Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Léčit včelstvo na podzim či ne?
23.09.2016, 03:01 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 23.09.2016 03:07 PM od Leoš Dvorský.)
Příspěvek: #31
RE: Léčit včelstvo na podzim či ne?
(08.09.2016 09:35 AM)Víťa napsal(a):  
(05.09.2016 11:13 AM)MilanBencúr napsal(a):  Mám na mysli delenie a spájanie včelstiev, preliečenie včiel tvrdou chémiou mimo úľa pri tvorbe zmetencov počas medobrania.
Milane, to je pěkné schéma, díky. Když trochu odbočím - jak nejlépe a nejšetrněji přeléčit ten smetenec v rojáku?

Je to sice na Milana, ale řeknu svoji zkušenost. Zkoušel jsem to KM, formidolem, ale nebylo to ono. Jde to i amitrázem, Mám dva plemenáče s dvojitým dnem, tak do dna. Ale už dost dlouho to nedělám protože při tvorbě smetence se zvyšuje grooming a to stačí. Jedině, když chci mít absolutní jistotu na některé testy a pod. Ten grooming byl hezky vidět právě na těch dvojitých dnech u 7r. plemenáčů. Tak že bych řekl, že už jen ta tvorba smtence může být částečná očista od V.d. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.11.2016, 11:36 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 13.11.2016 07:19 AM od straka.)
Příspěvek: #32
RE: Léčit včelstvo na podzim či ne?
1) Z místní organizace ČSV mi nabízí fumigaci aerosolem(aceton s nějakým přípravkem) včelstva mají prý v důsledku plodování v září silně napadená varroa.
2) Odmítl jsem "léčení", ověřuji novou konstrukci úlu, včely(květnový roj) se léčí samy a nechce se mi na ně vyrazit jak v Osvětimi a ohrozit matku acetonem s nějakým přípravkem(kdo to vyzkoušel, aniž dlouhodobě přišel o včely?)
3)Navíc jsou teploty pod nulou, nebudu je otvírat a nechám to na nich, zda vydrží do Jara.
4)Varroa jsem dosud nepozoroval , nosema také ne
5)Asi mě na Jaře budou ohrožovat okolní včelaři "chemici" nedoléčenou varroázou a následnou nosema(jsem 300 m od vsi)
6)Navíc nová konstrukce úlu DEHTIN nově umožňuje(v červnu až létě) termosolár
7)V létě ověřím termosolár, oregano, tymián, cukrování a úplně v nejhorším Thymol (po poradě se včelami pátráme po neškodných biologických přípravcích-návrat k přírodě..)
8)Starám se o klimatizaci nového beznástavkového úlu DEHTIN (12. optimalizace dokončeno !, zatím není čas a počasí na malé nedodělky)
9)Med jsem od svých 2 včelstev nevytáčel, pro experiment nejdu po medu, ale ověřuji novou konstrukci úlu s ohledem na klimatizaci .
10)Nemohu nechat fumigovat(aerosolem acetonem) nový úl DEHTIN č. 2 ze zákona, neboť se ověřuje zcela nová konstrukce a vhodnost pro včely
11)Není možné válčit na mnoha frontách, boj s nemocemi je na úrovni kvantové fyziky, kdy se sjíždí na nižší úroveň a v "boji" detailů se ztrácí logika všichni mají pravdu a také nikdo !
12) Proto si žádný z ústavů neporadil se včelami a léčením chemií ................. a mandle stojí kolem 400 Kč/kg
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jaro již za 37 dní....... slunovrat Keltů, Slovanů.......... Měsíc je největší za posledních 68 let .........mě dost negativně ovlivňuje úplněk..................................... Mirku, to by chtělo grog !
Straka Dehtín
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
16.11.2016, 11:02 AM
Příspěvek: #33
RE: Léčit včelstvo na podzim či ne?
Josefe, v příštím roce počítám s kurzy, školou, školením včelaření bez chemie. Protože to, co se odehrává u nás a nejen u nás, je prostě šílenství. Neformální věda není schopna tohle vůbec pochopit a -97% včelařů jen čeká, že za ně někdo rozhodne nebo to za ně udělá. Škol a školení je tolik, ale učí se jen ptákoviny a to co se lidem líbí, ale včelám nepomůže ani trochu.
Letos se už mnozí přesvědčili, že jim od Nosemy ceranae nepomůže nic a je třeba začít konečně se selekcí. Že jim nic nepomůže od glyfosátů a pod. Je nás skutečně jen pár, kteří, při včasné diagnostice, umí vyřešit prakticky vše, co se dnes zahrnuje do "varoázy". U nás v VSMBO 27 začínajících absolvuje první, spíš průzkumný, seminář na toto téma 28.11. a pak se uvidí, jak dál.
