Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pesticidy
31.08.2013, 02:24 PM
Příspěvek: #21
RE: Pesticidy
(31.08.2013 06:19 AM)MilanBencúr napsal(a):  Dnes je celé Slovensko posiate repkou, slnečnicou a kukuricou, teda plodinami, ktoré zabezpečujú finančný efekt predovšetkým spoločnosti akou je Monsanto, ktorá svoje "humanitárne" obchodné invázie pomenovala modernou agrochemickou ochranou rastlín.

Existujú tri typy púští. Tie klasické, ako Sahara. Potom zelené púšte... to keď sa v Eu všetky lúky kvôli dotáciám kosia na presný termín... no a potom žltá púšť... tá repková...
Hlasování: Leoš Dvorský (+1), Petr Mirovský (+1), Jan Hucko (+1), Katka (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.09.2013, 09:21 PM
Příspěvek: #22
RE: Pesticidy
O čemže je tady vlastně řeč? Herbicid Agent Orange používali na základě zfalšovaných studií o jeho bezpečnosti Američané během vietnamské války; poté, co jím pokropili rozsáhlé oblasti jižního Vietnamu, se otrávily nejméně 4 miliony lidí a i 40 let po válce způsobuje rakovinu a těžká genetická poškození všeho druhu. Více na: http://zen.e15.cz/pribehy/vcely-jsou-prv...ce-1019346
Hlasování: Leoš Dvorský (+1), Debora (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.09.2013, 11:38 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 11.09.2013 07:38 PM od Debora.)
Příspěvek: #23
RE: Pesticidy
.
occupy monsantoland - either mankind or monsanto

(překladač do čestiny je na webovce integrován)

[Obrázky: 557819_403394626396872_1865900548_n.png]
Hlasování: Leoš Dvorský (+1), Jaro Stoklasa (+1), Milan Bencúr † (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
11.09.2013, 04:33 PM
Příspěvek: #24
RE: Pesticidy
Dnes jsem se v práci bavil s kolegy o tom, že se v zemědělství příliš používají pesticidy a všeobecně moc chemie. Mělo to strašnej výsledek. Dozvěděl jsem se něco, čeho jsem se docela bál. Jedna kolegyně mi říkala že celá rodina trpí průjmy v době hnojení. Druhá se vyjádřila podobně, při práškovaní a stříkání polí trpí spousta lidí z jejich vsi průjmem, dětem se dělá vyrážka, špatně se dýchá. Musím podotknout že dámy od sebe bydlí cca 20 km. Takže to asi nebude lokální záležitost. Uvidíme co ukáže rozbor pylu. Myslím že pyl je skvělej indikátor toho jak moc se v krajině používá chemie, a to nejen v zemědělství, taky stavu přírody...

To jen tak na okraj k tomuhle tématu. Chtěl jsem se o to podělit, docela mě to trápí.
Hlasování: Jan Brunclík (+1), Radek (+1), Leoš Dvorský (+1), Debora (+1), Milan Bencúr † (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
11.09.2013, 08:23 PM
Příspěvek: #25
RE: Pesticidy
Nová studie Roundup
Hlasování: Leoš Dvorský (+1), Milan Bencúr † (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.09.2013, 09:31 AM
Příspěvek: #26
RE: Pesticidy
Všimnite si poznámky, že reziduá sú aj v cukre. A nielen v prípade pesticídov, ale aj niketorých antibiotík. To sa z obalu cukru kupovaného v supermarkete nikdy nedozviete. Aj to je závažný dovod, prečo sladiť medom a prečo včely nekrmiť cukrom, aspoň nie vo veľkom a klasicky.
Odpovědět s citací příspěvku
13.09.2013, 08:27 PM
Příspěvek: #27
RE: Pesticidy
Dnes mne navštívil mladý zapálený včelař, který pracuje ve firmě, která se mimo jiné prodejem pesticidů zabývá. S určitým sarkasmem prohlásil, na jeden jejich přípravek je "hrdý" z důvodu jeho vysoké toxicity. Včela po něm nedoletí ani do úlu, takže nemá možnost roznášet to svinstvo mezi ostatníma. !!!
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
13.09.2013, 09:25 PM
Příspěvek: #28
RE: Pesticidy
(13.09.2013 08:27 PM)Crha Karel napsal(a):  Dnes mne navštívil mladý zapálený včelař, který pracuje ve firmě, která se mimo jiné prodejem pesticidů zabývá. S určitým sarkasmem prohlásil, na jeden jejich přípravek je "hrdý" z důvodu jeho vysoké toxicity. Včela po něm nedoletí ani do úlu, takže nemá možnost roznášet to svinstvo mezi ostatníma. !!!

Teď nevím, pane Crho, jestli je to tak moc dobrý, nebo už tak moc špatný. Furt to jsou prostředky, které mají za cíl zabíjet ! Broučky zabijou hned, včely až v zimě při pojídání pylu a lidi? Lidi mají rakovinu, kožní problémy, alergie...
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
14.09.2013, 09:49 AM
Příspěvek: #29
RE: Pesticidy
Špatné, protože je silně šířena idea, že návrat k přirozenému hospodaření již není možný.
Na vině je samozřejmě, vulgárně, ale přesně řečeno - naše nenažranost a vidina rychlého zisku bez ohledu na potomky. Prostě, po nás potopa.
Hlasování: Milan Bencúr † (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
14.09.2013, 10:24 AM
Příspěvek: #30
RE: Pesticidy
Myslím, že i zemědělství má naději v permakulturách a již se tomuto směru věnují lidé i u nás. Díky jim za to. Prostě "normální" lidé ten svět udělali skoro neobyvatelným a tak se musí najít pár bláznů, kteří to chtějí jinak. Jen si myslím, že je třeba vystoupit ze systému a pracopvat, protože bojování s přesilou sice opticky pomůže našemu egu, ale výrazně nás zdrží od práce, což vlastně to "klasické" okolí chce. LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)