Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poraďte prosím
28.02.2019, 12:36 PM
Příspěvek: #491
RE: Poraďte prosím
(28.02.2019 12:34 PM)Leoš Dvorský napsal(a):  
(28.02.2019 11:15 AM)Jirka Roškot napsal(a):  Leoši, prosímtě, byla by úplná blbost rozšiřovat úl Langstroth2/3 jen podstavováním nástavků? Dal by se využít jednoduchý hever, jako u japonců, a manipulace by se opět zjednodušili.

Samozřejmě dalo u normálních včelstev. Vždy ale musíš dát doprostřed 1-2 souše. Rozšiřování dolů je biologicky správnější. Nahoru je ale rychlejší. Já jej ale používám jen v určitou dobu, kdy to je bez větších následků na stav včelstva z dlouhodobějšího pohledu. Ono i proto včelaři vyženou včelstva do síly, ale struktura včel podle jednotlivých kategorií (krátkověké, středněvěké, dlouhověké včely) není optimální. To jsou právě ta překvápka a včelaři pakani neví proč se stalo, co se stalo a příčiny hledají jen v genetice, okolí a pod.
Ještě se podívaj na můj web do otázek a odpovědí. Myslím, že je to někde kolem dotazu 5-7, kde jsou způsoby rozšiřování. Je to sice z doby před cca 10-ti roky, tak opatně, když tak se zeptej na soukromém emailu. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
02.03.2019, 07:03 PM
Příspěvek: #492
U loňského oddělku: řídce, světle žluté až bělavé a plošně rozprostřené výkaly v česnu a před ním ... přesně jak z knihy HeinrichaStorcha - Na česně. Může to být něco jiného než nosema?
A jeli to nosema, můžu teď pro ně něco udělat? Mám je odnést ze stanoviště?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
02.03.2019, 10:28 PM
Příspěvek: #493
Dej jim šanci se z toho dostat vlastními silami a zuž je. Nosemu lze "uvařit". Víc bych prozatím neřešil. Nosemóza je určitě příčinou největších ztrát včelstev. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět 

Skok na fórum:

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 2 Host(é)