Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Příprava pomůcek a zařízení
08.07.2014, 06:52 PM
Příspěvek: #51
RE: Příprava pomůcek a zařízení
(08.07.2014 12:38 PM)MichalF napsal(a):  Myslel jsem, že je tam nějaká klapka a nejde si potáhnout vůbec. Podle mě by tam něco takového mělo kvůli jiskrám být. Vzhledem k tomu, že se snažím už měsíc nekouřit, tak to bude zkouška ohněm Smile Nebo zatím budu používat klasický kuřák? Ne taková muka to nejsou, čekal jsem to horší...
Já myslím, že dřív zásadní výhoda dýmáku proti dnešním kuřákům byla právě v tom, protože panímáma musela vylovit krejcárek na fajfčičku dobrýho tabáku, jináč by to u včel nešlo, že.
Žádný pixly vod vajec.
Hlasování: Crha Karel (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08.07.2014, 08:15 PM
Příspěvek: #52
RE: Příprava pomůcek a zařízení
To mě teda pomohlo. Díky za podporu...
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
28.08.2014, 02:19 PM
Příspěvek: #53
RE: Příprava pomůcek a zařízení
Dnes jsem dotvořil dekabox na langstroth, ještě nátěr a posadím jej na včelstvo v "klátu" a jsem zvědavý na vlhkost. Šindele jsem štípal z fošny a dodělal na hoblovce. Štípání nic moc práce z čerstvého kmene by to mohlo jít lépe. Ale kdybych toho chtěl víc je lepší si hotové šindele objednat u profíků, přece jenom grift nejde ničím nahradit. Odvětrání z boku pod stříškou jsem vybavil sítem.
A měl bych prosím jeden dotaz na ty co už dekabox vyzkoušely. Do vnitřního rámu je lepší dát piliny nebo hobliny případně směs?


Přiložené soubory Miniatury
       
Hlasování: Jan Brunclík (+1), Debora (+1), Miroslav Mareš (+1), terez.c (+1), Milan Bencúr † (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.08.2014, 12:17 AM
Příspěvek: #54
RE: Příprava pomůcek a zařízení
(28.08.2014 02:19 PM)Aleš Molčík napsal(a):  Dnes jsem dotvořil dekabox na langstroth, ještě nátěr a posadím jej na včelstvo v "klátu" a jsem zvědavý na vlhkost. Šindele jsem štípal z fošny a dodělal na hoblovce. Štípání nic moc práce z čerstvého kmene by to mohlo jít lépe. Ale kdybych toho chtěl víc je lepší si hotové šindele objednat u profíků, přece jenom grift nejde ničím nahradit. Odvětrání z boku pod stříškou jsem vybavil sítem.
A měl bych prosím jeden dotaz na ty co už dekabox vyzkoušely. Do vnitřního rámu je lepší dát piliny nebo hobliny případně směs?

S dekaboxem zkušenost nemám, zkoušel jsem jen obyčejné stříšky á la japonec na Langa z dvojitého modřínového šindele (mám je zatím jen od letošního června). Dávám přednost "brutálnějšímu" a více "natural" vzezření (viz foto), hoblovku nebo nátěr stříšky neuvidí.
Šindele musí být poskládány tak, aby "žlábkovaly" (dle tvaru štípnutých let) a odváděly vodu až k okraji.
Štípání čerstvého modřínu není velká výhra, po vystavení povětrnosti se ochotně kroutí, ale mě se to v tom lese prostě líbí.....
MS


Přiložené soubory Miniatury
       
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.08.2014, 07:58 AM
Příspěvek: #55
RE: Příprava pomůcek a zařízení
(28.08.2014 02:19 PM)Aleš Molčík napsal(a):  Dnes jsem dotvořil dekabox na langstroth, ještě nátěr a posadím jej na včelstvo v "klátu" a jsem zvědavý na vlhkost. Šindele jsem štípal z fošny a dodělal na hoblovce. Štípání nic moc práce z čerstvého kmene by to mohlo jít lépe. Ale kdybych toho chtěl víc je lepší si hotové šindele objednat u profíků, přece jenom grift nejde ničím nahradit. Odvětrání z boku pod stříškou jsem vybavil sítem.
A měl bych prosím jeden dotaz na ty co už dekabox vyzkoušely. Do vnitřního rámu je lepší dát piliny nebo hobliny případně směs?

Hobliny, prípadne narezaná slama. To sú asi najlepšie materiály.
Hlasování: Debora (+1), Aleš Molčík (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.11.2014, 12:41 AM
Příspěvek: #56
RE: Příprava pomůcek a zařízení
Priprava maleho prirodneho vcelara na sezonu - cast 2:

Dnes mi doslo drevo, 8kubikov vejmutovky, a mozeme zacat...


Přiložené soubory Miniatury
   
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.12.2014, 09:21 PM
Příspěvek: #57
RE: Příprava pomůcek a zařízení
Z dnešní lesní vycházky jsem si donesl choroše. Nasekat, vysušit a je palivo do kuřáku na další rok.


Přiložené soubory Miniatury
   
Hlasování: Jan Brunclík (+1), Miroslav Macek (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.09.2015, 03:51 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 03.09.2015 03:57 PM od Milan Bencúr †.)
Příspěvek: #58
RE: Příprava pomůcek a zařízení
Včere som oprášil môj lis na slamené rohože a vyrobil som si ich pár z ovsenej slamy.

                                       

Do predchádzajúceho príspevku mi nezobralo všetky fotografie. Tu sú ešte dve.

       
Hlasování:
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.09.2015, 04:27 PM
Příspěvek: #59
RE: Příprava pomůcek a zařízení
Opaľovať drevo plameňom sa dá celkom pekne ale plameň a slama je už dosť odvážna kombinácia Smile. To kvôli dezinfekcii alebo na odstránenie toho čo trčí ako keď opaľujeme ošklbanú sliepku?

Zázrivá , 650m
Hlasování: Milan Bencúr † (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.09.2015, 04:51 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 03.09.2015 04:53 PM od Milan Bencúr †.)
Příspěvek: #60
RE: Příprava pomůcek a zařízení
Aj, aj. Kolega z Polska to bežne robí.
Hlasování: Aleš Molčík (+1), Miroslav Macek (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)