Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pohľad na včelnicu.
13.11.2013, 08:54 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 13.11.2013 08:56 PM od Miroslav Mareš.)
Příspěvek: #21
RE: Pohľad na včelnicu.
    Zdravím tak konečně je mám doma ,uvidíme na jaře snad to holky přečkají bez potíží


Přiložené soubory Miniatury
   
Hlasování: tondabh (+1), Debora (+1), Milan Bencúr † (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.04.2014, 10:33 PM
Příspěvek: #22
RE: Pohľad na včelnicu.
odpoludnie trávil som naháňaním roja. pre väčšinu z Vás nič nového. pre mňa nezabudnuteľný zážitok. ma prívlastok Prvý. vďaka Vám užívatelia fóra za príspevky o úspechoch i nezdaroch. pomahajú pri stavbe príbytkov-úľov a nabádajú/nielen mňa/ do budúcna k úctivému spolunažívaniu. dúfam, že čoskoro vyrašíme-jak v príbytkoch, tak i v Srdciach.

za súmraku aj píšťalka akosi veselšie hrala, keď príbytku znela pieseň Žiarislava:
Vyrastá pred Ním Kvetina
zo Samého Neba, zo Samého Neba
Voňavá je a Svietivá
zo Slnka Zrodená, zo Slnka Zrodená


Přiložené soubory Miniatury
           
Hlasování:
Katka (+1), terez.c (+1), tondabh (+1), Milan Bencúr † (+1), Debora (+1)   Zobrazit vše

Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.04.2014, 02:16 AM
Příspěvek: #23
RE: Pohľad na včelnicu.
Ahoj Martine,
první roj je nejkouzelnější začátek života. Včelí tvář nad Tebou září a je Ti milostivá, včelí tvář k Tobě vzhlíží a poskytne Ti mír. Smile
Hlasování: Katka (+1), terez.c (+1), tondabh (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
02.07.2014, 10:22 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 02.07.2014 12:11 PM od nusige.)
Příspěvek: #24
RE: Pohľad na včelnicu.
Posledny den Lipňa(cerven, jun, kvine lipa) bola pred burkou mi dorucena sprava o roji na ribezli u suseda. Vsetko zariadene bolo tak, ze po zatvoreni letaca na rojnaciku sa spustil vydatny lejak. Ale to uz bol roj(Druhy) v pivnici schovany. Veru bolo mi luto tvory slnka a vetra veznit a tak hned na druhy den do noveho pribytku putovali. Jemny dazd, nevysoka teplota, neskore popoludnie ale aj „welcome drink“ vnutri ula zaposobili na vcelie instinkty. vsetko odohralo sa tak rychlo, ze stihol som odfotit az posledny zhlucik diskutujucich pred ulom. Rozhodli sa dost neskoro opustit rodny ul, zelajme im silu hrejivu.
Susedni pcelari lamentuju, ze znaska mizerna, no mne vidi sa inak. Vedlajsi roj(od Juraja) uz ma tyzden prehodene nadstavky i polnadstavok pridany odspodu. Trubci plod videl som povyhadzovany: akoby potrebovali miesto pre zasoby? Alebo to koli dlhovekym vcelam robia? Kliestika na plode vyhodenom, ani na podlozke nevidel som. Na kazdom plaste matecnik, aj dva. No zatial bez zivota zivaju prazdnotou. Hadam sa im na jar zidu :>
Pokym bolo vsetko upratane, slnko uz za obzorom a cez oblaky zdravila Vecernica. Prvemu, Druhemu i Vsetkym Vasim nech hojnost i potesenie prinosi.
Srdecna vdaka za mile privitanie a rady co som si odniesol zo vcelnic vo Frankfurte ci Lipove. dakujem za podporu kazdemu zo SPV a za krasu myslienok, ktore sirite.


Přiložené soubory Miniatury
   
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
06.07.2014, 06:34 AM
Příspěvek: #25
RE: Pohľad na včelnicu.
Keď sa pozriem do mojich úľov na potravinové rezervy včiel, oko fotoaparátu vždy zablúdi aj do záhrady, aby tam objavovalo výsledok práce aj tých mojich včielok. Včely sa nikdy nezastavia, vždy usilovne lietajú, aby aj pre nás pripravili bohato prestretý stôl.

                       
Hlasování:
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
06.07.2014, 11:06 PM
Příspěvek: #26
RE: Pohľad na včelnicu.
(02.07.2014 10:22 AM)nusige napsal(a):  Susedni pcelari lamentuju, ze znaska mizerna, no mne vidi sa inak. Vedlajsi roj(od Juraja) uz ma tyzden prehodene nadstavky i polnadstavok pridany odspodu. Trubci plod videl som povyhadzovany: akoby potrebovali miesto pre zasoby? Alebo to koli dlhovekym vcelam robia? Kliestika na plode vyhodenom, ani na podlozke nevidel som. Na kazdom plaste matecnik, aj dva. No zatial bez zivota zivaju prazdnotou. Hadam sa im na jar zidu :>
Pokym bolo vsetko upratane, slnko uz za obzorom a cez oblaky zdravila Vecernica. Prvemu, Druhemu i Vsetkym Vasim nech hojnost i potesenie prinosi.
Srdecna vdaka za mile privitanie a rady co som si odniesol zo vcelnic vo Frankfurte ci Lipove. dakujem za podporu kazdemu zo SPV a za krasu myslienok, ktore sirite.