Když vidím to zoufalství, které se vyskytuje skoro u všech a všude, je třeba něco udělat a třeba to pár lidí naučit. Jakou formou to bude dál skutečně prozatím nevím, ale naplánovaná je i praxe přímo u mne, pro omezený počet účastníků. V. Smolík a V. Sciskala jsou první zájemci, uvidíme. Pravděpodobně si budou moci odnést i oddělek s manuálem na ošetřování.
Uvidíme, jak se to povede, protože existuje totiž taková bajka, jak ptáci učili holuba stavět hnízdo. Slétli se z celého kraje a založili pár prvních větviček. Holub křičel, že už to umí. Ptáci odlétli a holubovi to nedostavěné hnízdo spadlo. Holub si je opět pozval. Ptáci opět pomohli, vystavěli více. Holub je opět odehnal s tím, že už to umí. Zase mu to spadlo. Tak se to opakovalo několikrát, až se ptáci na milého holuba vykašlali. Proto dodnes staví holub tak mizerná hnízda, která mu občas spadnou, někdy i s mladými a posléze se zařazují do té 97% ní skupiny. Takových holubů je mezi námi hodně a nadělají často více škody než těch 97% závisláků na rozkazech. Tak že to bude pro ty, kteří jsou ochotni poslouchat, dívat se, nechat si poradit, ale až do konce. Myslím, že mi na to budou stačit prsty jedné ruky.
ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování:
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
16.11.2016, 01:59 PM
Příspěvek: #34
RE: Léčit včelstvo na podzim či ne?
(16.11.2016 11:02 AM)Leoš Dvorský napsal(a):  V. Smolík a V. Sciskala jsou první zájemci, uvidíme.
Nebojíš se, že se ti tam poperou ? Big Grin
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
16.11.2016, 03:01 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 16.11.2016 03:51 PM od Leoš Dvorský.)
Příspěvek: #35
RE: Léčit včelstvo na podzim či ne?
(16.11.2016 01:59 PM)schützmeister napsal(a):  
(16.11.2016 11:02 AM)Leoš Dvorský napsal(a):  V. Smolík a V. Sciskala jsou první zájemci, uvidíme.
Nebojíš se, že se ti tam poperou ? Big Grin

Nebojím, protože, myslím, oba chápou o co jde a jsou dospělí. Nakonec ještě jsem je nepřijal. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
18.11.2016, 12:58 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 18.11.2016 10:32 PM od straka.)
Příspěvek: #36
RE: Léčit včelstvo na podzim či ne?
0)šance pro včelaře
3) jak jednoduše snížit hmotnost včelařů: bud betonovými nástavky nebo
recept původní: olivový olej i cajkový, denně vypít najednou tak dvě deci a pro můj pokus měřit hmotnost alespoň ob den, proložit graf
snížení by mělo být téměř 0,5kg/den
olivový olej je pro mě hnusný a proto zkouším nahradit ho řepkovým, zřejmě stejné výsledky, k tomu můžete jíst co chcete, neomezovat se
výsledky mi prosím sdělte(na mě to účinkuje) a chci to ověřit.
4) recept proti R.
předvařenou rýži posypat skořicovým cukrem nebo skořicí s cukrem a pokapat rozpuštěným máslem, chutná téměř jako krupičková kaše
originál recept je skořice s medem
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Metoda Leoše nechat včelaře odejít -tolik včelařů nemáme, nic ve zlém. asi to sem patří, neboť zachráněný včelař(ne jedař) je šance pro včely!
Straka Dehtín 18/11/2016/ Jaro již za pouhých 33 dní !
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.11.2016, 03:40 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 19.11.2016 10:22 AM od Debora.)
Příspěvek: #37
RE: Léčit včelstvo na podzim či ne?
(12.11.2016 11:36 AM)straka napsal(a):  5)Asi mě na Jaře budou ohrožovat okolní včelaři "chemici" nedoléčenou varroázou a následnou nosema(jsem 300 m od vsi)
Nedej se! I když morálně povážlivé, okamžitě nasadit termické zbraně. Ještě před 70 lety by tě v Norimberku za jejich použití popravily, ale dnes stojí demokracie na vyšší úrovni než lidskost, tak proč toho nevyužít - pro léčbu? Confused
Hlasování: straka (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
23.11.2016, 04:22 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 23.11.2016 12:40 PM od Debora.)
Příspěvek: #38
RE: Léčit včelstvo na podzim či ne?
