Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nemoci včel online
21.04.2020, 11:24 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 21.04.2020 11:55 PM od Rastislav Rosa.)
Příspěvek: #21
RE: Nemoci včel online
V prvom rade ďakujem za reakciu a za všetko čo pre nás Leoš robíš.
V druhom rade sa chcem ospravedlniť za zbytočnú otázku. Hneď ako som si prečítal Leošovu reakciu mi bolo jasné, akú odpoveď dostanem. Všetky tie veci ovládam, študoval som si ich stokrát. Ak sú teraz poškodený trúdi, "nič sa nedeje". Včelstvá nerušiť, stres je najhorší na oslabovanie včelstva. Držať sa všetkých zásad, ktoré sme si na seminári rozobrali. TO PRESNE ROBÍM UŽ DVA a POL ROKA, všetko presne na sto percent. Ale S T R A C H je najhorší radca. Pred dva a pol rokom som prišiel o všetky včelstvá. O všetky. Nikomu neprajem ten pocit. Chápem starých včelárov, ktorí to zažili a nerozchodili to a odišli do včelárskeho neba. No a teraz som na včelnici uvidel niečo, čo mi pripomínalo začiatok situácie pred tromi rokmi. V podstate som len potreboval také ubezpečenie, že " je všetko tak, ako má byť ", že treba len ďalej včeláriť podľa našich zásad, že človek nie ja sám proti všetkému ( ...) a proti všetkým ( ostatní konvenční včelári okolo). Preto to zopakujem, nikdy nerobme nič so S T R A C H O M . Ale presne naopak, robme veci s vierou vo vlastné sily a s láskou.

Poznámka: Do včelstiev chodím len dvakrát do roka. Ale od istej doby sa riadim intuíciou ( vždy keď som sa ňou riadil, všetko dopadlo ako má byť, a naopak, keď som sa ňou neriadil ...), a tá mi hovorila, aby som tie včely prezrel. Dnes som tie včely otvoril a našiel tretinu diela zosunutú. A predvčerom sa mi vyrojili včely a s veľkou pravdepodobnosťou na 90% som tipoval toto včelstvo a bolo to tak, našiel som krásne zaviečkované matečníky.

Súhlasím s Karolom Lamaczom. Problémy, strasti aj slasti by sme mali riešiť cez fórum. Aby sme sa všetci mohli posunúť ďalej. A ak sú to háklivejšie témy, prečo to neriešiť cez uzatvorené fórum. Predpokladal som, že po preregistrácii bude fórum viac otvorené " voľnej " diskusii. Že sa vytvorí nejaká uzavretá časť fóra len pre registrovaných, kde budeme môcť diskutovať, predávať svoje skúsenosti, postupy, nezdary... , bez obáv pred "očumovačmi". Aj keď ja sám osobne nemám problém písať svoje názory a postupy verejne pod vlastný menom, ako som to robil aj doteraz všade na internete.