[Obrázky: Pravda+a+podvod.png]
Hlasování: tondabh (+1), Rasťo 71 (+1), Debora (+1), Leoš Dvorský (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.07.2014, 09:19 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 07.07.2014 09:34 AM od Milan Bencúr †.)
Příspěvek: #27
RE: Pohľad na včelnicu.
(07.07.2014 01:02 AM)MirekMatucha napsal(a):  Určitě se nemohu účastnit odborných témat, spíše bych mohl přispívat do témat "jak se mně zas něco nepodařilo", Ale když si vzpomenu jak jsem zakoupil své první oddělky, ve starých plesnivých úlech, na podzim, bez účtu, bez papíru o vyšetření, z jiné nadm. výšky,..., tak si myslím, že by každý z nás měl začátečníkům nejprve poradit, předat základní nám známé informace. Určitě i pak každý z nás poradí, kde si ty oddělky sehnat. Jakmile na mapě bude barevný bod s tím, že prodává oddělky, může to za rok klidně být ten pán, co je prodal mně.
A tak si stále myslím, že by se v mapě neměly objevovat žádné komerční odkazy.

Mirečku, veď práve teraz si účastníkom odbornej debaty. Uvediem konkrétny príklad zo Slovenska. Na Slovensku sa začínajúci včelári môžu zapojiť do projektu, ktorý je dielom ústredných výborov včelárskych organizácií. Začínajúci včelári nemusia byť organizovaní v niektorej včelárskej organizácii, môžu však žiadať o finančnú dotáciu pre začínajúcich včelárov so záujmom o ekologické včelárenie za určitých podmienok. Musia absolvovať ročný kurz pre začínajúcich včelárov v škole, ktorý je financovaný z tohto projektu. Samozrejme, že tam prednášajú funkcionári ústredných výborov. Po absolvovaní ročného štúdia si začínajúci včelár môže kúpiť dotované úle, ale iba od výrobcu, ktorý je tiež prepojený s ústredným výborom. Dotované odložence a matky do nových úľov si môže kúpiť iba od veľkého chovateľa včiel, určeného ústredným výborom, a ten je zároveň tiež jeho funkcionárom. Pritom gro včelárskej obce tvoria drobní včelári s piatimi alebo desiatimi rodinami. Podobné komerčné prepojenie je aj na predajcov ostatných včelárskych pomôcok a zariadení. Takto sa dá pokračovať ďalej, pričom začínajúci včelár ani netuší, že ten komerčný kruh je zložený z funkcionárov včelárskych organizácií. Keď sa ohlási finančná kontrola, tak funkcionár celú noc zváža včelstvá od kamarátov z celého kraja, aby mu sedel počet s výkazom na dotácie. Radový včelár dostane z dotácií EÚ a SR 3,-€ a ostatné peniaze si medzi sebov v tom komerčnom kruhu prerozdelia preferovaní jednotlivci. Celý projekt je logicky a dôveryhodne postavený, no keby boli dotácie poctivo rozdelené medzi členov včelárskej obce, (a len od vlády SR je ich 26 miliónov €), tak pri pohľade na naše včelnice by sme konštatovali len samé pozitívne skúsenosti.
Hlasování: tondabh (+1), Rasťo 71 (+1), Debora (+1), Miroslav Macek (+1), Leoš Dvorský (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.07.2014, 09:03 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 07.07.2014 09:19 PM od Milan Bencúr †.)
Příspěvek: #28
RE: Pohľad na včelnicu.
Ja nie som členom žiadnej včelárskej organizácie. Po upozornení priateľom včelárom, upresňujem sumu dotácií na včelstvo:

Na 1 včelstvo, po odrátaní poplatkov za členstvo, včelár dostal:
v roku 2009....5,57 €
2010 ...2,46 €
2011 ...1,20 €
2012... 0,97 €
2013 ...0.94 €
Pritom Zväz včelárov zobral včelárovi z dotácie na včelstvo vlani 0,75 € a Spolok včelárov 0,50 €. Tak sa stalo, že už 2 roky včelár dostane menej ako si zoberie zväz a spolok, preto včelári stále nahlasujú čoraz menej včelstiev, aby nekŕmili úradníkov.
Hlasování: tondabh (+1), Rasťo 71 (+1), Debora (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.07.2014, 09:23 PM
Příspěvek: #29
RE: Pohľad na včelnicu.
(07.07.2014 09:03 PM)MilanBencúr napsal(a):  Tak sa stalo, že už 2 roky včelár dostane menej ako si zoberie zväz a spolok, preto včelári stále nahlasujú čoraz menej včelstiev, aby nekŕmili úradníkov.

Jo jo, velké peníze jsou už fuč a tak teď můžeme sledovat útoky na peníze menší, přesto však velmi zajímavé (a v nejrůznějších oblastech lidského počínání). A okolo včel ještě jsou !
Takže Vy všichni blázni, co nemáte rádi dotace a nejraději děláte něco smysluplného zadarmo, mám z Vás radost.....
Martin
Hlasování: Katka (+1), tondabh (+1), Miroslav Matucha (+1), Rasťo 71 (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.07.2014, 11:57 PM
Příspěvek: #30
RE: Pohľad na včelnicu.
(07.07.2014 09:23 PM)Martin Smutný napsal(a):  Takže Vy všichni blázni, co nemáte rádi dotace a nejraději děláte něco smysluplného zadarmo, mám z Vás radost.....
Martin


Jo jo Martine, moje řeč, jsem rád že jsem Tě poznal jakož i další souputníky v ŠPV...Mějte se všichni krásně vesele, Tonda.
Hlasování: Miroslav Mareš (+1), Martin Smutný (+1), Rasťo 71 (+1), Leoš Dvorský (+1), Debora (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)