Forum Šance pro včely
Nemoci včel online - Verze k tisku

+- Forum Šance pro včely (https://forum.sanceprovcely.cz)
+-- Fórum: Včela (/forum-Vcela)
+--- Fórum: Nemoci včel (/forum-Nemoci-vcel)
+--- Téma: Nemoci včel online (/tema-Nemoci-vcel-online)

Stránky: 1 2 3
Všechny stránky


Nemoci včel online - Milan Urík - 17.09.2013 10:22 PM

Zde je odkaz na přehledný dokument o včelích nemocích, stručný, jasný a přehledný a téměř vždy je u konkrétní nemoci i fotodokumentace.
http://soubory.vfu.cz/fvhe/choroby-vcel/


RE: Nemoci včel online - Leoš Dvorský - 18.09.2013 10:04 AM

Zde je odkaz na přehledný dokument o včelích nemocích, stručný, jasný a přehledný a téměř vždy je u konkrétní nemoci i fotodokumentace.

Musím se přiznat, že jsem tam nenašel nic nového ani povzbudivého. Čekal jsem prostě od Zděnka víc než jen toto. Jedna zásadní věc je ale stále opomíjena a už to nehodlám opakovat. Prostě kdo chce kam..... LD


RE: Nemoci včel online - Milan Urík - 18.09.2013 10:50 AM

To je pravda, já to přečetl celé, ale dal jsem to sem spíš pro přehled, co vše může včely trápit a jak to vypadá na foto.


RE: Nemoci včel online - Evžen Babík - 18.09.2013 12:27 PM

Jako přehled nemocí je to super.


Na těchto stránkách je klíčová filosofie - pohled a přístup člověka, včelaře.
Je potřeba ji neustále opakovat.

Všechny nemoci, neštěstí, úrazy, ... jsou kontrolkou našich chyb a nesouladu se zákony Přírody. Uvědomění našich chyb nám umožní je odstranit.
S myšlenkou, že nemoc je terorista mimo nás, se stáváme hračkou v rukou mocných. Moc pěkně je to popsané ve vláknu Alternativní včelí stát.

Nemocné včelstvo je byznys, nemocný člověk je byznys, zdegenorovaný genofond včel je byznys, ...

Převezněme do vlastních rukou odpovědnost za zdraví svých včel, za vlastní zdraví, za ...

Také přeji všem zdravá včelstva a zdravé roztoče!


Čínské přísloví: Co je pro housenku smrt, představuje pro motýla zrození.



RE: Nemoci včel online - Leoš Dvorský - 18.09.2013 07:33 PM

Také přeji všem zdravá včelstva a zdravé roztoče!


To jako myslíš takové, kterým přirozeně neupadává chobot nebo část nohou, kterým se přirozenou cestou nerozpůlí krunýřh nebo ty kteří přirozenou cestou nevykrvácí?


RE: Nemoci včel online - Debora - 11.02.2014 11:21 PM

Včely přenášejí rostlinné viry z květu na květ. Nyní našli vědci rostlyný virus TRSV (Tobacco Ringspot Virus), který je schopný napadené včelstvo nejpozději do února usmrtit.

Apocephalus borealis, poprvé pozorována 2008 v San Francisku, se nyní rozšířila až k východnímu pobřeží USA.


RE: Nemoci včel online - nusige - 21.08.2014 04:40 PM

medzi voskovymi lupienkami a gulickami pelu na podlozke sa paci aj vsakovoakym inym bytostiam. lesknacek a vijacka to asi nebudu, ale aj tak by ma zaujimalo kto to prisiel na navstevu. atlas chrobakov by sa zisiel, alebo entomologa hobbistu tu tiez mame? nasiel som aj toho maleho nezbednika-kliestika. je mensi ako som myslel.


RE: Nemoci včel online - Jindřich Šafránek - 21.08.2014 06:18 PM

(18.09.2013 07:33 PM)Leoš Dvorský napsal(a):  Také přeji všem zdravá včelstva a zdravé roztoče!


To jako myslíš takové, kterým přirozeně neupadává chobot nebo část nohou, kterým se přirozenou cestou nerozpůlí krunýřh nebo ty kteří přirozenou cestou nevykrvácí?

Já bych ty Vd zdravím příliš neobdarovával , mám je ve dvou včelstvech zdravé až až.
Spíš by bylo terno , najít nějakého predátora který by se jimi živil.
Jindřich


RE: Nemoci včel online - Milan Bencúr † - 25.08.2014 12:43 PM

SR 2014
[attachment=675]


RE: Nemoci včel online - Rasťa - 20.04.2016 02:43 PM

(21.08.2014 04:40 PM)nusige napsal(a):  medzi voskovymi lupienkami a gulickami pelu na podlozke sa paci aj vsakovoakym inym bytostiam. lesknacek a vijacka to asi nebudu, ale aj tak by ma zaujimalo kto to prisiel na navstevu. atlas chrobakov by sa zisiel, alebo entomologa hobbistu tu tiez mame? nasiel som aj toho maleho nezbednika-kliestika. je mensi ako som myslel.

Našel jsem 4. dubna na podložce dva malé černé broučky, cca 1,5 mm dlouhé. Úl i podložka byly úplně nové, včelstvo bylo do úlu převěšeno den předtím. Na lesknáčka to taky naštěstí nevypadá. Ale možná jde o stejného brouka, kterého jsi nafotil Ty. Škoda, že mé fotografie jsou značně rozmazané. Když jsem měl sesypával do lahvičky, brouček měl snahu odletět a jednomu se to i povedlo.