Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Přemístnění včelstev
12.06.2013, 11:17 PM
Příspěvek: #1
Přemístnění včelstev
v tomto tématu bych chtěl vyvolat diskusi ohledně přemístnění včelstva právě v tomto období. Někdy je to opravdu nutné a po letošní vodě asi spousta z vás ví , o čem mluvím, abych se ochránil před bleskovými záplavami, resp. ochránil moje včelky, potřeboval bych je přemístnit a to na vzdálenost v metrech na bezpečnější místo. Myslím, že zkušenosti pomohou i dalším účastníkům tohoto fóra.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
13.06.2013, 02:21 AM
Příspěvek: #2
RE: Přemístnění včelstev
OK, ale vlákno o premiestnení včelstva nepatrí na nástenku medzi všeobecné informácie, ale medzi témy včelársky rok.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
13.06.2013, 03:00 PM
Příspěvek: #3
RE: Přemístnění včelstev
Přemístění o pár metrů je problém, normálně se to dělá tak, že se včely odvezou o pár kilometrů a např. po měsíci, kdy ztratí orientaci na původní stanoviště, se dovezou zpět na požadované místo. Jinak jsem znal jednoho včelaře ze záplavových Troubek nad Bečvou a ten si stanoviště vyvýšil nasypaným kopcem z hlíny nad terén, tak že při záplavách byly včelky na ostrově. Já mám stanoviště také zaplavované průsakem z ochranné hráze, ale už mám mnohokrát vyzkoušené, že jde o cca 25cm vody takže stojánky musí mít 30 cm výšku.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
13.06.2013, 10:59 PM
Příspěvek: #4
RE: Přemístnění včelstev
to už mě taky napadlo, že bych úly prostě vyvýšil,ale asi bych musel trochu výše. Nyní mám slíbené odvodnění, ale-no, máto ale, tak uvidím. Zaručeně včelstva na příští sezónu přemístním, bezbolestně. Snad už letos bude pokoj od deštů.........
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)