Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Med - přírodní antibiotiku a nejen to
19.09.2013, 12:31 PM
Příspěvek: #21
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to
U nás, ač ceny vzrostli a stejně není co prodat, to stále osciluje plus/mínus 20Kč, kdo má odvahu dát cenu násobnou, platí za zloděje, jak o mě prohlašoval jeden místní včelař, když viděl na trhu moje cenovky / nepřesahující dvojnásobek ceny obvyklé /. [/color]
U nas je to tak vselijak. Prestoze potencialni nemecky zakaznik by byl v pohode ochoten platit 11 "éček" za kg domaciho medu, vietnamska "konkurence" neda této cene sanci .... Snad by pomohlo Nemcum davat do schranek info o kvalite medu z nasich trznic. A zase nerad bych hazel vsechny trznice do 1 pytle. Letos část vcelaru zustala na lonske cene a cast vcelaru zvýšila cenu ze 100 na 120 Kc/kg. Setkalo se to u cca pulky stálých odberatelu s nepochopenim a dost zakazniku si ted nechava radeji dovazet med známými v kufrech z Moravy za 100/kg. A protože letos se tu u nas dařilo i tem méně sikovnym a zacatecnikum (třeba mne Smile ), tak uz mezi vcelari zacina "panika" co s medem... Mne osobne to netrapi, ja medu stejne nejvic rozdam, nebo pouzivam jako protislužbu (za to, co si neumim na baraku udelat sam). Podle me a vcelaru, se kterými jsem v kontaku, by u nas byla minimalni odpovídající cena 140-150 Kc/kg. Jinak pochybuji, ze se někdo opravdu zabyva rentabilitou apod., ze ma do ceny medu promitnuty veskere naklady napr. na pravidelnou obměnu nastavku, koupi nutnyho vybaveni, cas a konec koncu i treba na tu mednou komoru, kde je nutno pripocitat nevytoceny medik v hodnote cca 2-3 tis. Kc /ul (i když tahle investice se vraci v podobe zdravych vcel, nižšího naroku na zimni zasoby atd.

Buďte zcela v klidu. Jsou roky dobré a špatné. Med se má prodávat, když není. Dobře uskladněn se nekazí. Kupte nádoby na uskladnění a klidně tu nanikusledujte. Přijde čas, kdy si třeba přijdou včelaři pro med k vám, třeba za rok, dva, ale přijde, tomu věřte. Nebo přijdou jejich zákazníci k vám, až oni mít nebudou.

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.09.2013, 02:18 PM
Příspěvek: #22
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to
(19.09.2013 12:31 PM)Leoš Dvorský napsal(a):  Buďte zcela v klidu. Jsou roky dobré a špatné. Med se má prodávat, když není. Dobře uskladněn se nekazí. Kupte nádoby na uskladnění a klidně tu naniku sledujte. Přijde čas, kdy si třeba přijdou včelaři pro med k vám, třeba za rok, dva, ale přijde, tomu věřte. Nebo přijdou jejich zákazníci k vám, až oni mít nebudou.

Moje řeč a plný souhlas, Tonda.
Hlasování: Debora (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
20.09.2013, 10:32 PM
Příspěvek: #23
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to
(19.09.2013 02:18 PM)tondabh napsal(a):  
(19.09.2013 12:31 PM)Leoš Dvorský napsal(a):  Med se má prodávat, když není. Dobře uskladněn se nekazí.
Moje řeč a plný souhlas, Tonda.
No, já nevím, zvlášť v tomhle léčivým tématu Huh ? Jasně, prachy ničím nenahradíš, ale tuhle jsem četl testy na enzymy v medu a do roka, ikdybych to skladoval nevím jak, už je to jen sladká voda. Jako z Teska. Dokonce prý i v úle ubývají rychleji jak v mrazáku / nebo tak nějak /. A i to HMF, ikdyž lidem to prý nevadí, když je ho tam 250, jako tuhle při inspekci. V čerstvým mám jen 2 jednotky.
Hlasování: Milan Bencúr † (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
23.09.2013, 10:26 PM
Příspěvek: #24
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to
(20.09.2013 10:32 PM)schützmeister napsal(a):  No, já nevím, zvlášť v tomhle léčivým tématu Huh ? Jasně, prachy ničím nenahradíš, ale tuhle jsem četl testy na enzymy v medu a do roka, ikdybych to skladoval nevím jak, už je to jen sladká voda. Jako z Teska. Dokonce prý i v úle ubývají rychleji jak v mrazáku / nebo tak nějak /. A i to HMF, ikdyž lidem to prý nevadí, když je ho tam 250, jako tuhle při inspekci. V čerstvým mám jen 2 jednotky.

