Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poraďte prosím
25.06.2016, 11:17 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 26.06.2016 05:48 PM od straka.)
Příspěvek: #141
RE: Poraďte prosím
Big GrinBig Grin spojení s africkými včelami vedlo v Brazilii na zabijácké včely. Kdy dorazí do Evropy?
Stačí jedna i náhodně dovezená matka.
Má někdo extrémně bodavé včely?
Straka Dehtín
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
28.06.2016, 02:43 AM
Příspěvek: #142
RE: Poraďte prosím
Ahoj, jsem začínající včelař z Mladé Boleslavi. Včelařit plánuji v lokalitě Bezděz. Mam uz doma 2 uly Langstroth 2/3 z nastavky.cz, nástavky smontovane, ocka vyvrtane, zbyva jen povrchove upravit. Zítra vyrazim do Rovenska nakoupit hrebiky na ramky, mezisteny, cmoudak, atd. Pocitam tak deset dnu, nez to dam vse dohromady, po desatem cervenci bych snad mohl byt pripraven pro vcely. Bohuzel jsem zjistil, ze sehnat vcely na moji ramkovou miru, pokud pro ne nechci jet přes pul republiky a riskovat nakazu je obrovsky problém. Z okoli Doks, České Lipy, Mlade Boleslavi jsem zatím na zadnou akceptovatelnou nabidku nenarazil. Mam v zaloze dva smetence z okoli MB, ale radeji bych nejaky oddelek, nebo usazeny roj. Za dva kvalitni oddelky jsem ochoten dat az 3000Kc. Uz ted v tom jsem za 7k a v době kdy jsem se nadchnul /cca. 2 mesice zpet/, jsem vůbec nepocital s tim, ze se něco plati i za vcely, ted uz s tim pocitam a chápu proc. Navstivil jsem p. Sturmu z Hrdlorez, od neho jsem vcely nesehnal, ale dozvedel jsem se od nej během kratke navstevy hromadu cenných informaci. Komunikuji i s p. Dvorskym, ten bohužel nemá moc casu, dal mi kontakt na vcelare, který by mi mohl vcely nabidnout, ale tomu se na dany kontakt neda dovolat a na sms nereaguje. Mam uzasnou lokalitu, bez monokultur, jen plane jablone, svestky, hrusne, tresne, do toho hromady malin, ostruzin, lipa, medovice a vse ostatní co louky a lesy daji. K nejblizsi silnici 2km vzduchem. Pro vcely urcite raj. Pomuze mi někdo?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
28.06.2016, 09:49 AM
Příspěvek: #143
RE: Poraďte prosím
Zkuste J.Plačka znovu. Ztratil mobil ale už funguje na stejném čísle, mluvil jsem s ním včera. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
28.06.2016, 03:09 PM
Příspěvek: #144
RE: Poraďte prosím
Asi jste mi dal spatne cislo, dnes jsem na to cislo volal a zvedl to nekdo jiny a o p. Plackovi nikdy nic neslysel.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
28.06.2016, 08:38 PM
Příspěvek: #145
RE: Poraďte prosím
Tak že lépe a radostněji 734 602 671, nyní jsem na něj volal. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
28.06.2016, 10:29 PM
Příspěvek: #146
RE: Poraďte prosím
Zavolej mi na cislo 605122221 a neco vymyslime. Mam to na L2/3.

Sobotka asi 30x Langstroth 2/3 310 m.n.m., amatérský chovatel matek bez PP
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.07.2016, 04:37 PM
Příspěvek: #147
RE: Poraďte prosím
Potřebuji radu či snad vysvětlení,
na stejném stanovišti mám včelstvo které má výrazně menší létavky než ostatní , může to být znak nějakého zdravotního problému, nebo je to genetikou matky.
Plásty plodové jsou žemlověhnědé žádné černoty.
Ve výnosech jsou průměrné ale vzrůstem pigmejové.

Jindřich
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.07.2016, 06:02 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 04.07.2016 06:05 PM od Debora.)
Příspěvek: #148
RE: Poraďte prosím
Jestli mají Pygmejové buňky, tak jsou určitě dobré.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.07.2016, 09:01 PM
Příspěvek: #149
RE: Poraďte prosím
(04.07.2016 04:37 PM)Jindřich napsal(a):  Potřebuji radu či snad vysvětlení,
na stejném stanovišti mám včelstvo které má výrazně menší létavky než ostatní , může to být znak nějakého zdravotního problému, nebo je to genetikou matky.
Plásty plodové jsou žemlověhnědé žádné černoty.
Ve výnosech jsou průměrné ale vzrůstem pigmejové.


Jindro, změř 10 buněk a dej vědět. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
05.07.2016, 12:26 PM
Příspěvek: #150
RE: Poraďte prosím
A musí to být nutně buňkama ?
Už jsem párkrát pozoroval ty samý včely na těch samej plástech a rozdíl ve velikosti je i krmením, bych řekl. V době, kdy ztrácí prvotní explozivní plodovací vzepření se včely začnou zvětšovat až do zimní generace, kde už je to citelný. Je tam víc mladušek, než larviček, tak musí být líp živený.
A naopak, když z nich udělám slabý oddělek s minimem zásob a přijde ta první vlna kladení, jsou daleko menší, než se to zase přehoupne.
Hlasování: tondabh (+1), Aleš Molčík (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 2 Host(é)