Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poraďte prosím
23.03.2017, 11:47 AM
Příspěvek: #341
RE: Poraďte prosím
Vintera: ono i z toho co jsi psal, tak to vyznělo, že nic nařízeno není. Jinak by natírali všichni, a ne jen Ty, protože "někdo poblíž" měl hodně VD. Někdo poblíž statistiku nedělá..
To co po Tobě chtějí je zjevně iniciativa nad rámec povinnosti vyplývající z metodiky, ale je v jejím duchu.
Můžeš si od nich vzít léčivo a tvářit se, že to uděláš, nebo je zkusit přesvědčit, že to je nesmysl, nebo navrhnout nějaký kompromis s jarním formidolem. Otázka je, co jsou ti místní zač, já si takhle (dohadováním s místními) vloni vykoledoval "oznámení" a inspekci veteriny. Smile
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
23.03.2017, 01:58 PM
Příspěvek: #342
RE: Poraďte prosím
(23.03.2017 11:47 AM)lyn_x napsal(a):  Vintera: ono i z toho co jsi psal, tak to vyznělo, že nic nařízeno není. Jinak by natírali všichni, a ne jen Ty, protože "někdo poblíž" měl hodně VD. Někdo poblíž statistiku nedělá..
To co po Tobě chtějí je zjevně iniciativa nad rámec povinnosti vyplývající z metodiky, ale je v jejím duchu.
Můžeš si od nich vzít léčivo a tvářit se, že to uděláš, nebo je zkusit přesvědčit, že to je nesmysl, nebo navrhnout nějaký kompromis s jarním formidolem. Otázka je, co jsou ti místní zač, já si takhle (dohadováním s místními) vloni vykoledoval "oznámení" a inspekci veteriny. Smile

Byla nějaká porada či seminář pro nákazové referenty z ČSV a mělo se tam říkat, že pokud v katastrálním území je spad v průměru větší než XY% natírají všichni včelaři v katastru ať Vd. mají či ne. Ještě se patrně pletou pojmy katastr obce s katastrem katastrálních map, nemusí to být stejné, větší obce či města se skládají z více katastrálních území.
Mám to z doslechu , nebyl jste tam někdo ?

Jindřich
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
23.03.2017, 03:00 PM
Příspěvek: #343
RE: Poraďte prosím
Vzhledem k tomu, že MVO na r. 2017 nejsou venku, můžou si ZO usnášet co chtějí. Může to být platné jen pro členy ČSV, ostatní ne. Pro včelaře je partner jen SVS a pokud nedal své základce plnou moc tak ani tehdy ne. To je prostě zákon.

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
23.03.2017, 03:05 PM
Příspěvek: #344
RE: Poraďte prosím
Toto není MVO?
"ExM310 VARROÁZA – O (předjarní preventivní ošetření)
Na základě vyhodnocení extenzity varroázy v jednotlivých obcích podle procenta stanovišť bez nálezu
roztoče (nulová extenzita) se provede preventivní ošetření u všech včelstev na všech stanovištích,
pokud byla zjištěna nulová extenzita u méně než 25 % stanovišť na území obce. Pokud byla zjištěna
nulová extenzita u 25 % a více stanovišť na území obce, provede se ošetření pouze na stanovištích,
kde byl zjištěn nález více než tři samičky Varroa destructor v průměru na jedno včelstvo ze směsných
vzorků zimní měli, odebraných do 15. 2. 2017. Ošetření se provede schváleným VLP v souladu
s příbalovou informací nebo VLP schváleným pro klinické testování v souladu s podmínkami jeho
použití pro klinické testování. Toto ošetření musí být provedeno do 15. 4. 2017. Vyhodnocení
extenzity varroázy provede ÚVS SVS."
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
23.03.2017, 03:36 PM
Příspěvek: #345
RE: Poraďte prosím
Ale podle toho nepoznáš,jestli budeš muset natírat plod,dokud SVS nevydá aktuální nařízení pro jednotlivé obce.Tohle jsou jen informace,jak bude SVS postupovat.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
23.03.2017, 03:48 PM
Příspěvek: #346
RE: Poraďte prosím
Aha tak to jo, ale okresní VS už to mají i pro jednotlivé obce- teda alespoň u nás - okr. Příbram
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.03.2017, 08:51 PM
Příspěvek: #347
RE: Poraďte prosím
Ještě jednou díky za rady.
Vše se vysvětlilo a "potírat" včely nemusím Wink
Chyba byla v pojmu obec. Mám včelky na Spáleništi, to je vesnička, která spadá pod Dobrušku a to je směrodatné.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.03.2017, 09:42 PM
Příspěvek: #348
RE: Poraďte prosím
Hlavně tam není napsané natirani plodu

Sobotka asi 30x Langstroth 2/3 310 m.n.m., amatérský chovatel matek bez PP
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.04.2017, 10:56 PM
Příspěvek: #349
RE: Poraďte prosím
Z předminulého týdne jsem si odnesl dojem, že je jedno včelstvo bezmatečné. Nelítaly, zatímco zbylá tři alespoň sporadicky ano, a přišlo mi, že i k nim do úlu. Zvuk čistý, včel dost. Ale nanicovatých, no bylo ještě chladno. Týden mi to vrtalo hlavou, v pátek večer po celém slunečném týdnu jsem zašel a zase ani včela, jen lupičky od sousedů, asi jim tam potichoučku chodí na lepší cukr. Ale už se ochlazovalo a i ty končily. V sobotu jsem nastoupil, že je rozeberu a podívám se po matce přesvědčený, že tam nebude. No na všech česnech cvrkot, i peciválky se činily a nosily kvanta pylu. A bránily sednatě, nechal jsem je tedy být, a dál si vrtám hlavu.
Je to všechno vesnická směska, ale každé včelstvo jiné. Že by tohle bylo teplomilnější? Každopádně bylo ze všech červnových oddělků nejslabší, přivezl jsem si je skoro prázdné. Dohnat ostatní neměly kdy. Ale nějaký problém tam kromě toho nejspíš bude. Nakonec jsem vyvrtal nosemu apis, pokáleno měla tři včelstva, takže snadno možné. Otázka zní, jestli čekat do veder, nebo něco podnikat. Zejména aby si ostatní nepřinášely chorobu, pokud to může být ono. Děkuji pěkně.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.04.2017, 12:56 PM
Příspěvek: #350
RE: Poraďte prosím
Vedra budou příští týden, vyčkej.
To, že jsou každý jiný, je normální.
Jestli nosí taky "občas kvanta pylu" matka tam nejspíš bude.
Můžou bejt slabší, blbě porovnaný, nebo je to takovej druh.
Jak si stojí, poznáš až podle plodu - normální, nebo trubčice.
Rozebírat má smysl až bude pár dní teplo - opozdilcům plodování někdy trvá.
A přivřít, jestli je vybírají. To bývá taky běžné - neslabší to odnesou.
Touhle dobou už se nic moc podstatnýho nešíří. Teda jo, ale už to moc nevadí.
Hlasování: Antonín Hyžík (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)