Warré - trámiky, Chynorany (okr. Partizánske) 180 m n.m.
Čechoslovák 37x30, 37x14,7; 170 m n.m. Piešťany - Považský Inovec
Hlasování: Karol Lamacz (+1), Martin Smutný (+1), Leoš Dvorský (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.04.2020, 07:46 AM
Příspěvek: #22
RE: Nemoci včel online
Intuice se drž, je to vědění přesahující logiku.
----------------------------------------------------------------
Fórum je jen pro účastníky ŠPV. To proto, že to zajišťuje určitý směr, jistou koncentraci názorů, jakýsi feromon. I tak sem pronikají více konvenční přístupy než ty alternativní. Poslední skutečný moderátor byl Karel Crha. Když se na fórum připustí kde kdo, dojde k rozmělnění, zkreslení a nakonec k diskreditaci myšlenek. Vždyť jak se dá zničit PC systém? Tím, že se zahltí nedbytečnými informacemi. To se obecně děje neustále. Naše fórum má veřejnou a interní část. Do té interní má přístup jen registrovaný. Ve veřejné části může každý číst, ale ne přispívat právě proto, aby nedošlo k rozmělnění informací. I tak se to dělo a děje. Já vím, vy mladší, jste závislí (a to doslova) na internetu. I s ním je třeba umět zacházet, jinak se to stává drogou jako heroin a vlastně to lidi ohlupuje. To není můj výmysl, ale bylo to dávno dokázáno a hraje v tom roli dopamin. Jeho hladina v těle stoupá stejně v závislosti na internetu, jako heroinu. To je to, o čem mluvil i A .Einstein, když říkal (nebyl jediný), že to budou technologie, které zahubí tuhle civilizaci.
Internet je zdrojem informací stejně tak, jako tisk. Tedy je tam i mraky zkreslených a nepravdivých informací. Z různých útržků realitu nerozeznáš. O tom bych mohl mluvit do nekonečna. Proto já upřednostňuji, aby si člověk vyslechl, uviděl celou informaci a ne jen různé dílčí názory, které mívají často i jiné konsekvence. Na fóru by měly být vlastní zkušenosti a ne jen slovní fabulace internetových diskutérů. Pak se teprve můžeš svobodně rozhodnout. Ta různá sdílení jsou právě zdrojem překrývající realitu a to za mne není dobře. To je ale pro mnohé internetové diskuze charakteristické. Jsou věci, které jsou s něčím kompaktibilní a s něčím ne. Něco má více obecnu platnost a něco ne....... Neexistují správné a nesprávné věci, právě to z nich dělá jen naše myšlení. To je rebelský přístup, já vím. Rebelství spočívá v tom, že bereš život jen do vlastních rukou. Jak jsi mohl zaznament i jen to, že chceme, aby každý vystupoval pod svým jménem některé odradilo. To nebyl důvod, ale záminka. To je ten samočistící efekt hnutí. Hnutí tedy nemůže být pro všechny (a ani možnost do něj přispívat), ale jen pro ty, kteří daný směr chtějí doopravdy následovat a ne jen využívat ve svůj prospěch. V tom jsme se lišili od ostatních a snad to i tak zůstane. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou pro mne přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování: Jindřich Šafránek (+1), Karol Lamacz (+1), Petr Smrčka (+1), Martin Smutný (+1), Rastislav Rosa (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.04.2020, 12:30 PM
Příspěvek: #23
RE: Nemoci včel online
NA ZAMYSLENÍ
Najczęstsze błędy w leczeniu warozy - Nowy Targ 2020 - spotkanie z Pszczelarzami--.i poznatek o kyselině mravenčí/

https://www.youtube.com/watch?v=3LP4R8bo...gvvx2I5CNM
a imunita
https://www.youtube.com/watch?v=HQo7A2I7N7c
https://www.youtube.com/watch?v=CxPcU0rY46M
LEHKÝ PŘEKLAD PRVNÍHO VIDEA
Příčiny úmrti včel.Vyjde z bunky a je na včelách,APIVAROL-dle instrukce aplikace.Ovšem varoa se chove dnes jinak.Brouk je nyní pouze 2 hodiny venku a hned jde pod bunku. Nejmenší množství zavřených buněk -má se léčit,bylo kdysi dávno,že matka nekladla od 10 měsíce.Dnes ovšem matka klade stále a varoa se stále vyvíjí.Ani bunky trudové nejsou dnes již jistotou JE odstranit..Že kdysi to tak bylo,ovšem dnes jde brouk i do včel-dělnic.90% úspěšnost je pouze když je otevřená buňka.Jinak zbytky léčiv zůstávají a ničí včely dlouhověké včely-nepřezimuje se !!!
15.06 min kyselina mravenčí proč ne a když tak,tak ne na dlouhověké včely,max do 7 měsíce.
Po medobrání 14 dní izolovat matku a aplikovat léčení.Po 21 dnech dymit.Od 1.7 do poloviny srpna se rodí nejcennější včely.
Varoa se živí ne hemolymfou ale bílkovinou včel.
24.50 min statistika léčení a co zůstalo po zimě
Amitraz se rozloží ale zůstane metabolit který je součásti bojového plynu-28.50min
Jak může včela přežít po 10x apivarolem a i matka je neplodná.
33.20 min. možnosti
34.00 min rada –aby matka nakladla nejlepší pokolení
36.00 min-kyselina mrevenčí ,10-14 ml za 24 hod může se opařit v jedné rodině
Včely v hnízdě mají stabilní teplotu a je třeba přímo-blízko hnízda a ne na horních rámkách!Tam teplota kolíše.
40.00 min-KYSELINA MRAVENČÍ-JAK ŠKODÍ VČELÁM ! 65% KYSELINA A STAV STŘEVA.Po aplikaci nejsou regenarční blany,které chrání střevo.Nesmí se aplikovat na včely DLOUHOVĚKÉ!Pak nosema může lehce zlikvidovat včelu,nemá obranné látky.
44.00 MIN nosema,jak včely hynou a jak poznat bez mikroskopu NOSEMU-46.00 min,B obrazek je zdravá včela.Recept na PELYNĚK, Rumex acetosa - šťovík kyselý .
p.s.Já v případě potřeby půjdu do česneku Viz.
https://vcely-danhel.webnode.cz/clanky/
z článku….Od včel se neustále učím a doporučuji to všem. Včely totiž na rozdíl od člověka dělají, to co mají, jsou pracovité, loupí jen když nemají a žihadla používají jen když se cítí ohroženy.Když jsme pak u peněz, na ošetření třiceti včelstev dvakrát formidolem, je potřeba třiceti dvojdesek po 29,- Kč = 870,- Kč. Na totéž ošetření česnekem je potřeba O,8 kg česneku á 150,- Kč = 120,- Kč….


