Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Murovaný úľ
31.10.2016, 03:33 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 31.10.2016 03:41 PM od straka.)
Příspěvek: #11
RE: Murovaný úľ
(21.09.2014 01:51 PM)Debora napsal(a):  a když tu včelu ještě trochu zvětšíme, budou z roztočů blechy a včely můžeme chovat v paneláku
Je lepší metoda: místo včel chovat varroa destruktor , to se nám jako obvykle nepovede, a zbydou zdravé včely !!!
nemáte někdo oddělek varroázy pro chov, potřebuji v létě na pokusy, vlastní oddělky uhynuly !!!
................................................................................​................................................................................​..........
Jaro již za pouhých 21 dní !!!
Straka Dehtín
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
31.10.2016, 11:24 PM
Příspěvek: #12
RE: Murovaný úľ
Ja si asi budu muset nalít panáka: D

Myslel sem že se ozve někdo kdo v tom včelaři nebo to aspon zkoušel...
Nějaký střílení od boku sem fakt nečekal ....
Hlasování: Leoš Dvorský (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.11.2016, 01:32 PM
Příspěvek: #13
RE: Murovaný úľ
Jak jse se podíval na stránky http://thezesthive.com/,
tak v tomto případě použil tvárnice Ytong (či podobné) a ty jsou dobrá izolace a myslím, že rozpálení od slunce nehrozí, bude lepší než dřevo. Na druhou stranu cena je jinde než dřevo a z tloušťky 50mm by to myslím šlo v pohodě, ale co když někdo bude chtít příčku do koupelny, aby ti to nerozebral Wink
Ta cena mne odradila, díval jsem se i na Multipor od Ytongu (mám tím izolovaný dům) a rozměr 500x600x50mm jsem si říkal takové pěkné velké plodiště na volnou stavbu a na to nízké nádstavky jako medníky...třeba někdy.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.11.2016, 07:33 PM
Příspěvek: #14
RE: Murovaný úľ
To mě taky trošku trklo,ale da se slepit stavebním lepidlem...jenže ten ytong je myslím dost porovitej,takže když pominu cenu tak nevím jestli by se v tom nedržela třeba plíseň nebo podobný svinstvo...

Ale díky za tip Smile) je o čem přemýšlet...
Hlasování: renttip (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.11.2016, 07:35 AM
Příspěvek: #15
RE: Murovaný úľ
(31.10.2016 11:24 PM)Centisi napsal(a):  Nedalo by se prosím sdělit více informací o stanovišti,oslunění a jak se včelkám v takovém úle daří?? ?

Myslel sem že se ozve někdo kdo v tom včelaři nebo to aspon zkoušel...