Haribol příteli, nějak nerozumím Tvému příspěvku, o jakém medu to zde mluvíš? Osobně mám vyzkoušeno a ověřeno dvacetiletou praxí opak toho co zde uvádíš. Léčebně je na stejné úrovni čerstvého dva až tři roky dobře skladovaný med a už vůbec mi nešlo na rozum, když jsem testoval čtyři roky uskladněný med a "on" měl u pacientů, kteří vůbec netušili o jaký test jde nejlepší výsledky v léčení.

Netuším co jsi četl za testy a kdo tyto testy prováděl a za jakým účelem, ale to co jsi napsal je v příkrém rozporu i s dost tvrdou normou v potravinářství, kterou níže uvedu, měj se krásně včeličkově a prosím raději více testuj v praxi, Tonda.

Zákon o potravinách v §6 od. 1 písm. e) hovoří o datu minimální trvanlivosti. Podrobněji rozebírá minimální trvanlivost prováděcí vyhláška č. 294/1997 Sb. o způsobu označování potravin v §4. Datum minimální trvanlivosti se uvádí slovy „minimální trvanlivost do“ s udáním dne, měsíce a roku ukončení této doby v uvedeném pořadí. U potravin s minimální dobou trvanlivosti delší než osmnáct měsíců od data výroby, což platí i pro med, nemusí být uveden den a měsíc. Dobou minimální trvanlivosti se při označování pak rozumí doba ukončená posledním dnem roku. Jestliže tedy jde o datum, pak zřejmě nelze med označit „minimální trvanlivost 2 roky“, ale např. u medu vyrobeného v r. 1998 datem: minimální trvanlivost do r. 2000.
Hlasování: Debora (+1), roman pochop (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.12.2013, 08:19 PM
Příspěvek: #25
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to
Zde odkaz na pěkný článek:
http://www.mojevcely.eu/vceli-produkty/m...ip-ucinku/
Odpovědět s citací příspěvku
16.11.2014, 01:15 PM
Příspěvek: #26
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to
(15.11.2014 02:04 PM)schützmeister napsal(a):  
(14.11.2014 08:24 PM)paja.mozis napsal(a):  ... med prostý látek, které mému laickému uchu zní jako faraonská kletba Setiho I. určená vykradačům hrobů.
Jestli tě jde o čistý med, tak taky nezapomeň na vliv prostředí - ne jen léčbou do toho dostaneš chemii.
Největší porce chemie se zrovna do medu dostává ze zemědělské krajiny - testy prokázáno až několik desítek pesticidů a herbicidů, pole se stříkají o sto šest.
Další várka jedů se tam dostává prostřednictvím exhalačních spadů - továrny, automobily, domácí chemie.
Léčebné jedy škodí hlavně včelám / ale ne že by v medu nebyly, jen postřiky řepky jsou tam v o dost větším množství /.
Michale a čím máš toto tvrzení ověřené?
Četl jsem už několik článků (je tu někdo kdo si takové články archivuje? a může to doložit), kde se tvrdí, a odkazují se na rozbory zkoumaných vzorků, že med z továrního prostředí je stejně čistý jako z netknuté krajiny. Včela prý dokáže odfiltrovat cizorodé látky do jedu, takže se do medu nedostanou.
Něco jiného je ovšem pyl, ve kterém zbytky pesticidů zůstávají, což ohrožuje včely ale ne med.
Hlasování: MajaSk (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
16.11.2014, 03:35 PM
Příspěvek: #27
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to
(16.11.2014 01:15 PM)Crha Karel napsal(a):  Největší porce chemie se zrovna do medu dostává ze zemědělské krajiny - testy prokázáno až několik desítek pesticidů a herbicidů, pole se stříkají o sto šest.
Další várka jedů se tam dostává prostřednictvím exhalačních spadů - továrny, automobily, domácí chemie.
Michale a čím máš toto tvrzení ověřené?
[/quote]
Ja, nahledám, archivuju. Minimálně nedávno na toto téma vyšly dva články v Moderním včelaři - na stránkávh PSNV tuším leze nahlednout on-line.
Ale je to podle mě i dost logický. Těžko se někam něco ztratí, když to tam je. Jen je to otázka naředění. Nevím.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
17.11.2014, 04:42 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 17.11.2014 04:46 PM od schützmeister.)
Příspěvek: #28
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to
(16.11.2014 03:35 PM)schützmeister napsal(a):  
