Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kvitnutie
07.04.2014, 12:09 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 07.04.2014 08:15 AM od Miroslav Macek.)
Příspěvek: #51
RE: Kvitnutie
Na mieste kde sme mali vlani zemiaky je takto zaburinená pôda a žije to tam bzukotom. Ešte im to ponechám kým tam zasejem facéliu. Takéto červené obnôžky peľu som ešte nevidel.



Dnes som si dal 10km poklusom po Zázrivských kopcoch - predprípravu na Pražský štvrťmaratón. Aj vo výške 950m už odkvitá rakyta. Čoskoro rozkvitnú trnky.

Problém s mulčovaním a vypiľovaním divých porastov ktorý hlásite z iných kútov našťastie do Zázrivej ešte nedorazil a tých porastov ležiacich ladom máme dostatok. Je zaujímavé počúvať starých včelárov aká dobrá bola kedysi znáška keď sa všetko obhospodarovalo. Keď v obilí zakvitla ohnica, bola vraj znáška ako z repky. Doba sa ale zmenila a to čo boli voľakedy pasienky mení sa na les a množstvo polí ktoré sa orávali sa teraz už ani nekosia a sú zarastené kadečím. Úsmev na tvári mi vyvolalo keď som čítal vo Včelárovi z 1930 úvahu o tom aká dobrá bola voľakedy znáška keď ešte nebolo všetko obhospodarované , poorané...


Přiložené soubory Miniatury
                                   

Zázrivá , 650m
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.05.2014, 11:34 AM
Příspěvek: #52
RE: Kvitnutie
Miro, počul som, že v Zázrivej ma včelári ohovárajú. Vraj som taký lakomec, že včelám nechcem dať cukor a nedávam im ani medzistienky. Big Grin
Hlasování:
Rasťo 71 (+1), terez.c (+1), Debora (+1), liptaka (+1), Snehulak (+1)   Zobrazit vše

Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.05.2014, 09:36 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 03.05.2014 09:38 PM od Miroslav Macek.)
Příspěvek: #53
RE: Kvitnutie
Veď hovoria pravdu , len by to malo byť bez toho lakomca Wink. Žartujem , mne sa do uší nič nedostalo. A ak by sa niekto k tomu znižoval , tak len zo závisti.

Zázrivá , 650m
Hlasování: Leoš Dvorský (+1), Milan Bencúr † (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
15.05.2014, 03:26 PM
Příspěvek: #54
RE: Kvitnutie
Dnes už podruhé v tomto týdnu mě hučí včely na šeříku. !?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.05.2014, 09:02 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 21.05.2014 09:14 PM od Milan Bencúr †.)
Příspěvek: #55
RE: Kvitnutie
Dnes už máme na Orave leto. Slnečno, teplota popoludní 28°C. Ovocné stromy odkvitli, znáška minimálna, hmotnosť úľa na váhe klesá každý deň a včely tvoria na letáčoch brady. W275 narástli do 4 nadstavkov a JU300 narástli do 3 nadstavkov.

       
Hlasování: Debora (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.05.2014, 09:08 PM
Příspěvek: #56
RE: Kvitnutie
Zdravím tak dnes jsem vyndal ze skleníku Paulownie loňské ze semínek , z 50 zůstalo 8 kousků tak snad vydrží a na podzim je zasadím na nové stanoviště které plánuji už pár týdnů . Plot jsem zasadil z Vrb a japonského Topolu, tři Lípy asi pět Dřínů ,Muchovníky a teď nějakou Paulownie ještě nějaké keře rakytník a podobně to ale až na podzim .
Tak doufám že to zvládnu vše připravit do příštího roku abych mohl holky přestěhovat.


Přiložené soubory Miniatury
   
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.05.2014, 10:46 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 22.05.2014 08:01 AM od Miroslav Macek.)
Příspěvek: #57
RE: Kvitnutie
Aj v Zázrivej váha dlhodobo klesá . Hoci ešte niektoré jablone kvitnú nestačí to na poriadnu znášku. Dnes som strihal borovicu pred domom a spozoroval som na kmeni premávku mravcov. Pozrel som detailnejšie na mladé výhonky a vznikajú tam kolónie vošiek. Niektoré už boli pekne vypasené. Kiež by zamedoval borovicoví les vzdialený odo mňa asi 500 m.


Přiložené soubory Miniatury
           

Zázrivá , 650m
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.05.2014, 08:10 PM
Příspěvek: #58
RE: Kvitnutie
Tato rubrika je jedna z mých nejoblíbenějších a rád se zde prezentuju. Lípy , které jsem vysadil se všechny mají k světu a protože okolní květena není nic moc, loňská maliniště jsem rozšířil takovou měrou, že letošní sklizeň malin na marmelády budeme mít z vlastní produkce a opylené našimi včelkami. Podstatně jsme rozšířili květenu naší zahrady a začal jsem osazovat remízky a zde jsem úspěšný, protože nejdou strojově sekat a zde vyhrávám. Výsadbou kostivalu jsem přilákal čmeláky, kterých mám osm rodinek a jedny mám nastěhovány za okením rámem a ráno po probuzení je mám hned na očích. Vstávají dříve než já - krásný pohled na krásnou přírodu.
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
14.06.2014, 11:56 PM
Příspěvek: #59
RE: Kvitnutie
dnes jsme s manželkou rozsazovali brutnák a udělali jsme přes padesát sazenic. Brutnáku se u nás neobyčejně daří, a roste nám i v bramborách i přes to, že pole oráme, takže kdo nemá brutnák rád, má problém- u nás je brutnák ale vítán, protože když rozkvete, je osypán včelkami až do pozdních večerních hodin.
Hlasování: Debora (+1), Crha Karel (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
15.06.2014, 11:33 AM
Příspěvek: #60
RE: Kvitnutie
(29.05.2014 08:10 PM)renttip napsal(a):  ... loňská maliniště jsem rozšířil takovou měrou,...
Přede mnou tato potřeba nyní vyvstává, protože lesáci zlikvidovali rozsáhlá maliniště při údržbě mladého lesa, takže bych se chtěl pozeptat jaké druhy malin a jakým způsobem a v jakém vhodném čase Jindřichu rozšiřuješ, zda nějaké kultivary nebo ty lesní.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)