Budeš si musieť murovaný úľ postaviť sám. Potom nás poinformuješ ako sa včelám v takom úli darí. Zo zahraničného včelárskeho fóra viem, že klieštik v takom úli nemá šancu. Prečítal si vôbec toto vlákno od prvého príspevku? Tam uvádzam odkaz na webovú stránku včelára, ktorý píše o jeho skúsenostiach zo včelárenia v murovanom úli. Stačí na ten odkaz myškou kliknúť. Alebo je klikanie a čítanie veľmi namáhavá práca?
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.11.2016, 05:05 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 13.11.2016 07:20 AM od straka.)
Příspěvek: #16
RE: Murovaný úľ
0) nedá mi to zůstat stranou
1) pokud v tom betonu není kleštík(viz výše), asi to bude tím, že se beton v létě přehřívá...
2)jen na zimu bych se přimlouval za obložení fasádním polystyrenem alespoň 5 cm omotat provázkem , aby byly "jako ve skále" ...okolní skála dotuje okolí včel teplem 7-10°C
3)když se dořeší klimatizace mohlo by to chodit, ale je to těžké, jsou i jiné materiály například ten polystyren(natřený cementovým lepidlem-od betonu k nerozeznání)
4)vynechal jsem beton...
5)nový beznástavkový úl DEHTIN č. 2 je po 12. optimalizaci, vývoj dokončen, zbývá dokončit detaily fyzicky až bude tepleji...
6)cenově stále vychází materiál na celý úl kolem 400 Kč ............a současně by to měl být i termosolární úl za ....... slovy nula Kč.
7)později na jaře bude i foto.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
začátek jara již za 38 dní... Slunovrat Keltové Slovani ........Měsíc největší v úplňku za 68 let..............na mě dost negativně působí............asi by to chtělo nějaký grog!
Straka Dehtín
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
13.11.2016, 11:25 AM
Příspěvek: #17
RE: Murovaný úľ
Nejsem si jistý,zda tvárnice jsou tím pravým pro alternativní přístup ke včelám, ale to je pouze můj pohled na věc....Dodgy
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
13.11.2016, 01:39 PM
Příspěvek: #18
RE: Murovaný úľ
Jen podotknu, že se nejedná o beton, ale porobeton (křemičitý písek, vápno a voda), tedy přírodní materiály.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
14.11.2016, 12:15 PM
Příspěvek: #19
RE: Murovaný úľ
Možná by to chtělo ještě navrch úpravu nebetonu. Použít řekněme "čtyř-úl" z Ytongu (obvodové stěny polepit jako 25-30 cm a mezistěny jen tak 5 cm), Pevné dno nad kterým bude pletivko a se zadním otevíracím oknem na čištění pod pletivem a popřípadě nějakého toho léčiva. Výřez ve předu pro česno a postavit jako pro vysoké plodiště s možností vkládání "bedýnek - vsuvek (nádstavku)" s rámečkama jako medník. Nebo jen jako "dvoj-úl" v provedení ležan. No a nahoru perlinku a potom nátěr proti vodě. On ten ytong taky saje vodu. A postavené na paletě z plastu.

Jednu výhodu by to všechno určitě mělo, blbě by se to kradlo. A pokud by to v lese časem obrostlo mechem, ani by to "nikdo nehledal". A asi dobré i pro přístavbu na střeše ve městě ... vítr nevítr Smile Sice nevím kde do toho vezmu roje, ale asi bych to na konci zimy postavil a prubnul. Ještě ta Nerudovská otázka "Kam s tím"?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
14.11.2016, 09:33 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 15.11.2016 08:33 AM od straka.)
Příspěvek: #20
RE: Murovaný úľ
1) Příliš mnoho nápadů, na každý spotřeba až 5 let, přitom pozor na kolize nápadů, myšlenky mohou vše !
2)Intuice mi říká, že nadhozené nápady nemají meze a nekonvergují k řešení cíle, který není dostatečně definován
3)vývoj(3 kroky dopředu, 2 kroky zpět........během vývoje se získávají informace...)
4)Včely měly na vývoj hodně dlouhou dobu (prý miliony let...)

Chci za každou cenu prosadit beton(porobeton, panelák..), abych ho nakonec opustil?
Chci změnit vesmír, aby to byl "Můj nápad!" ?
Chci kvanta medu bez ohledu na včely a včelaře? (mandle 400Kč/kg...)
Vím, co chtějí včely? (pozor superorganismus)
Náklady mě nezajímají ?(4-20-50-100-200 včelstev)

5) Takže alternativa upřesnit cíl vývoje
6) Navrhnout mnoho cest k cíli a vybírat (burza nápadů!!!)
7) Vlastní vývoj(3 kroky dopředu, 2 kroky zpět, během pokusů se získávají informace)...nemáme milion let !
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Šance pro včely ! opatrně vymlátit lidi ? vidíš jak jsou myšlenky nebezpečné, proto myslet pozitivně !
dnes 15/11/2016 za superúplňku jaro za pouhých 36 dnů.................. Mirku úplněk léčím výjimečně grogem !
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)