Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poraďte prosím
12.09.2016, 10:38 AM
Příspěvek: #281
RE: Poraďte prosím
Činnost a provoz na česnech snůšce nasvědčuje. Takhle pozdě jsem to tady nezažil. Po startu včely obracejí na les. Akorát že jsem tenhle jev ještě neviděl. A byl jenom u jednoho oddělku. U kmenových včelstev ne.

Optimální řešení přichází v závěru.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.09.2016, 12:18 PM
Příspěvek: #282
RE: Poraďte prosím
Může být, že někde něco vylupují. To pak je většinou 1-2 včelstva na stanovišti. Oddělky jsou "hladové", tak se činí. Jinak já zažil snůšku září říjen v r. 2003, kdybych neměl MK, byl bych na tom tak špatně, jako všichni ostatní nejen v ČR. LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.09.2016, 01:32 PM
Příspěvek: #283
RE: Poraďte prosím
Žena na oddělku nešetřila. Je nabouchyný zásobami až na půdu. Leda že by s jídlem rostla chuť. Jestli vylupují nebo je snůška zjistím zhruba za týden. Mám včelnici asi 300m vedle. Svoje včelstva mám zvážené. Převážím, zjistím.

Optimální řešení přichází v závěru.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.09.2016, 03:20 PM
Příspěvek: #284
RE: Poraďte prosím
Zrovna u nás kvete břečťan, takže u mne nosí jak o závod, nepřetržitý provoz od časného rána. Nemáte tam také nějaké břečťanem porostlé staré domy nebo zdi?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.09.2016, 03:58 PM
Příspěvek: #285
RE: Poraďte prosím
Kdepak. Zrána jedou směr zástavba Josefův Důl, před polednem to otáčí a švihají to směrem Mariánská hora, kam jsou jen lesy a lesy a lesy a Polsko a lesy...

Optimální řešení přichází v závěru.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
16.09.2016, 06:54 PM
Příspěvek: #286
RE: Poraďte prosím
Dneska ráno jsem pod jedním úlem zaznamenal loužičku jako od pejska. Všude plno včel a os. Ochutnal jsem tu tekutinu a on to med. Jasné, že je zle tak honem otevřu. V horním VN jeden plást (druhý z leva) byl celkem odtrhnutý, rámeček povolil. Neměl drátkování ... neboť prubnout volnou stavbu se vyplácí Smile Jak jsem to tam na jaře dával, byl to původně stavební rámek, nedrátkovaný. A tak dva okolní (1 a 3) ven a rukou jsem si hrál na medvéda a šup s tím do plastového vědra na oporu ze dřeva, abych zachránil co nejvíc včel. Stejně jsem se cítil jako vrah .... strčil jsem tam nový rámeček už rozestavěný, co jsem měl odložený a honem zavíral. Kolem letecký den .....
Nevím teď jestli nenastane loupení všude kolem mojich čtyřech bedýnek co tam na zahradě mám Sad Mají všechny na zimu dost plno, ještě si nosí pelové zásoby .... teď jdu zase nahoru a chci tu loužičku co zůstane po tmě pořádně spláchnout a jen tak vrchem kouknout jestli jsou holky doma.
Otázka je teda jen jedna, co jsem to zase po....pohnojil HuhHuh
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
16.09.2016, 07:31 PM
Příspěvek: #287
RE: Poraďte prosím
(16.09.2016 06:54 PM)miro napsal(a):  ..
Nevím teď jestli nenastane loupení všude kolem mojich čtyřech bedýnek co tam na zahradě mám Sad Mají všechny na zimu dost plno, ještě si nosí pelové zásoby .... teď jdu zase nahoru a chci tu loužičku co zůstane po tmě pořádně spláchnout a jen tak vrchem kouknout jestli jsou holky doma.
Otázka je teda jen jedna, co jsem to zase po....pohnojil HuhHuh
Je na pokročilou dobu dost teplo, pokud jsi jim manipuloval s prostorem , nebo měnil velikost přístupů vzduchu do úlu mohl nastat stav že již to " neuklinmatizovali".
Hlídej aby nezačala loupež, pokud to bude, někam je ukliď než uklidí ten volný med uvnitř úlu. Noci jsou již chladné pkud máš zasí´tovaná dna otevři je ať cítí tu zimu.

Jindřich
Hlasování: miro (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
16.09.2016, 07:32 PM
Příspěvek: #288
RE: Poraďte prosím
(12.09.2016 08:30 AM)Leoš Dvorský napsal(a):  Jestli náhodou nemáš snůšku???
(12.09.2016 01:32 PM)Tomáš Palata napsal(a):  ...Jestli vylupují nebo je snůška zjistím zhruba za týden. Mám včelnici asi 300m vedle. Svoje včelstva mám zvážené. Převážím, zjistím.
No jo, něco bylo. Tři úly za 14 dní přírustek každý zhruba +2kg, jeden úl úbytek -1,5kg. Ale ten byl celou dobu pod KM...

Optimální řešení přichází v závěru.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
16.09.2016, 09:50 PM
Příspěvek: #289
RE: Poraďte prosím
Dna jsou síťovaná a otevřená, nešťoural jsem se v tom .... no dneska večer před setměním to vypadá, že jsou v pohodě. Na česně klid a vedlejší úly také v klidu. Je tam sice trochu frmol zespodu na síto, ale do úlu jim neleze nikdo. Tak snad jsem si katastrofu na letošní rok už vybral Smile
Hlasování: Víťa (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
17.09.2016, 01:15 AM
Příspěvek: #290
RE: Poraďte prosím
úplný klídek, včelky to uklidí a vyloupení zpravidla nehrozí. Když včely slídí, hledají ty slabochy.
Hlasování: Jan Brunclík (+1), miro (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 4 Host(é)