Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co se děje v úlech teď
11.04.2015, 09:41 PM
Příspěvek: #721
RE: Co se děje v úlech teď
(11.04.2015 01:46 AM)Debora napsal(a):  Míro, ako je včelstvo silné? Tiež sa skláňam k tomu, že včelstvo len nemalo možnosť upratať úľ a odstrániť časť podchladeného plodu.

Dúfam že je to tak. Včelstvo patrí medzi najsilnejšie. Budem ich pozornejšie sledovať.

Zázrivá , 650m
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.04.2015, 12:04 AM
Příspěvek: #722
RE: Co se děje v úlech teď
(02.04.2015 03:28 PM)Macek napsal(a):  Debora , čo si ty vlastne vyštudovala? Smile

no, zatím nic, ale víra je veliká Wink
Hlasování:
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
13.04.2015, 12:03 PM
Příspěvek: #723
RE: Co se děje v úlech teď
Tak u mě se to konečně rozjelo, počasí přálo celý víkend a já jsem měl první možnost juknout do úlů (ve stinných zákoutích se ještě v sobotu držely zbytky sněhu). Teplota 11-15 st. C. Občas vítr, v neděli sem tam trochu deště. Včelky nosí nacpaný košíčky zářivě žlutého pylu, ve všech 14 ti úlech je cca 1/2 rámečku plodu, zásob dostatek (hlavně starých medových, nebo co to je - víčka jsou velmi tmavá a obsah dost hutný). Spotřeba vody je 16 litrů za 4 dny (4 l denně). Chtěl jsem provést vteřinovou prohlídku podle Evži Babíka, ale..... likvidace starých souší zespoda + trochu problémy s plísní na krajních rámečkách. Všechno ven, vyřezat, vyčistit - dělal jsem to celou sobotu asi 21.600 vteřin. Za cca 14 dní rozkvete ptáčnice a dostanou všechny nástavek staveb. rámků bez mezistěn. Z vrchních louček je hromada propolisu - už je ve slivovici, bude tinktura "na všechno". Musím konstatovat, že mi bylo po dlouhý době super fajn a tak nějak se ke mě ty moje holky i chovaly pěkně... Ne tak u synka - přišel přes varování očumovat když jsem měl rozebraný dílo a chytil pigáro přímo pod oko. Vypadá jak po prohraným boxerským zápase. Nejak jsme to zvládli, ale kdo můžete, poraďte jak na to ? Otekla mu půlka hlavy a oko nevidět. Já takový reakce nemám, takže neznám...
Nakonec se mi podařilo sehnat 5x vrbu 3mužnou v kořenáčích + 30 řízků a asi 100vku řízků vrby košíkářský, takže příští víkend žádnej vandr, ale zahradničení Smile
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
13.04.2015, 12:32 PM
Příspěvek: #724
RE: Co se děje v úlech teď
(13.04.2015 12:03 PM)Petr Pokorný napsal(a):  ...očumovat když jsem měl rozebraný dílo a chytil pigáro přímo pod oko. Vypadá jak po prohraným boxerským zápase. Nejak jsme to zvládli, ale kdo můžete, poraďte jak na to ? Otekla mu půlka hlavy a oko nevidět. Já takový reakce nemám, takže neznám...

Haribol Péťo, tak nejúčinější je obklad z jitrocele kopinatého, natrhat opláchnout ocáknout dát na prkýnko, ne dřevěné a válečkem rozválet až pustí trochu šťávu, dát na plenu a udělat obklad. Pokud Ti ještě neroste, tak nakrájet slabá kolečka cibule, dát do rendlíku podlít trochou vody a minutku povařit, nalít i s cibulí na plenku a obkládek. Další výborný prostředek je Tebou zmiňovaná propolisová tinkturka, kterou potíráš jak si vzpomeneš, třeba 5x denně, měj se krásně včeličkově, Tonda.
Hlasování: terez.c (+1), Petr Pokorný (+1), Rasťo 71 (+1), Debora (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
13.04.2015, 05:20 PM
Příspěvek: #725
RE: Co se děje v úlech teď
Petře, já před pár dny dostala žihadlo nad čelo a taky mi otekla celá hlava, dostala jsem milion rad co s tím, ale on to čas vyléčí sám...za dva tři dny do bude dobrý....a když použiješ Tondovo lektvar, tak to třeba spalaskne i o půl dne dřív Wink
Hlasování: Petr Pokorný (+1), tondabh (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
13.04.2015, 07:29 PM
Příspěvek: #726
RE: Co se děje v úlech teď
(13.04.2015 05:20 PM)terez.c napsal(a):  Petře, já před pár dny dostala žihadlo nad čelo a taky mi otekla celá hlava, dostala jsem milion rad co s tím, ale on to čas vyléčí sám...za dva tři dny do bude dobrý....a když použiješ Tondovo lektvar, tak to třeba spalaskne i o půl dne dřív Wink
Haribol Terezko, a japato že jsi neposlala foto???
Hlasování: terez.c (+1), Debora (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
13.04.2015, 08:35 PM
Příspěvek: #727
RE: Co se děje v úlech teď
Klidně pošlu, jestli chceš strašit děti, můžeš Big Grin Big Grin Big Grin
Hlasování: tondabh (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
13.04.2015, 11:40 PM
Příspěvek: #728
RE: Co se děje v úlech teď
Jen at ziskava protilatky od malicka. Muj synek (3 roky) chodi take nahlizet k ulum a pozorovat vcelky pri praci. Do vicka to schytal minuly tyden, ale na druhy den tam byl zase jako jednooky. Na zahrade musi otocit kazdy kamen. Zizaly, brouci a pavouci - to je jeho konicek.
Hlasování: Aleš Molčík (+1), Jan Brunclík (+1), Crha Karel (+1), Petr Pokorný (+1), terez.c (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
13.04.2015, 11:58 PM
Příspěvek: #729
RE: Co se děje v úlech teď
Díky všem za rady, vyzkouším příště. Otok je už skoro pryč.
Hlasování: Jan Brunclík (+1), terez.c (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
14.04.2015, 11:37 AM
Příspěvek: #730
RE: Co se děje v úlech teď
Moja dcéra je dosť citlivá na poštípanie určitým druhom komárov ktoré jej spôsobilo taký opuch tváre že nevidela na oko. Obávali sme sa čo jej spraví uštipnutie včelou keďže je taká citlivá. Aby nás to niekedy neprekvapilo , priložil som jej na nohu najskôr takú polomŕtvu včelu a jemne ju nechal pichnúť. Keď sa nič vážne neudialo , na druhý deň som jej naordinoval riadne žihadlo. Reakcia bola primeraná , tak sme sa upokojili.

PS: aby ma náhodou nenaháňala juvenilka tak vedzte že moja dcéra je dosť smelá a bolo to asi tak že stále dobiedzala "Ocino kedy ma už konečne necháš pichnúť tou včelou , chcem vedieť či som alergická"

Zázrivá , 650m
Hlasování: terez.c (+1), Jaro Stoklasa (+1), Rasťo 71 (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 10 Host(é)