(16.11.2014 01:15 PM)Crha Karel napsal(a):  Největší porce chemie se zrovna do medu dostává ze zemědělské krajiny - testy prokázáno až několik desítek pesticidů a herbicidů, pole se stříkají o sto šest.
Další várka jedů se tam dostává prostřednictvím exhalačních spadů - továrny, automobily, domácí chemie.
Michale a čím máš toto tvrzení ověřené?
Ja, nahledám, archivuju. Minimálně nedávno na toto téma vyšly dva články v Moderním včelaři - na stránkávh PSNV tuším leze nahlednout on-line.
Ale je to podle mě i dost logický. Těžko se někam něco ztratí, když to tam je. Jen je to otázka naředění. Nevím.
[/quote]
Někdo to dal do jiné rubriky - a asi taky zrovna ne té správné.
Hmm, zajímavý, přes šanci to nejde otevřít, ale normálně naťukat do googlu to funguje. Ňáký zase ochrany, todle to.
zajímavé stránky na pesticidy např : http://www.whatsonmyfood.org/food.jsp?food=hy
Jsou tam testy úplně všeho jedlého. I bez překladače srozumitelná tabulka co a v kolika procntech na to přišli.
Hlasování: straka (+1), Crha Karel (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
15.06.2016, 09:23 AM
Příspěvek: #29
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to
Všechno je tu pravda, ale je to o lidech a jejich myšlení. Koukají co je o pár korun levnější a kvalita je nezajímá. Jak jinak by mohly řetězce prodávat, s prominutím, takové sračky? Díky nim mohou nabízet cokoli pěkně zabalené a pěkně levné. Člověku pak nezbude než, aby si choval vlastní kuřata, králíky na maso, jezdil na farmy a sháněl ostatní bez napícbané vody a ostatních zlepšovadel, pekl chleba a pečivo, jezdil pro mouku do mlýna, zavařoval džemy, kompoty, paštiky, protože ví co si do toho dal a může jíst s klidem, že nesnědl pomletý starý slamník. Někdy už mám pocit, že mě stihla paranoia. Big Grin A teď už i med, pokud nemá v okolí poctivého včelaře.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
15.06.2016, 09:54 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 15.06.2016 10:41 AM od Leoš Dvorský.)
Příspěvek: #30
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to
(17.11.2014 04:42 PM)schützmeister napsal(a):  
(16.11.2014 03:35 PM)schützmeister napsal(a):  
(16.11.2014 01:15 PM)Crha Karel napsal(a):  Největší porce chemie se zrovna do medu dostává ze zemědělské krajiny - testy prokázáno až několik desítek pesticidů a herbicidů, pole se stříkají o sto šest.
Další várka jedů se tam dostává prostřednictvím exhalačních spadů - továrny, automobily, domácí chemie.
Michale a čím máš toto tvrzení ověřené?
Ja, nahledám, archivuju. Minimálně nedávno na toto téma vyšly dva články v Moderním včelaři - na stránkávh PSNV tuším leze nahlednout on-line.
Ale je to podle mě i dost logický. Těžko se někam něco ztratí, když to tam je. Jen je to otázka naředění. Nevím.
.
Někdo to dal do jiné rubriky - a asi taky zrovna ne té správné.
Hmm, zajímavý, přes šanci to nejde otevřít, ale normálně naťukat do googlu to funguje. Ňáký zase ochrany, todle to.
zajímavé stránky na pesticidy např : http://www.whatsonmyfood.org/food.jsp?food=hy
Jsou tam testy úplně všeho jedlého. I bez překladače srozumitelná tabulka co a v kolika procntech na to přišli.
[/quote]

Jeden můj známý kolega si asi předloni nechával vyšetřit medy na 120 pesticidů. Stálo ho to 36 tis. Poslal mi i výsledky. Ani v jednom medu se žádný nenašel. Jen v řepkovém pylu něco bylo. Jinak čisté. tak, že ty včely ty jedy asi opravdu odfiltrovávají. Tehdy mne žádal o diskrétnost. Požádám ho, zda by to nezveřejnil. Těch pokusů bylo v minulosti více. Např. med z areálu železáren měl stejnou kvalitu jako ze Šumavy. Dost dlouho to viselo i na webu SVS, nyní nevím. To ale samozřejmě neměřili fytofaktory. ld

Tak jsem s nim právě mluvil, pošle. Mohu zde zveřejnit, tak to někomu pošlu

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování: terez.c (+1), Rasťo 71 (+1), Crha Karel (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 2 Host(é)