Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Léčení u včel
11.02.2015, 10:36 PM
Příspěvek: #161
RE: Léčení u včel
Nevím jak u včel, ale u lidí, telat a hříbat mám čaj z dubové kůry vyzkoušený proti průjmu a funguje.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.02.2015, 12:00 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 12.02.2015 12:04 AM od Debora.)
Příspěvek: #162
RE: Léčení u včel
(09.02.2015 07:11 PM)long.burda napsal(a):  A vadil by včelám samotný pudr? Osobně nevím, jaké je jeho složení a ani se nechystám prášit včely pudrem, ale když se už probíraly různé prostředky, tak proč ne třeba pudr.

Longu, to je chytrá otázka. Pudr je velmi všeobecný pojem, ale Rudolf Steiner říká, že kyselina křemíku je per se vitální síla, která svou šestihrannou strukturou upevňuje každý organismus. O kyselině křemíku, její minerální struktuře, jejímu vlivu na tvorbu vosku a medu, její šestihranné síle křišťálu působící ve včelstvu a na lidstvo se Steiner ve svých přednáškách často zmiňuje. Smile
Hlasování: terez.c (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.02.2015, 11:02 AM
Příspěvek: #163
RE: Léčení u včel
Myslím, že by nebylo od věci při těchto úvahách myslet taky na průdušnice včel.
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.02.2015, 12:36 PM
Příspěvek: #164
RE: Léčení u včel
(12.02.2015 11:02 AM)Crha Karel napsal(a):  Myslím, že by nebylo od věci při těchto úvahách myslet taky na průdušnice včel.


To samozřejmě ano. Existuje nějaká ucelená studie, co už průdušnice včel zatěžuje natolik, že je lepší se dané látce vyhnou, bráno z pohledu menšího zla, tedy varroa vs. poprášení včel?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.02.2015, 01:07 PM
Příspěvek: #165
Rainbow RE: Léčení u včel
Používal jsem do cukerného roztoku DB kůru, heřmánek a sůl:
- DB proti nosemě
- heřmánek na štěpení sacharozy
- sůl na podporu plodování
zdroj německá literatura.

Teď v zimě jsem výše uvedené nechal otestovat citlivými lidmi:
- účinnost 10%
- sůl, kopřiva vysoce riziková až škodlivá.

Bylo mi doporučeno, účinnost 90%, do cukerného roztoku dát část vlastního medu dokrmovaného včelstva,
protože každé včelstvo shromažďuje med na zimu pro své jedinečné potřeby a záměry
a rozmícháním medu předat do cukermého roztoku energetickou informaci na principu homeopatie.

Tož tak, čučel jsem jak tele na nová vrata a vzpoměl si co říkávala babička: moje pravda je jako sen, ze kterého se ráno probudím ...

Šťastnou ruku a šťastné včely
Evžen Babík, Zlín.
Hlasování: liptaka (+1), Crha Karel (+1), tondabh (+1), terez.c (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.02.2015, 01:20 PM
Příspěvek: #166
RE: Léčení u včel
ta rizikovost a škodlivost u kopřivy se projevuje jak? a účinnost 10% je vztažena k čemu? Jen abych dobře rozuměl....škodí ten prvně popsaný roztok včelám, nebo konzumentům medu?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.02.2015, 01:25 PM
Příspěvek: #167
RE: Léčení u včel
(12.02.2015 11:02 AM)Crha Karel napsal(a):  Myslím, že by nebylo od věci při těchto úvahách myslet taky na průdušnice včel.

Myslím, že v této diskusi o cukrování včel schází hlas našeho "GURU" Leoše Dvorského, na svých stránkách někde vzpomíná že také zkoušel cukřenky a podobně ?Leoši prosím ( kopni ) do nás , ať neděláme pokusy s postupy probádanými . Děkuji

Jindřich
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.02.2015, 02:21 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 12.02.2015 02:35 PM od Debora.)
Příspěvek: #168
RE: Léčení u včel
(12.02.2015 11:02 AM)Crha Karel napsal(a):  Myslím, že by nebylo od věci při těchto úvahách myslet taky na průdušnice včel.

Jedna studie se zabývá účinnosti cukru A - posypem 5g cukru, B - rozprašováním 0,5g cukru pomocí fénu, C - CO2 narkóze, CA - narkóze spojená s A, a CB - narkóze spojená s B.

Proklepávání včel v pudrovém cukru a CO2 narkóze neměla signifikantní vliv na spad varroa. Pouze v případě A (posyp cukrem) byl pozorován signifikantní spad 91% varroa, zatímco při použití fénu rozprašující 0,5g cukru byla účinnost pouze 62%. Účinnost pudrového cukru na spad varroa byla o 91% vyšší, než účinnost Fluvalinatu nebo Amitrazu.

Úmrtnost včel v případě použití metody A a B se však pohybovala v rozmezí 8% až 26%. Autor studie píše, že znečištění tracheen nebylo nalezeno, o to záhadnější je důvod té vysoké procentuální úmrtnosti včel při pudrování včel cukrem v případě A a B. (?)

Vliv posypu cukru na plod a matku nebyl testován. Autor se nezmiňuje o původu cukru použitého pro testování.

Reference studie varroa, pudrový cukr, tracheen
Hlasování: Tomáš Jelínek (+1), Crha Karel (+1), terez.c (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.02.2015, 02:29 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 12.02.2015 02:34 PM od terez.c.)
Příspěvek: #169
RE: Léčení u včel
Teď v zimě jsem výše uvedené nechal otestovat citlivými lidmi:
- účinnost 10%
- sůl, kopřiva vysoce riziková až škodlivá.

Bylo mi doporučeno, účinnost 90%, do cukerného roztoku dát část vlastního medu dokrmovaného včelstva,
protože každé včelstvo shromažďuje med na zimu pro své jedinečné potřeby a záměry
a rozmícháním medu předat do cukermého roztoku energetickou informaci na principu homeopatie.

Tož tak, čučel jsem jak tele na nová vrata a vzpoměl si co říkávala babička: moje pravda je jako sen, ze kterého se ráno probudím ...

Šťastnou ruku a šťastné včely
Evžen Babík, Zlín. [/color]
[/quote]

Evžene, díky... to s medem dává smysl, že je přesně na míru konkrétnímu včelstvu, je to jako s mateřským mlékem...
Je vidět, že náš rozum není schopen vidět věci ve své celistvosti, jen vytrhává všechno z kontextu...
pravda jako sen Big Grin , to sedí Heart

Autor studie píše, že znečištění tracheen nebylo nalezeno, o to záhadnější je důvod té vysoké procentuální úmrtnosti včel při pudrování včel cukrem v případě A a B. (?)

Deboro, mně někdo zasypat "dům" práškovým rafinovaným cukrem, tak za svou reakci taky moc neručím Big Grin Big Grin Big Grin
Hlasování: Crha Karel (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.02.2015, 03:38 PM
Příspěvek: #170
RE: Léčení u včel
"cukrování" viz http://dvorsky.leos.sweb.cz/VARROA/varroa.htm#TOP

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 2 Host(é)