Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pesticidy
16.01.2017, 04:30 PM
Příspěvek: #111
RE: Pesticidy
No a v tom je kámen úrazu, český expert se neúčastnil.

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování: Rasťo 71 (+1), Rasťa (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
18.01.2017, 12:00 AM
Příspěvek: #112
RE: Pesticidy
Ono Leoš problém je v tom , že ten priezkum robili dodávatelia alebo obchodníci z postrekmi ! Kedysi u nás fungovali .tzv polné skupiny , jediným herbicídom bolo Fe + celulóza = motyka !
Palivo bolo , voda, slivovica, pivo , klbása, slanina , cibuľa a štricla chleba !
Hlasování: Jindřich Šafránek (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
02.04.2019, 10:52 AM
Příspěvek: #113
RE: Pesticidy
https://svetobeznik.info/eu-zakazala-jed...-internetu

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
14.04.2019, 12:17 AM
Příspěvek: #114
RE: Pesticidy
(02.04.2019 10:52 AM)Leoš Dvorský napsal(a):  https://svetobeznik.info/eu-zakazala-jed...-internetu

oprava odkazu -> https://svetobeznik.info/eu-zakazala-jed...-na-svete/
Hlasování: Leoš Dvorský (+1), Miroslav Matucha (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.05.2019, 03:46 PM
Příspěvek: #115
RE: Pesticidy
http://www.zvedavec.org/komentare/2019/0...-vsude.htm

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování: Oldřich Šlegr (+1), Tomáš Růžička (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.05.2019, 06:21 PM
Příspěvek: #116
RE: Pesticidy
Výborný článek. Z posledních vět mi vychází, že se snad jedná o regulaci lidské populace ? Pod záminkou všeobecného dobra a zvyšování výnosů se zároveň hubíme..
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.05.2019, 09:40 PM
Příspěvek: #117
RE: Pesticidy
Už jsem to tu nebo jinde psal. V r. 2014 a 2015, resp. 2013-2015 dělal pokusy s glyfosáty, kdy jsem na ně obětoval několik oddělků v klaždém roce a výsledky byly jednozančné. V r. 2016 jsme absolvoval polní pokus s velkou kontrolní skupinou včelsev určitým způsobem selektovaných i vedených a výsledek byl skutečně překvapivý a rozhodně ne beznadějný. Proto už ani nemůžu slyšet ty různé nářky a plané naděje, že za nás někdo něco vyřeší. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování: Jan Brunclík (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
06.05.2019, 07:07 PM
Příspěvek: #118
RE: Pesticidy
(04.05.2019 06:21 PM)Tomáš R napsal(a):  Výborný článek. Z posledních vět mi vychází, že se snad jedná o regulaci lidské populace ? ...

Dobrý den Tomáši,
myslím, že jste si odpověděl sám. Pouze dodávám, že zmíněná firma Bayer je dceřinnou fimou konglomerátu IG Farben, který za druhé sv. války vyráběl plyn cyklon B. Dnes Bayer podniká mj. v oblasti farmaceutického průmyslu. Asi jsem konspirant, ale přijde mi to příznačné.

Hezké odpoledne. TJ.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.05.2019, 01:16 PM
Příspěvek: #119
RE: Pesticidy
(04.05.2019 09:40 PM)Leoš Dvorský napsal(a):  Už jsem to tu nebo jinde psal. V r. 2014 a 2015, resp. 2013-2015 dělal pokusy s glyfosáty, kdy jsem na ně obětoval několik oddělků v klaždém roce a výsledky byly jednozančné. V r. 2016 jsme absolvoval polní pokus s velkou kontrolní skupinou včelsev určitým způsobem selektovaných i vedených a výsledek byl skutečně překvapivý a rozhodně ne beznadějný. Proto už ani nemůžu slyšet ty různé nářky a plané naděje, že za nás někdo něco vyřeší. ld
Leoši nějak tvou zprávu přesně nechápu. Je to dle tebe o míře odolnosti včel jak vůči nemocem tak pesticidům ?
Mandelinka bramborová " zocelená" chemijí, přežívá postřiky bez zjevných následků .
Něco jako ve středověku morové rány , odolní přežili, neodolní zmizeli ?
Dík za upřesnění.

Jindřich
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08.05.2019, 07:38 AM
Příspěvek: #120
RE: Pesticidy
(07.05.2019 01:16 PM)Jindřich napsal(a):  
(04.05.2019 09:40 PM)Leoš Dvorský napsal(a):  Už jsem to tu nebo jinde psal. V r. 2014 a 2015, resp. 2013-2015 dělal pokusy s glyfosáty, kdy jsem na ně obětoval několik oddělků v klaždém roce a výsledky byly jednozančné. V r. 2016 jsme absolvoval polní pokus s velkou kontrolní skupinou včelsev určitým způsobem selektovaných i vedených a výsledek byl skutečně překvapivý a rozhodně ne beznadějný. Proto už ani nemůžu slyšet ty různé nářky a plané naděje, že za nás někdo něco vyřeší. ld
Leoši nějak tvou zprávu přesně nechápu. Je to dle tebe o míře odolnosti včel jak vůči nemocem tak pesticidům ?
Mandelinka bramborová " zocelená" chemijí, přežívá postřiky bez zjevných následků .
Něco jako ve středověku morové rány , odolní přežili, neodolní zmizeli ?
Dík za upřesnění.

Jindro i takhle se to dá říci. Jen ten první pokus, teda alespoň pro mne, prokázat to, co už dlouho přednáším, resp. přednášel jsem. Totiž to, že ta tzv. varroáza typu C s jeho 9 ti variantami (klidně můžeme říkat CCD), které jsem schopen rozpoznat, začíná i nějakým pesticidem, chemikálií, v tomto případě Roundupem a kleštík v tom nehraje žádnu roli nebo až na konci.
Ten polní pokus prokázal jasnou schoponost včel se přizpůsobovat prostředí zatíženému chemií (zde bych to ponechal v obecné poloze). Je to ale jinak, než jsi napsal s tou mandelinkou (možná jen prozatím). Určitým způsobem vedené a selektované včely se dokáží vyhýbat chemií nadměrtně zatíženým (jedovatým) rostlinám. Přizpůsobují se prostředí. Samozřejmě ten proces přizpůsobování se, je něco stojí. Tenhle princip je ale v přírodě normální, evoluci nezstavíš. V tomto případě se kontrolní skupina včelstev (přivezených z chemií nezatíženého prostředí) dostala do stavu, které trochu vnímavější včelaři vidí těsně před úhynem včelstev na tzv. varroázu (za mne také typu C ). Zatím co testovaná skupina včelstev žila již bez problémů. Ukázalo to ale i to, jak z toho ven, zmírnit dopady, zachránit tu kontrolní skupinu. Má to ale velice zajímavé konsekvence. Víc k tomu uvádět nechci. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování: TomášJelínek (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)