Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Med - přírodní antibiotiku a nejen to
15.09.2013, 11:14 AM
Příspěvek: #11
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to
Tak to se můžem v čechách těšit na kvalitu medu v marketech. Proč jsem rád, že máme na zahradě včely?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
15.09.2013, 01:05 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 15.09.2013 01:16 PM od schützmeister.)
Příspěvek: #12
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to
(15.09.2013 10:29 AM)Petr jezowicz napsal(a):  Norsko nakoupilo med za 8 milionu korun z Etiopie,
Že by už i v Habeši věděli, co je to invert ?Big Grin Četl jsem kdesi, že to může být finta Číňana, jehož med do EU moc nechtějí - vyveze do třetí země / třeba Etiopie / a už to není čínský medIdea

(14.09.2013 07:53 PM)MilanBencúr napsal(a):  „Zhruba 60 procent trhu ovládá plzeňská firma JSG, ve které se med falšuje opravdu ve velkém.
Je to pěkné čtení - objektivně tam trochu chybí, že firma JSG je největším výkupcem českého medu na západě Čech - což je zase největší producent medu v ČR. Takže trochu toho českého tam bude, to může být ta lepší chuť.
Jak já to ale sleduju, zase je to o penězích. U nás ve větnamské večerce na rohu mají už přes dva roky v prodeji medu jasno. Krom pár 250g celkem slušného květového, nabízí opravdovou bombu - kilovku od JSG s názvem "pekařský med", krásné barvy lesního medu, bratru za 60,- Kč / tuším, že teď přitlačili na 65,- /. A co myslíte ? Jde na dračku. Takové terno nemají ani v Tesku.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
15.09.2013, 01:46 PM
Příspěvek: #13
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to
V tesku ne, ale Bila ho prodává. Lidé jsou různí, v marketech alespoň nepodporují vydřiducha včelaře, kterému včely přinesou med zadarmo a větnamci jsou zas tak lákavě levní a kvalita je přece skoro stejná. Na slazení čaje je to jedno. Mám v práci takovou "osvícenou" kolegini..
Jenom nechápu, že někdo prodá med JSG, četl jsem jejich inzerát a podmínky prodeje. Podle mne je to poslední zoufalý pokus jak se zbavit medu pod výrobní cenou s platbou na neurčito....než prodělat tímto spůsobem, je lepší med nechat včelám bez práce.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
17.09.2013, 01:29 PM
Příspěvek: #14
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to
(15.09.2013 01:46 PM)bohemia.gall napsal(a):  Jenom nechápu, že někdo prodá med JSG, četl jsem jejich inzerát a podmínky prodeje. Podle mne je to poslední zoufalý pokus jak se zbavit medu pod výrobní cenou s platbou na neurčito....než prodělat tímto spůsobem, je lepší med nechat včelám bez práce.
To se vždycky taky čílím. Ale pak si to zkusím představit, kdyby mě bylo 70, úly jsem měl průměrně 50 let staré, med lil do hliníkových konví a většina přátel už byla mrtvá... Proč ne ? Za 50 Kč, bez námahy a stresu, jen čirá radost ze včel ? Třeba se toho taky dožiju ? U nás je Staňkov trefa do černého.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
18.09.2013, 12:53 PM
Příspěvek: #15
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to
V pátek jsem byl na Zahradě Čech, prodávali tam med za 130, medovicový za 140,--, dobré ceny. U nás je to na trhu za 150 a 160,-- /někde i za 180,--/ a ´prodává se dobře. Těstně před vchodem byl ale včelař, který prodával med za 90,--, vyplatilo by se od něj koupit celou produkci. Lidé si neváží své práce, pochybuji, že ten včelař měl více včelstev než profesionál uvnitř. Jen měl špatnou kalkulačku. Každý svého štěstí strůjcem, možná že v zimě bude ten včelař kupovata med od dotyčného profíka, aby měl pro svézákazníky i když pochybuji. Já říkám, že co je levné, to je podezřelé!

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
18.09.2013, 02:03 PM
Příspěvek: #16
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to
(18.09.2013 12:53 PM)Leoš Dvorský napsal(a):  V pátek jsem byl na Zahradě Čech, prodávali tam med za 130, medovicový za 140,--, dobré ceny.
Velmi inspirativní / a velká škoda, že zatím neprovozovaný / je v tomto ohledu německý prodejní server http://www.heimathonig.de - jasně, jsou to ceny z jiné planety - ale spíš ty řekněme poměrové relace. Jsou tam i medy ne zrovna heimat / tedy domácí Deutcher honig / začínající na 10 EUR/Kg / všude mají uvedenu kilovou cenu pro srovnání / ale průměrně je "domácí" za 20EUR a není těžké objevit i speciality za 60 EUR/Kg. Aby se nám netočila hlava - jak říkám, jde o poměr - tedy jde to prodávat za 6 násobek ceny v obchodě.