a eterických olejů, jako

• hřebíček,
• mentholowy,
• eukaliptusowy,
• tymiankowy,
• rozmarynowy,
• cytrynowy,
• kminkowy,
• kamfora.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
28.04.2020, 04:43 PM
Příspěvek: #24
RE: Nemoci včel online
Myslím, že pojednání o možnostech použití kyseliny mravenčí ve včelstvu nezapadá do bezchemické strategie ŠPV. Tudíž i přesvědčování o škodlivosti a vedlejších účincích KM vidím jako zbytečné (i zde na fóru o tom bylo napsáno v minulosti dost).
Vedení včelstev bez chemie, zootechnická opatření, ředění populace VD i virů, chov matek, šlechtění..... to jsou témata pro současnost. Ale KM už fakt ne, to prosím nechme na jiná fóra.
Martin
Hlasování: Rastislav Rosa (+1), Jan Brunclík (+1), Leoš Dvorský (+1), Tomáš Palata (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
28.04.2020, 07:24 PM
Příspěvek: #25
RE: Nemoci včel online
Polsky neumím, tudíž se zeptám jaký účinek by měly mít eterické oleje, česnek na včelstvo ??
RS.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
28.04.2020, 08:03 PM
Příspěvek: #26
RE: Nemoci včel online
Tím, že se nahradí tvrdá chemie měkkou se vlastně nic, nezmění. Pořád jde o " léčebný" zásahvčelaře do včelstva. Pořád je to berlička. Šance pro včely ale říká , že cílem je včelstvo , které zvládá virozy i roztoče samo. V přírodě to čato dokážou Proto se bavme o postupech, jak chovat včelstva způsobem, který se bude co nejvíce přibližovat přirozenému životu včel. Proto hledáme odolnější a vitálnějsí genetiku. Proto by každý z nás měl umět chov matek nějakým jednoduchým způsobem aby si mohl rozchovat včelstva , která se u něj osvědčila. Bez úhynů a bez práce to nepůjde. Proto chceme udělat někdy v červnu jednodenní kurs chovu matek.

Sobotka asi 30x Langstroth 2/3 310 m.n.m., amatérský chovatel matek bez PP
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.04.2020, 08:00 AM
Příspěvek: #27
RE: Nemoci včel online
Ano, toto je cíl určitě nás mnohých, ale cesta není vždy krátká...
V případě "bodových zásahů" je dobré znát možnosti alternativ pro tvrdou chemii.
Hlasování: Antonín Hyžík (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.04.2020, 10:20 AM
Příspěvek: #28
RE: Nemoci včel online
Pokud se bude moci diskutovat jen v mantinelech "Tezí hnutí", tak za chvilku nebude diskutovat o čem. Budou tu dotazy nezkušených a odpovědi Leoše či Jirky. To bude tak vše, to jen na okraj.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.04.2020, 11:18 AM
Příspěvek: #29
RE: Nemoci včel online
(29.04.2020 10:20 AM)Antonín Hyžík napsal(a):  Pokud se bude moci diskutovat jen v mantinelech "Tezí hnutí", tak za chvilku nebude diskutovat o čem. Budou tu dotazy nezkušených a odpovědi Leoše či Jirky. To bude tak vše, to jen na okraj.

To je pravda, ale o co tu vlastně v ŠPV jde? Pokud se neomezíme na diskuzi v mantinelech Tezí, pak jsou zbytečné a je zbytečná i celá Šance. A rad výše jmenovaných se těžko dočkáme.
Hlasování: Rastislav Rosa (+1), Leoš Dvorský (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.04.2020, 12:14 PM
Příspěvek: #30
RE: Nemoci včel online
Ale buďte v klidu, forum šance pro včely bude zachováno v této podobě a ve veřejnosti otevřených forech bude možno diskutovat o čemkoliv. Přeregistrací se zájemci splní podmínky GDPR a taky se dostanou do interní části fora, kde se budou napřímo řešit věci okolo přirozeného života včel bez pomoci jakékoliv chemie. Kdo nechce jít touto cestou,
(úplně bez chemie) nemusí do interní části fora chodit. Takže interní a neveřejná část fora bude o těch mantinelech .

Sobotka asi 30x Langstroth 2/3 310 m.n.m., amatérský chovatel matek bez PP
Hlasování: Rastislav Rosa (+1), Leoš Dvorský (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)