lednu nebo jak se to vyvine.

Dále chystáme změnu administrace účastníků. Doposud jsem to měl na krku po Karlovi já.
Je třeba rozšířit kompetence na mladé členy. Proto budeme organizovat i tzv. přeregistraci účastníků i vzhledem k GDPR. Pro to a i pro rychlý kontakt s vámi potřebujeme mít vaše aktuální emailové spojení . Prosím ty, kteří mají změnu o zaslání nového emailu na mojí emailovou adresu výše uvedenou. O dalším postupu budete včas informování právě prostřednictvím e-mailu.

Vaše případné připomínky a náměty pečlivě zvážíme.
Vše dobré. Ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování: Jan Stránský (+1), Debora (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
02.11.2019, 04:03 PM
Příspěvek: #12
RE: Setkávání - nejen Pražská
Rád bych se podobného kurzu zúčastnil. Bude to předpokládám někde na severu? Pokud by byl zájem, tak mohu poskytnout zázemí i tady na jihovýchodě. Je tady vůbec někdo z okruhu Břeclav, Hodonín, Znojmo atd?
Hlasování: Rastislav Rosa (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
02.11.2019, 05:10 PM
Příspěvek: #13
RE: Setkávání - nejen Pražská
Ano předpokládá se místo jako v lednu,ale uvidíme jak se to vyvine. Vydrž a když tak napiš na zmíněný email. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.11.2019, 12:54 AM
Příspěvek: #14
RE: Setkávání - nejen Pražská
Rád vzpomínám na akce u Tondy či v Brně a už by mohl nastat čas abych i já trochu přispěl ŠPV.
Mohl bych nabídnout pro jednodenní akci tak pro 10 možná 15 osob byt v Krkonoších. Protože ho pronajímám v zimní sezoně mohla by se zde nějaká akce provést v měsících duben -červen. Nebo pak na podzim. Mohl bych zajistit malé občerstvení a 100 metrů je restaurace, tam by bylo možné domluvit oběd. Byt je velký, velký obývák, dva záchody, dva pokoje, koupelna a má přímý východ ven na terasu, a pak už jen les a louky, takže místa dost. Prostory a malé občerstvení nabízím zdarma.
[Obrázky: WP-20181222-12-24-04-Pro.jpg]
[Obrázky: 20190830-133840-1.jpg]

Nebo by bylo možné udělat i víkendovou akci na vedlejším penzionu. Tam by se to už muselo platit. Už mi nepatří. Tam by to mohlo být i pro 20 - 50 osob. 20 ubytovat tam, 5 - 6 u mě, další i v jiném penzionu či soukromí. Je tady v okolí 400 m asi 100 lůžek. Nebo je tady dost místa na stan či karavan. Když by se do takovéto organizace někdo chtěl pustit, tak opět termín duben - červen nebo na podzim. Léto a zima je zde sezona.

Jestli by se našel někdo, kdo by to dokázal využít a něco tady zorganizovat, tak jsem k dispozici. M.M.
Hlasování: Oldřich Šlegr (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.11.2019, 10:06 PM
Příspěvek: #15
RE: Setkávání - nejen Pražská
K připravovanému setkání bych se rád přihlásil k účasti, pokud na mně zbyde místo případně 2 s kolegou z Chebu. Máme to na server hodně z ruky, ale o to větší zájem.

K bodu přeregistrace bych uvítal regionální přehled o našich účastnících na rámec okres nebo kraj, abychom v oblasti věděli o dalších příznivcích, třeba jenom jméno neb web adresa (ochrana os údajů). V současném seznamu je to hodně nepřehledné a možná brání spolupráci v blízkém okolí. Když o sobě budeme vědět máme možnost se domluvit začít spolupracovat případně něco zorganizovat. Když nás bude víc tak snadno nás "neuštěkají".
Zatím kamarádíme ve 3 na hraní se včelami slabě stačí ale na nějakou akci zoufale málo, včelaři se ještě bojí přiznat každou odchylku od vet. metodiky.
Sám jsem po čl. ZO ČSV byl na koberci u veterinářky, když jsem seznámil s vedením mých vč. které se blíží ŠPV.
Leošovi přeji hodně zdraví a elánu do připravovaných akcí, všem přátelům mnoho radostí se včelkami
Jirka Sirotek
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.11.2019, 10:45 PM
Příspěvek: #16
RE: Setkávání - nejen Pražská
Ahoj Jirko. Tvůj zájem eviduju. Zájemci jsou z SRN , SR, SM, JČ... tedy i z větších vzdáleností. Já mám nějakou představu o vcelku omezeném počtu. Tebou by byla kapacita již naplněna. Ale asi bude snaha vyhovět více lidem. Musíme ale udržet možnost skutečné práce na semináři. Dostal jsem nabídku od jedné ZO, že zorganizuje seminář o 200 účastnících, to ale rozhodně nechci. Nejde nám o výdělečnou činnosti, to necháme těm, co to mají v náplni práce. Nechám to ale na pořadatelích. Samozřejmě zájemce budeme evidovat do konce listopadu . Pak bude stop stav a podle počtu zařídíme místo nebo jinou organizaci. Více ti napíše v emailu. Ještě k tomu napráskání tvé ZO. Říká se, že Kanada je kolébkou hokeje a ČR závisti a zloby. Proti organizované hlouposti se nedá bojovat otevřeným hledím, ale ............. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
17.11.2019, 11:38 PM
Příspěvek: #17
RE: Setkávání - nejen Pražská
Také bych se rád zúčastnil, bude-li to možné.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
18.11.2019, 12:25 AM
Příspěvek: #18
RE: Setkávání - nejen Pražská
Dobrý večer, i já bych se rád zúčastnil , pokud by to bylo možné
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
18.11.2019, 10:40 AM
Příspěvek: #19
RE: Setkávání - nejen Pražská
Potvrďte svůj zájem na můj email, jak je výše uvedeno. Ať to máme v jednom adresáři. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
30.11.2019, 09:28 PM
Příspěvek: #20
RE: Setkávání - nejen Pražská
Dnešním dnem uzavírám přihlášky na seminář.
Zítra odešlu seznam pořadatelům a komunikace bude již probíhat jen přímo mezi účastníky a pořadateli prostřednictvím emailů.
Vše dobré. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)