U nás, ač ceny vzrostli a stejně není co prodat, to stále osciluje plus/mínus 20Kč, kdo má odvahu dát cenu násobnou, platí za zloděje, jak o mě prohlašoval jeden místní včelař, když viděl na trhu moje cenovky / nepřesahující dvojnásobek ceny obvyklé /.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
18.09.2013, 02:49 PM
Příspěvek: #17
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to
(18.09.2013 12:53 PM)Leoš Dvorský napsal(a):  Jen měl špatnou kalkulačku.
Asi měl tu novou ČSV kalkulačku, kde jsou navíc tlačítka: [D1 dotace], [dotace na vybavení], [krajská dotace {zvolte kraj}]... To pak vychází úplně jiné cifry než z Tvojí kalkulačky kde je pouze plus, mínus, krát a děleno...
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
18.09.2013, 03:04 PM
Příspěvek: #18
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to
(18.09.2013 02:49 PM)Mlha napsal(a):  Asi měl tu novou ČSV kalkulačku, kde jsou navíc tlačítka: [D1 dotace], [dotace na vybavení], [krajská dotace {zvolte kraj}]...
Je to spíš v hlavě - dotace máme všichni. Jak se říká - blbý kdo dává, blbější kdo nebere - je to zase o tom, že tady nefunguje trh s opylením. Dědové stejně dosáhnou jen na tu D1 - a jestli mě 150,- , tedy kilo medu, nějak rozhodí ? Asi néCool .
Na druhou stranu, kamarád co jsem ho do toho taky namočil, dostal letos od Plzně 12.000, příští rok to může být ještě 4.000 od Evropy a dalších 12.000 na manželku, co by. A starým mazákům už to nechybíWink
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
18.09.2013, 10:18 PM
Příspěvek: #19
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to
U nás, ač ceny vzrostli a stejně není co prodat, to stále osciluje plus/mínus 20Kč, kdo má odvahu dát cenu násobnou, platí za zloděje, jak o mě prohlašoval jeden místní včelař, když viděl na trhu moje cenovky / nepřesahující dvojnásobek ceny obvyklé /.
U nas je to tak vselijak. Prestoze potencialni nemecky zakaznik by byl v pohode ochoten platit 11 "éček" za kg domaciho medu, vietnamska "konkurence" neda této cene sanci .... Snad by pomohlo Nemcum davat do schranek info o kvalite medu z nasich trznic. A zase nerad bych hazel vsechny trznice do 1 pytle. Letos část vcelaru zustala na lonske cene a cast vcelaru zvýšila cenu ze 100 na 120 Kc/kg. Setkalo se to u cca pulky stálých odberatelu s nepochopenim a dost zakazniku si ted nechava radeji dovazet med známými v kufrech z Moravy za 100/kg. A protože letos se tu u nas dařilo i tem méně sikovnym a zacatecnikum (třeba mne Smile ), tak uz mezi vcelari zacina "panika" co s medem... Mne osobne to netrapi, ja medu stejne nejvic rozdam, nebo pouzivam jako protislužbu (za to, co si neumim na baraku udelat sam). Podle me a vcelaru, se kterými jsem v kontaku, by u nas byla minimalni odpovídající cena 140-150 Kc/kg. Jinak pochybuji, ze se někdo opravdu zabyva rentabilitou apod., ze ma do ceny medu promitnuty veskere naklady napr. na pravidelnou obměnu nastavku, koupi nutnyho vybaveni, cas a konec koncu i treba na tu mednou komoru, kde je nutno pripocitat nevytoceny medik v hodnote cca 2-3 tis. Kc /ul (i když tahle investice se vraci v podobe zdravych vcel, nižšího naroku na zimni zasoby atd.
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.09.2013, 10:58 AM
Příspěvek: #20
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to
To je těžká debata, možná by stálo zato říci těm včelařům aby si do včelařského denníčku psali i ceny vstupů. To by totiž zjistili, že před cca 5. lety stálo kilo cukru 10Kč, litr benzínu 26Kč, Zelený prodával nástavek za 220Kč... Vše šlo dost nahoru, možná kdyby to viděli ve svém nostýsku třeba by je trklo, že nelze prodávat kilo medu za cenu, kterou měli před pěti lety.
Hlasování: Debora (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 2 Host(é)