Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co se děje v úlech teď
14.04.2015, 12:34 PM
Příspěvek: #731
RE: Co se děje v úlech teď
Jo, teď říkal kamarád, že někde psali, že po 200 žihadlech už je člověk odolný.
Teda když není alergický. Big Grin
Tak už to asi budu mít do počtu. Big Grin
Hlasování: tondabh (+1), Jan Brunclík (+1), Miroslav Macek (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
15.04.2015, 06:32 AM
Příspěvek: #732
RE: Co se děje v úlech teď
V březnu jsem odebíral spodní nástavky (rudlíkem). Včera jsem na vrch přidával nové.
Už mám zas včelstva na pěti, už se zas cítím být plnohodnotným člověkem.

Akorát jedno včelstvo na to ještě nemělo, tak jsem mu ten nástavek postavil aspoň na mezidno. Z psychologických důvodů.
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
16.04.2015, 09:52 AM
Příspěvek: #733
RE: Co se děje v úlech teď
To jsi udělal z psychologických důvodů Tvých, sousedů nebo těch včel?? Big Grin

Včera jsem přidával pátý nástavek jednomu loňskému oddělku, mají moc zásob. Vlastně mají úplně plnou krmnou komoru na zimu 2015/2016 Big Grin

Sobotka asi 30x Langstroth 2/3 310 m.n.m., amatérský chovatel matek bez PP
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
16.04.2015, 10:14 AM
Příspěvek: #734
RE: Co se děje v úlech teď
Já věděl že ty to uhodneš. Akorát jsi netrefil pořadí.
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
17.04.2015, 01:41 PM
Příspěvek: #735
RE: Co se děje v úlech teď
Včera jsem přidal pár nástavků - zatím se jaro jeví až moc dobré - totálně zanesený plodiště pylem, skoro bych si troufnul tvrdit, že tolik pylu v plástech jsem v tudle dobu ještě neviděl. Wink
Lehce začíná trnka, javor mléč, třešeň má tak týden a řepku včera kropili sajrajtem - zatím nemá ani 10 cm, do květu daleko. Paráda.
A, aspoň u nás, je to všude samej čmelák - že by to byl znak dobrýho roku ? Big Grin
Hlasování: stefanos689 (+1), Debora (+1), Crha Karel (+1), Špatný Franta (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
17.04.2015, 03:55 PM
Příspěvek: #736
RE: Co se děje v úlech teď
po pylu jdou letos jak divoký, začalo to už začátkem března vynášením pylu z úlů zkolabovaných včelstev. Vypadá to na dobrý rok pro testování teritoriální virulence a asi přijde ta zmíněná výměna včelařů. Wink
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
17.04.2015, 04:41 PM
Příspěvek: #737
RE: Co se děje v úlech teď
Tak u me na JV Moravy je to uplne stejne jen s tydennim posunem vpred. Plodiste jsou totalne zanesene sladinou a mnozstvi pylu je obrovske. Jiz jsem daval stavebni nastavky a hned zacaly pomerne rychle stavit. Zatim je prubeh jara docela priznivy a vcely toho vyuzily dokonale. U nas je jiz tresen v plnem kvetu. Take doufam v dobry rok.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
20.04.2015, 10:56 AM
Příspěvek: #738
RE: Co se děje v úlech teď
Do svého bezmatečného včelstva jsem matku nesehnal, tak jsem použil proužek díla s larvičkami ze sousedního. Vypadá to nadějně, zítra či pozítří by se měla matička líhnout. Dokonce i trubci už jsou v okolí k vidění.
MS


Přiložené soubory Miniatury
   
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
20.04.2015, 03:11 PM
Příspěvek: #739
RE: Co se děje v úlech teď
(20.04.2015 10:56 AM)Martin Smutný napsal(a):  Do svého bezmatečného včelstva jsem matku nesehnal, tak jsem použil proužek díla s larvičkami ze sousedního. Vypadá to nadějně, zítra či pozítří by se měla matička líhnout. Dokonce i trubci už jsou v okolí k vidění.
MS

Haribol Martine, odvážnému štěstí přeje a jak řekli, tak udělali držím Ti palce, dnes začínám chov s prvními matičkami, tak jim budu také držet palce ať se jim zadaří v rámci možností dle hesla "přej bude ti přáno, dej bude ti dáno", měj se krásně matičkově Tonda.AngelAngel
Hlasování:
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
23.04.2015, 01:22 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 23.04.2015 02:13 PM od Debora.)
Příspěvek: #740
RE: Co se děje v úlech teď
(17.04.2015 03:55 PM)Debora napsal(a):  po pylu jdou letos jak divoký, začalo to už začátkem března vynášením pylu z úlů zkolabovaných včelstev. Vypadá to na dobrý rok pro testování teritoriální virulence a asi přijde ta zmíněná výměna včelařů. Wink

Už jsem to někde psala, že v lonském roce bylo možné pozorovat, jak některá včelstva jakoby rázem přestala nosit pyl, i když ho bylo nadále dostatek. Na začátku letošního roku jsem pozorovala jak včelstva z úlů uhynulých včelstev vynášejí uložený pyl! Toto chování jsem v minulých letech nepozorovala. Nechci si mýt ruce v neúhonnosti, stále blbnu a letošní úhyn včelstev na mém stanovišti je děsivý, tak že se musím neustále učit, ale dovoluji si položit otázku, jestli je tu možné pozorovat souvislosti s chováním včelstev narkomanů? Viz aktuální studie o neonikotinoidech ve vlákně pesticidy.

Přesto, že jsou některé neonikotinoidy od podzimu roku 2013 v zemědělství zakázány, mohou se nadále používat v zahradnictví na šlechtění okrasných rostlin a keřů. To potvrzují nezávislé testy, kdy byly v 98% okrasných rostlin a keřů nalezeny pesticidy a polovina z nich působí na bázi neonikotionidů.

Mnoho důvěřujících zahrádkářů, kteří se právě včelám, čmelákům a jinému hmyzu snaží dopřát bohatou pastvu, tak přivádí hmyz do velkého nebezpečí.
Hlasování: renttip (+1), Jan Brunclík (+1), terez.c (+1), tondabh (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 9 Host(é)