Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rojení
21.11.2014, 02:04 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 21.11.2014 02:29 PM od Debora.)
Příspěvek: #101
RE: Rojení
(06.11.2014 12:52 PM)Jindřich napsal(a):  
(05.11.2014 09:01 PM)Debora napsal(a):  Kájo, při příští navštěvě Ti ukážu místa, kde můžeš sklízet roje.

Deboro , dokáže to najít i normální chlap . Proutkem najdu vodní pramen, ty zdroje energie se hledají jak? Sráží se tam rosa , sedají tam ptáci, nerostou tam kopřivy ?
Díky

(06.11.2014 04:18 PM)Debora napsal(a):  Určitě to dokáže najít i normální chlap. Wink Setkáme-li se, pomůžu. Odpověd' jsem přesunula na světlo, aby jsme to tu nezaplevenily. Wink

Guru dev namo Jindřichu a Vážení přátelé a přítelkyně alternativního včelaření,

včera jsem toto téma rozebírala s kolegou Davidem, opravdu dušemilovným šamanem, a došli jsme k závěru, že každý, kdo se nebojí "odhalit" svou spiritualitu a má dostatek sebevědomí, pro vnímání světa smyslem JÁ, který udržuje k okolnímu světu velmi intimní vztah, se může naladit na jakoukoliv hledanou frekvenci, a nebo se napojit na vědomí jiné bytosti. Smysl JÁ, nám umožnuje cítit s jinou bytostí, jako se sebou samým. Je to okamžik, v kterém vnímáme včelstva skrze myšlenku, kterou nám věnuje, kdy včelstvo odhalí podstatu své bytosti, jako by bylo v nás. I metafyzický svět má své zákony, které je nutno dodržovat. V rámci Tondova roje můžu na toto téma napsat něco jako skripta "chov včelstev, co nejblíže podstatě včelstva" a v praxi jen sebevědomým a otevřeným duším umožnit nadzvednout roušku reality.

šamansky
cher

P.S. kdo z Vás se s tímto příspěvkem nedokáže identifikovat, nebo s ním duševně nesouhlasí, prosím o upřímný palec dolů. Věřím, že si Vaši upřímnost zasloužím.
.
Hlasování: terez.c (+1), renttip (+1), tondabh (+1), Jindřich Šafránek (+1), MajaSk (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.11.2014, 04:44 PM
Příspěvek: #102
RE: Rojení
(21.11.2014 02:04 PM)Debora napsal(a):  P.S. kdo z Vás se s tímto příspěvkem nedokáže identifikovat, nebo s ním duševně nesouhlasí, prosím o upřímný palec dolů. Věřím, že si Vaši upřímnost zasloužím.

Úprimne. S príspevkom sa nedokážem identifikovať ani s ním nesúhlasím pretože mu nerozumiem. Prepáč, ale tvoj spôsob myslenia a vyjadrovania je pre mňa vo všeobecnosti ťažko pochopiteľný aj po opakovanom prečítaní. Možno je problém v mojej schopnosti vnímať niektoré veci a preto nie je dôvod dávať palec dole.

Zázrivá , 650m
Hlasování: Tomáš Jelínek (+1), Miroslav Matucha (+1), terez.c (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.11.2014, 05:02 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 21.11.2014 05:06 PM od Debora.)
Příspěvek: #103
RE: Rojení
Míro, děkuji za upřímnost a feedback
cher
Hlasování: terez.c (+1), Miroslav Macek (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.11.2014, 08:50 PM
Příspěvek: #104
RE: Rojení
Ale žádný palec dolů ono se říká, věř a víra tvá Tě uzdraví. Síla myšlenky je neskutečná a proto přeji Vašim včelstvům v Tondově roji, aby to, že jste se na jejich frekvenci myšlenkou napojily zjistily a byly v pohodě. Protože ono to také může být tak, že síla myšlenky je nepřenositelná pokud ta druhá bytost v ni nezačne sama věřit.
Hlasování: Miroslav Matucha (+1), terez.c (+1), Debora (+1), tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.11.2014, 11:35 PM
Příspěvek: #105
RE: Rojení
Deboro, skripta rozhodně napiš, takové informace na mně hrň lopatou Big Grin Heart .
Aleši, ono je to jednodušší, než si myslíš, dostáváš přesně to co vysíláš...v praxi to znamená, že když někoho upřímně miluješ, cítí ten dotyčný totéž. Pokud někoho upřímně obdivuješ, obdivuje i on tebe. A pokud někoho upřímně nechápeš, nechápe ani on tebe. A buď si jistý, že cokoliv cítíš ty, cítí i ten druhý. Wink Heart
PS: síla myšlenky je skutečná
Hlasování: Debora (+1), tondabh (+1), renttip (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.11.2014, 11:53 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 21.11.2014 11:54 PM od Aleš Molčík.)
Příspěvek: #106
RE: Rojení
Kéž by to bylo tak jednoduché jak si myslíš, to by se mě vyhnuli všechny pokusy těch co se mě snaží podvést, ohrozit na silnici........ale jak už jsem napsal věř a víra tvá tě uzdraví. Jen kdyby ti věřící uměli být i tolerantní k těm nevěřícím.
Hlasování: Tomáš Jelínek (+1), MajaSk (+1), liptaka (+1), Miroslav Matucha (+1), Miroslav Macek (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.11.2014, 02:59 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 22.11.2014 07:30 AM od Debora.)
Příspěvek: #107
RE: Rojení
(21.11.2014 08:50 PM)Aleš Molčík napsal(a):  ono se říká, věř a víra tvá Tě uzdraví. Síla myšlenky je neskutečná a proto přeji Vašim včelstvům v Tondově roji, aby to, že jste se na jejich frekvenci myšlenkou napojily zjistily a byly v pohodě. Protože ono to také může být tak, že síla myšlenky je nepřenositelná pokud ta druhá bytost v ni nezačne sama věřit.

