Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Malá protivarroázní úvaha
24.03.2016, 01:51 PM
Příspěvek: #31
RE: Malá protivarroázní úvaha
(24.03.2016 12:28 PM)Debora napsal(a):  
(23.03.2016 06:37 PM)tondabh napsal(a):  ...na paletovém stanovišti úhyn čtyřiceti včelstev ze čtyřiceti umístěných, zatím co ve vařiči úhyn nula z patnácti umístěných = stejné ošetřování a vedení včelstev na obou stanovištích.

tak že zase termosolární úl Big Grin


Haribol Cher, ono je to podobné jako například včelíny s košnicema, které jsou vlastně také termosolár, protože když vezmeš v úvahu že jsou otevřené k jihu a shora, ze spodu, ze zadu a z boku jsou uzavřené, tak jaképak prostředí v nich vzniká, když na ně hezky svítí sluníčko? Naši předci byli znalci přírody a snažili se včeličkám udělat co nejlepší podmínky, takže nedělali termosolární úl, ale rovnou termosolární ubytovny s vědomím toho, že se tyto ubytovny vyhřívají ve správný čas, kdy se zrovna kleštík snaží co nejrychleji namnožit, ale samozřejmě je to výhodné i z mnoha dalších důvodů, abychom neřešili jen kleštíka neboť Matka Příroda je Moudrá, měj se krásně solárně Tonda.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.03.2016, 10:19 PM
Příspěvek: #32
RE: Malá protivarroázní úvaha
Nojo, jenže proč jsou tedy procentuální ztráty v teplých krajích (od Chorvatska, přes Řecko, Itálii, Španělsko až po Portugalsko) úplně stejné, ne-li větší než ve zbytku Evropy? Jediné co mne napadá, je, že v teplých krajinách je hic zrovna v době, když včely mají přestávku v plodování. Ale to většina přírodně vědených včel v Čechách má také, ne? No prostě tomu nerozumím...
Hlasování: tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.03.2016, 11:32 PM
Příspěvek: #33
RE: Malá protivarroázní úvaha
(24.03.2016 10:19 PM)Víťa napsal(a):  Nojo, jenže proč jsou tedy procentuální ztráty v teplých krajích (od Chorvatska, přes Řecko, Itálii, Španělsko až po Portugalsko) úplně stejné, ne-li větší než ve zbytku Evropy? Jediné co mne napadá, je, že v teplých krajinách je hic zrovna v době, když včely mají přestávku v plodování. Ale to většina přírodně vědených včel v Čechách má také, ne? No prostě tomu nerozumím...

Haribol Víťo, občas když něčemu nerozumíme musíme dlouhodobě pozorovat a vyhodnocovat, Ty ihned posuzuješ nejistý celek neboť procenta jsou vždy velmi vzdálena realitě, kdežto my posuzujeme jeden kamínek z mozaiky života včeliček a našich podmínek pro včeličky, měj se krásně trpělivě a sbírej střípky do mozaiky Tonda.
Hlasování: Miroslav Matucha (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.03.2016, 01:30 PM
Příspěvek: #34
RE: Malá protivarroázní úvaha
Problém středoevropské včely je pomalé ukončení plodové fáze. El Nino tuto fázi kontinuálně prodlužuje. V jižní Evropě je tento efekt právě ještě markantnější. Vyšší venkovní teploty jsou pro některá včelstva pravděpodobně příznivější. Z energetického hlediska je pro včelstvo snadnější vyšší venkovní teploty. Pro ty, kteří zamýšlejí stahovat včelstva do skleníků bych rovnou doporučila kompletní bezúdržbový startovní balíček několika skleníků a scutellatu. Stejně bude za několik desetiletí tuzemská.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.03.2016, 02:46 PM
Příspěvek: #35
RE: Malá protivarroázní úvaha
Jo, no, ale fakt je tan, že to opravdu jde proti sobě.
Zima a dlouhá zimní přestávka roztočům sílu neubírá. To jsem zloušel. I v těch nejmrazovatějších zimách v pohodě vegetí.
Normální mírné klima miluje.
Ale fakt velký hice v létě asi nesnáší. Otázkou je, jestli suchý nebo vlhký hic / ty skleníky / nebo taky tam hraje nějakou roli suchá vegetace / pyl / - u nás bylo loni v červenci suchý i listí na dubech, takže pyl zcela jistě nebyl. Tak nějak to bude i v tý africe. Pak je to ovšem nepoužitelný. Ale zase ten "vařič" funguje, ne ?
Ještě k těm procentům úhynů : počítá se to všude jinak, ani my se tady neshodneme, co do toho započíst. Další věc je, že třeba zrovna v tý Itálii málo kdo používá varidol. Španělsko jsou profící a němci naopak ekologický aktivisti. Je to jako srovnávat hrušky s jablkama.
Koneckonců v tomhle ohledu je i otázka, jak funguje Collos, páč loni jsem zadal ztráty 70% - a ve výsledku Plzeňskýho kraje maj graf max/min - jenže max tam bylo pod 70% - takže asi mý hodnoty tam ani nedali jako nevěrohodné. Takhle když to vyprůměrují všude, tak se nedozvýš zase ničehož nic.
Hlasování: renttip (+1), Milan Urík (+1), tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)