Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co se děje v úlech teď
09.03.2015, 12:00 AM
Příspěvek: #661
RE: Co se děje v úlech teď
Zdravím dnes 14 ve stínu krásný prolet nosí 3 druhy pylu šedivý nažloutlý a do fialova ,nevíte z čeho to je? Sledoval jsem je snad hodinu je to paráda i ty mrzáčci se snaží tak snad už to bude v pohodě.
Hlasování: terez.c (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.03.2015, 09:59 AM
Příspěvek: #662
RE: Co se děje v úlech teď
http://ovcsvpardubice.blog.cz/0812/pyl-a-jeho-zdroje
Hlasování: Miroslav Mareš (+1), terez.c (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.03.2015, 12:05 PM
Příspěvek: #663
RE: Co se děje v úlech teď
           

Vzácná návštěva, prohlíželi jsme chovné včelstvo, matka je tam, najděte jiBig Grin
Až zaklade tuhle trubčinu v horním nástavku, začnu počítat, odkdy budu chovat matky. Oproti lonskému březnu je méně plodu i když už vybíhá

Sobotka asi 30x Langstroth 2/3 310 m.n.m., amatérský chovatel matek bez PP
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.03.2015, 02:58 PM
Příspěvek: #664
RE: Co se děje v úlech teď
(09.03.2015 09:59 AM)Crha Karel napsal(a):  http://ovcsvpardubice.blog.cz/0812/pyl-a-jeho-zdroje
hezký počin, ale ty barvy teda moc nesedí.
Dobrý byli před nějakým časem ve včelařství, mám skovaný, jenom nevím kde, tam ty barvy byly dokonalý.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.03.2015, 05:45 PM
Příspěvek: #665
RE: Co se děje v úlech teď
Hurá, líska konečně dává pyl a včelky ji dojí a dojí ... doslova jak o život. Už bylo načase. Teplota ve stínu cca 10, na slunci minimálně 14 st. C. Sníh mizí před očima a začínají nakvétat "kočičky" Smile
Hlasování: tondabh (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.03.2015, 09:46 PM
Příspěvek: #666
RE: Co se děje v úlech teď
Tak u nás má lýkovcová tak ještě min 14 dní čas. Dnes jsem ale u svých devatenáctek zaznamenal první stavbu dělničiny, je sice asi nejvíc ze starého vosku, ale je. Tak jsem zvědav jak to bude pokračovat. Před týdnem ještě bez plodu a nyní tohle. LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.03.2015, 02:09 PM
Příspěvek: #667
RE: Co se děje v úlech teď
mně jedno včelstvo vykusuje košilky. Nemám ponětí, co zamýšlejí, to tu v takovém rozsahu nebylo. Že by nedostatek pylu?

[Obrázky: DSC_2278.jpg][Obrázky: DSC_2279.jpg][Obrázky: DSC_2292.jpg]
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.03.2015, 03:18 PM
Příspěvek: #668
RE: Co se děje v úlech teď
(10.03.2015 02:09 PM)Debora napsal(a):  mně jedno včelstvo vykusuje košilky. Nemám ponětí, co zamýšlejí, to tu v takovém rozsahu nebylo. Že by nedostatek pylu?
a nebyla tam dřív myša ?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.03.2015, 03:59 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 10.03.2015 04:00 PM od Martin Nezbeda.)
Příspěvek: #669
RE: Co se děje v úlech teď
Včera jsem přestěhoval přeživší loňský roj z července na stanoviště, kde je bezvětří, pod dub - v létě je bude chránit před přímým sluncem. Dnes konečně teplý den a pořádný prolet, ale pyl jsem viděl asi u dvou včel, tady si na kvetení ještě musím počkat. Zásob hromada, pyl žádný, plod žádný, zakladená plocha velikosti dlaně, obsedají 2 uličky v délce 1/2 rámku.

Jsou slaboučké, ale jsem rád že vůbec přežily, v okolí máme velké úhyny.
Mělo by nějaký pozitivní efekt přidat jim smetené včely od kamaráda z jiného silného včelstva? Pokud ano, jak to udělat nejlépe?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.03.2015, 05:51 PM
Příspěvek: #670
RE: Co se děje v úlech teď
(10.03.2015 02:09 PM)Debora napsal(a):  mně jedno včelstvo vykusuje košilky. Nemám ponětí, co zamýšlejí, to tu v takovém rozsahu nebylo. Že by nedostatek pylu?

[Obrázky: DSC_2278.jpg][Obrázky: DSC_2279.jpg][Obrázky: DSC_2292.jpg]

U mne taky jedny vykusují starý plást který jsem dostal s oddělkem a zapoměl jsem jej pak dát pryč. Měli je hromada právě pod tím jedním místem, myslím že takto odstraní staré a nedobré dílo které tam nechtějí. Jinak nosí pyl z tisu je spíše hnědý než žlutý, lísky jíž všechny odkvetly.

Jindřich
Hlasování: Aleš Molčík (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 9 Host(é)