Aleši, bud' upřímný, toto téma není Tvá síla.

Na světě nenajdeš nevěřícího člověka. Jen osvícený člověk nepotřebuje víru.
Jsou lidé, kteří kladou otázku, jest-li je možné včelařit bez léčby? Většinou tuto otázku kladou lidé, kteří věří, že léčba včelstvo uzdraví. Lidé si nekladou úmyslně špatné otázky, ale jsou št'astný, když mají na otázku odpověd'.

Otázka teda nezní, jest-li je možné včelařit bez léčby, ale jest-li se včelstvu opravdu chce u nás žít?

P.S. S vírou je to jako s vílou, člověk k ní nesmí být nevraživí. Wink
Hlasování: renttip (+1), terez.c (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.11.2014, 09:34 AM
Příspěvek: #108
RE: Rojení
Včelstva se dovedou samo uzdravovat, principy jsou známy a pokud se včelstvo rozhodne, že u mě nebude chtít žít tak to také umí dát najevo zvýšeným rojením. Ony ty včely jsou materialisticky založeny docela hodně a tomu všemu materialistickému přizpůsobují své chování. Tady je síla víry včelaře naprosto k ničemu, tady musí být síla selského rozumu.
Hlasování: Debora (+1), Miroslav Matucha (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.11.2014, 11:24 AM
Příspěvek: #109
RE: Rojení
Zajímavé.....právě jsi řekl, že včelstvo, kterému se něco nelíbí se vyrojí ( možná tam patří to ve zvýšené míře)......myslím si , že máš pravdu Smile Ovšem to trošku staví na hlavu tezi o rojení jako o určitém vyvrcholení. Smile

Sobotka asi 30x Langstroth 2/3 310 m.n.m., amatérský chovatel matek bez PP
Hlasování: Miroslav Matucha (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.11.2014, 05:19 PM
Příspěvek: #110
RE: Rojení
Rojení při dosažení nějakého maxima staví na hlavu pouze ten fakt, že jsou včelaři co se jim včely nerojí po dlouhá léta. A nemyslím si, že by to bylo tím, že jejich včely maxima nedosáhnou.
Jinak včely se rojí nejen za účelem rozmnožování, ale i z pudu sebezáchovy v případě ohrožení. Může to být i nedostatek snůšky a nevhodné počasí, zima a déšť v době rozvoje. Já jsem tohle zažil jednou a to se rojilo všechno ať to bylo silné nebo slabé. Ty silné se rojili i vícekrát a utnul jsem to rojení jen podněcovacím krmením a to byl květen. Má to i včelařský termín "hladové roje". Včely se prostě vyrojí, aby si našly lepší podmínky pro život. Naprosto stejně to dělá i Včela východní, která také migruje za snůškou a nechává za sebou dílo i s roztoči.
Další takový příklad kdy včely jsou schopny se vyrojit je požár. Tohle může pozorovat každý po zakouření kuřákem do úlu. Včely sají med, protože se cítí ohroženy a připravují se na opuštění hnízda. Viděl jsem to při požáru kočovné maringotky. Včely vyletovaly a shlukovaly se v rojové hrozny na větvích okolních stromů a jak přestalo hořet, tak se vracely na původní místo. Takže včelař na místo před spáleniště postavil prázdné úly a včely se do nich nastěhovaly a v některých byly dokonce i původní matky.
Hlasování: Tomáš Jelínek (+1), tondabh (+1), Debora (+1), Rasťo 71 (+1), Miroslav Matucha (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 3 Host(é)