Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Semináře 2021
09.02.2021, 12:02 AM
Příspěvek: #1
Semináře 2021
Máme letos v plánu udělat 2 nedělní semináře (kromě Leošových Otevřených včelnic):
1) 18.4.2021 - 2 skupiny:
1a) úplné začátky - chystám se včelařit nebo mám už objednané oddělky (náplň: úlové sestavy, rámky, dílo, plod, matka, nářadí, fígle pro šetrnou práci se včelami apod.)
1b) přezimovaly mi loňské oddělky, co dál (náplň: rozšíření ze 2 na 5, stavební rámky, soušové jádro, očekávaný rozvoj, dostatek zásob apod.)

2) 23.5.2021 - v podstatě pokračování 1b) - vytváření oddělků, chov matek, česno apod.

Zájemci si zapište tyto termíny. Začátkem března zkusíme přinést další podrobnosti, dle vývoje vládních nařízení. Předběžné místo konání je zatím v Turnově a okolí.
Všechny změny možné.....
ms
Hlasování: Jiří Sláma (+1), Tomáš Kudoláni (+1), Dašek Martin (+1), Jan Sochor (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.02.2021, 01:46 AM
Příspěvek: #2
RE: Semináře 2021
Poslušne hlásim že 18.4. 1b mám zapísané v kalendári.


Lokalita: Štefanov, Záhorie, cca 200mnm
Úľová zostava: Warre
Som za tykanie, úcta sa dá prejaviť aj inak.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.03.2021, 08:42 PM
Příspěvek: #3
RE: Semináře 2021
(09.02.2021 12:02 AM)Martin Smutný napsal(a):  Máme letos v plánu udělat 2 nedělní semináře (kromě Leošových Otevřených včelnic):
1) 18.4.2021 - 2 skupiny:
1a) úplné začátky - chystám se včelařit nebo mám už objednané oddělky (náplň: úlové sestavy, rámky, dílo, plod, matka, nářadí, fígle pro šetrnou práci se včelami apod.)
1b) přezimovaly mi loňské oddělky, co dál (náplň: rozšíření ze 2 na 5, stavební rámky, soušové jádro, očekávaný rozvoj, dostatek zásob apod.)

2) 23.5.2021 - v podstatě pokračování 1b) - vytváření oddělků, chov matek, česno apod.

Zájemci si zapište tyto termíny. Začátkem března zkusíme přinést další podrobnosti, dle vývoje vládních nařízení. Předběžné místo konání je zatím v Turnově a okolí.
Všechny změny možné.....
ms

Slíbil jsem začátkem března nějaké další podrobnosti.
Leč situace s Covid Destructor zatím neumožňuje udělat žádný závěr. Zájemci buďte ve střehu, termíny znáte a zbytek budeme řešit operativně a třeba i na poslední chvíi.
ms
Hlasování: Jan Sochor (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
30.03.2021, 05:18 PM
Příspěvek: #4
RE: Semináře 2021
Díky za tuto iniciativu! Určitě přijedu na 1b i pokračování. Doufám, že tou dobou už bude povolené cestování mezi okresy, když budeme dodržovat vzdálenosti a budeme na vzduchu tak snad nebude důvod akce úplně rušit...

začínám (2020), 3 včelstva + 2 oddělky, Langstroth 2/3, Táborsko, J svah, sad vedle lesa, kvetoucí louka, rybník, vše do 50 m...

2021: přechod na Langstroth 1/2 (137 mm) a volnou stavbu...
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
13.04.2021, 12:47 PM
Příspěvek: #5
RE: Semináře 2021
Avizovaná akce z 18.4.21 se zatím přesouvá o týden na neděli 25.4.21. Důvodem je tentokrát i počasí, po sv. Jiří očekáváme změnu! Leoš měl na tento den svou Otevřenou včelnici, kterou zrušil.
Plán zůstává v platnosti, pro připomenutí budou 2 skupiny:
1a) úplné začátky - chystám se včelařit nebo mám už objednané oddělky (náplň: úlové sestavy, rámky, dílo, plod, matka, nářadí, fígle pro šetrnou práci se včelami apod.) + co udělat po přivezení oddělku
1b) přezimovaly mi loňské oddělky, co dál (náplň: rozšíření ze 2 na 5, stavební rámky, soušové jádro, očekávaný rozvoj, dostatek zásob apod.)