Co se učí, to je to fakt šílenství. Ve chvíli, kdy roztoče zabijeme, probudíme virus! Jak? Viry opouští umírající organismus stejně jako krysy opouštějí potápějící se lod' a v panice skáčou do moře. Včely jsou to moře. Viry tedy plavou a hledají bezpečný ostrov. Orgány včelstva jsou ten záchranný ostrov. A máme tu první příznaky virózy. Klidně to můžeme nazývat podle Leoše varroáza typu A. Viry se tiše vznášejí v krevním oběhu a imunitní systém je pomalu eliminuje. Ledaže je včelstvo konfrontováno s plísněmi. Plísně totiž evidentně snižují imunitu a viry mají dostatek času se vloudit do buněk preferovaného orgánu. To bych možná označovala podle Leoše jako varroáza typu C. Osobně varroázu typu A a B nerozlišuji, jelikož je z mého pohledu závislá na kondici včelstva a stresových faktorech. Nosema ceranae není parazit roztočů, ale roztoči jsou jeho moře. To jen aby jsme tu neseděli po tmě. Wink
Hlasování: straka (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
23.11.2016, 03:12 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 23.11.2016 04:54 PM od Debora.)
Příspěvek: #39
RE: Léčit včelstvo na podzim či ne?
Za každou myšlenkou se skrývá nejvyšší hustota energie, totiž Světlo. Technokraté nazývají tento druh energie Čas. Čas je způsob lidí popírat, že se všechno děje najednou!

Kéž Vám "Čas" slouží k přirozenému léčení všech nemocí, aneb dubnová léčba na podzim: roje si zpravidla přinesou vše, co k založení nové kolonie potřebují. Navíc probíhá během rojení něco, co by se dalo přirovnat vnitřní očistě. Asi mi to někteří budou brát za zlé, ale vyrojené včelstvo se ponoří do intenzivní sluneční lázně a meditace. Světelné vlnění a melodická rezonance má očisťující účinky. To je něco, o co jsou uměle vytvořené oddělky zpravidla ochuzeny. Zde rozhoduje o úspěchu nebo zkáze včelího národu výhradně včelař. Navíc musí mít oddělek tolik zásob, aby se v následujících měsících obešel bez krmení. Nejčastější chybou je narušení imunitního systému včelstva dokrmováním. Včelstvo potřebuje živou vodu. Živá voda je stavební kámen každého organismu. Nejlépe z čistého potůčku ozářenou slunečními paprsky, ale nikdy zpracovanou vodu z kohoutku, ta nadělá jen paseku a je první krok k vytvoření karcinogenní a mutagenních struktur, které narušují imunitní systém včelstva. Mrtvá voda je médium plísní a tudíž zárodek mnoha posloupných spouštěčů varroázy. Kdo se nevyhne krmení, musí dbát na to, aby měl k dispozici živou vodu, ale i živý cukr. Zde se nám to začíná komplikovat, jelikož industriální cukr je absolutně neutrální (mrtvá) energie, navíc obsahuje mutagenní chemické struktury. Malá berlička je frekvenční energetizace krmiva. Kdo si netroufá krmivu zpívat, může ozařovat krmivo za slunečného dne pomocí melodické hudby z reproduktorů. Mobily by neměli být v přímé blízkosti včelstva a jeho krmiva. Zde můžeme dobře vidět, kolik starostí nám přirozený ČAS ušetří.
Hlasování: Jan Brunclík (+1), straka (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
17.12.2016, 01:50 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 17.12.2016 02:43 PM od Debora.)
Příspěvek: #40
RE: Léčit včelstvo na podzim či ne?
(16.11.2016 11:02 AM)Leoš Dvorský napsal(a):  Josefe, v příštím roce počítám s kurzy, školou, školením včelaření bez chemie. Protože to, co se odehrává u nás a nejen u nás, je prostě šílenství. Neformální věda není schopna tohle vůbec pochopit a -97% včelařů jen čeká, že za ně někdo rozhodne nebo to za ně udělá. Škol a školení je tolik, ale učí se jen ptákoviny a to co se lidem líbí, ale včelám nepomůže ani trochu.
Letos se už mnozí přesvědčili, že jim od Nosemy ceranae nepomůže nic a je třeba začít konečně se selekcí.
Myslím, že mi na to budou stačit prsty jedné ruky.
ld


Stejné ztráty a příznaky, které jsem měla v minulých letech u neléčených včelstev, mají letos i včelaři, kteří celý rok učí poctivě likvidovat roztoče. Mnoho včelstev překročilo Jordán ještě před vánoční pohodou v kyselé lázni. Přesněji řečeno, někteří kolegové si všimli, že kapají kyselku do prázdných úlů. V atmosféře tohoto rozčarování se v hlavách stříbří vyšší tolerance k chemii, ledaže...
Jak mohou Leošovi stačit prsty jedné ruky, to je mi fakt záhadou.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)