Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pesticidy
14.09.2013, 10:26 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 14.09.2013 11:46 AM od Aleš Molčík.)
Příspěvek: #31
RE: Pesticidy
Nebudu pochybovat o tom, že za používáním obecně všech chemických látek je ekonomika ve snadné aplikaci a účinku. Ale také bych dodal, že návrat k tradičním zemědělským postupům je stejně zdlouhavý jako přechod z dnes klasického způsobu včelaření na způsob podle vzoru včelstva v přírodě a k využití přirozených vlastností včely. Ale když ten přechod dokáže včelař dotáhnout na maximální možnou podobu se vzorem, tak potom se čas tomu věnovaný začne vracet i s úroky. A v tom zemědělství je to stejné a proč by nebylo, včelařství je také jeden z oborů zemědělství.
Hlasování: Milan Bencúr † (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
14.09.2013, 01:06 PM
Příspěvek: #32
RE: Pesticidy
Permakulturní hospodaření má velký problém a tím je konkurenceschopnost. Konvenční zemědělec si může dovolit hospodařit na úkor půdy a dělé tedy spoustu věcí na dluh. Ekozemědělec se musí starat o zlepšování půdy a musí veškeré náklady okamžite zaplatit. Z pohledu nákladů jsou to naprosto rozdílné přístupy, ale to trh a zákazníka nijak nezajímá. Pro toho je rozhodující levně nakoupit.
Permakulturní hospodář je tak v drsné nevýhodě, že každý/á Gaia zbožnující zemědělec/kyně své hospodářství raděj opustí.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
14.09.2013, 01:11 PM
Příspěvek: #33
RE: Pesticidy
Je jedno co člověk dělá jinak, vždycky ho ostatní považují za blázna, dokud jeho snažení nemá hmatatelné výsledky. Mě 95 % lidí odrazovalo od poslání pylu na rozbor. Proč to děláš ? Vždyt´ je to k ničemu, myslíš si že s někým hneš? Myslíš, že Němci (jsem od Chebu) co tu obdělávají pole kvůli tvým včelám přestanou hnojit a stříkat? Tohle mi říkali a říkají. A já jim na to odpovídám ano , myslím že ano.

Vystupuju z řady. Vystupte taky Smile
Hlasování: Jan Brunclík (+1), Crha Karel (+1), Leoš Dvorský (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
14.09.2013, 02:05 PM
Příspěvek: #34
RE: Pesticidy
(14.09.2013 01:06 PM)Debora napsal(a):  Konvenční zemědělec si může dovolit hospodařit na úkor půdy a dělé tedy spoustu věcí na dluh.

Někteří to možná jen neví, že na dluh nejde hospodařit dlouhodobě. Protože nakonec i ta chemie, když se nebude mít na co navázat, tak doslova proteče do spodních vrstev půdy a rostliny ji nevyužijí. Nakonec na to doplatí nejenom ten zemědělec, ale i zákazníci.
Hlasování: Leoš Dvorský (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
14.09.2013, 06:12 PM
Příspěvek: #35
RE: Pesticidy
Je to začarovaný kruh, který může protnout jenom spotřebitel..jen do výše svého platu. Takže přerozdělíme daně a zadotujem konvenční zemědělství pro trvale udržitelný sociální smír, tak důležitý k udržení moci. Čím plnější břich, tím ovladatelnější stádo a peníze protečou dotacemi kam? Ó svatý Monsantóó
Hlasování: Leoš Dvorský (+1), Aleš Molčík (+1), Milan Bencúr † (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
14.09.2013, 09:05 PM
Příspěvek: #36
RE: Pesticidy
Jan, ak si dával na rozbor peľ , ako to dopadlo? teda mám na mysli výsledky rozboru.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
15.09.2013, 10:58 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 15.09.2013 01:58 PM od Jan Hucko.)
Příspěvek: #37
RE: Pesticidy
(14.09.2013 09:05 PM)Rasťo 71 napsal(a):  Jan, ak si dával na rozbor peľ , ako to dopadlo? teda mám na mysli výsledky rozboru.

Zdravím Vás Rasťo, v tuhle chvíli nemůžu napsat kam jsem to poslal, protože bych mohl onomu výzkumníkovi uškodit. A výsledky rozboru zatím nemám. Takže až přijdou, tak je rád zveřejním. Můžu se zkusit s pánem domluvit na příp. zveřejnění kontaktu, nebo na předání kontaktu zájemcům. Pěkný den Honza

Jo a poslal jsem jednoduše kus pylové plástve, doufám, že jim to bude stačit.
Hlasování: bohemia.gall (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
20.09.2013, 07:33 PM
Příspěvek: #38
RE: Pesticidy
mám pro Vás jeden moc fajn článek týkající se tohoto tématu

http://zen.e15.cz/pribehy/vcely-jsou-prv...ce-1019346

původně jsem ho našel přes mamevcely.cz

Honza
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
20.09.2013, 10:45 PM
Příspěvek: #39
RE: Pesticidy
(14.09.2013 09:49 AM)Crha Karel napsal(a):  Na vině je samozřejmě, vulgárně, ale přesně řečeno - naše nenažranost a vidina rychlého zisku bez ohledu na potomky. Prostě, po nás potopa.
Lidi začli práškovat, protože viděli nepráškovaný pole. To už dnes nevidíte ani v čítankách. Viděl jsem takovou pšenici onehdá dávno v PLR - prakticky nebyla vidět pod vrstvou krásného kvítí a bodláčí. V tom Polsku taky pár hektarů brambor, kde na stoncích, krom mandelinek, už nebylo nic / jako třeba listí / a v Rumunsku, přesně jak se dřív říkalo, že ve Svazu vyšlechtili asymetrický vobilí - asi metr vysoké a asi metr od sebe.
Je to těžký. Ale žížali a kompost jsou fajn. Pokud k tomu můžu chodit ještě do Teska.
Ale to je tak i se včelama. Samé býlí a bodláčí, jak se to píše v Bibli.
U nás na DDT skapala půlka vesnice / měli obecní studnu pod míchárnou postřiků /.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.09.2013, 03:39 AM
Příspěvek: #40
RE: Pesticidy
(20.09.2013 07:33 PM)Jan Hucko napsal(a):  mám pro Vás jeden moc fajn článek týkající se tohoto tématu
http://zen.e15.cz/pribehy/vcely-jsou-prv...ce-1019346
původně jsem ho našel přes mamevcely.cz
Honza

Honza, uviedol si krásny príklad o tom, ako "pozorne" čítaš toto vlákno. http://forum.sanceprovcely.cz/tema-Pesti...43#pid2443
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)