Vše se odehraje pouze venku na včelnicích v okolí Turnova.

Opravte si termín a začátkem příštího týdne podáme další instrukce.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.04.2021, 10:52 AM
Příspěvek: #6
RE: Semináře 2021
Protože pořádání hromadných akcí je stále ještě problém. rozhodli jsme se umožnit školení formou konzultací. Termín neděle 25.4.2021 od 10 hodin na včelnicích poblíž Turnova. Zájemci napište mi do čtvrtka 12.00 h soukromou zprávu přes tento web nebo mail na spravce(zavináč)sanceprovcely.cz. Potřebujeme vědět, zda chcete k 1a) či 1b) podle popisu v příspěvku výše.
Další podrobnosti obdržíte v odpovědi SZ či mailem do pátečního poledne.
martin
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
05.05.2021, 10:14 AM
Příspěvek: #7
RE: Semináře 2021
Krátký report z akce 25.4.2021:

Plánovaná tzv. konzultace, proběhla u Jirky na včelnici. Byla zima, foukal ledový vítr a některým včelám se prohlídka nelíbila, Jirka ukázal rozšíření ze 2 na 5. Poté byla v závětří diskuze. Akce trvala asi 3 hodiny, účastníků celkem 9.

Pokračování s tématem tvorba oddělků, chov matek apod. je v neděli 23.5. Pokud byste se chtěli zúčastnit, napište mi SZ nebo na mail spravce(zav)sanceprovcely.cz, pár dní před termínem rozešlu podrobnosti. Uzávěrka přihlášek v neděli 16.5.2021 do půlnoci.
martin
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.05.2021, 09:46 PM
Příspěvek: #8
RE: Semináře 2021
       

Tohle jsou přijaté matecniky co jsme larvili včera.......

Sobotka asi 30x Langstroth 2/3 310 m.n.m., amatérský chovatel matek bez PP
Hlasování: Martin Smutný (+1), Jiří Sláma (+1), Jan Stránský (+1), Dašek Martin (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.05.2021, 09:25 AM
Příspěvek: #9
RE: Semináře 2021
Krásná práce!
Mel bych ještě dotaz na matky z vajíček - založil jsem "chovnou lištu" z vajíček (ca 11 jednotlivých výřezů z plástu s vajíčky) a dal do "startéru". Nechal jsem je tam 3 dny protože vajíčka byla různě stará ale během těch 3 dnů se včely opravdu postaraly (tj. krmily a posléze narazily matečníky) jen o 5 ks, ostatní zrušily. Když jse pak přendaval lištu do medníku silného včelstva na dovýchovu, bylo tam tedy již jen 5 životaschopných matečníků. Nějak mi není jasné, jak dosáhnout větší úspěšnosti u chovu z vajíček - jedině snad chovem rovnou v medníku při matce ale to bych musel nechat medník osiřelý po celé 3 dny, než narazí matečníky na všech buňkách s vajíčkem. je to správná úvaha?
Děkuji
J Sláma

začínám (2020), 3 včelstva + 2 oddělky, Langstroth 2/3, Táborsko, J svah, sad vedle lesa, kvetoucí louka, rybník, vše do 50 m...

2021: přechod na Langstroth 1/2 (137 mm) a volnou stavbu...
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.05.2021, 06:38 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 25.05.2021 06:46 PM od Jiří Marx.)
Příspěvek: #10
RE: Semináře 2021
Silnější startér a hlavně krmit je po dobu toho narazeni nějakou flašku s tekutym 1:1

Ale 5 je dobrý

Sobotka asi 30x Langstroth 2/3 310 m.n.m., amatérský chovatel matek bez PP
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)