Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co se děje v úlech teď
09.01.2015, 04:33 PM
Příspěvek: #511
RE: Co se děje v úlech teď
(09.01.2015 02:33 PM)Jindřich napsal(a):  2) Když nemám žádné rezervní plásty jde nalít med ( ne z krámu ! ) do souše a přidat z boku , vezmou to ?
..zoberú/vezmou...Wink
niekdy som tak na jar posilňoval oddielok, na jar, prečo teraz? no dobre... vezmú, ak bude nad 10-12 stupňov (podľa môjho názoru musia rozvolniť chumáč, v zime sa včely "nenapchávajú" každý deň ( viď. tú měl)...Blush
Hlasování: tondabh (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.01.2015, 05:08 PM
Příspěvek: #512
RE: Co se děje v úlech teď
Plnička medu, jedna z pomůcek našich včelařských předků, vypadá jako kapsové krmítko, ale větší, aby se do toho vešel celý rámek, uvnitř rozehřátý med a do toho se rámek s dílem ponořil a naplnil medem pro podněcování.
Ale ještě jsem neviděl, aby se včely v zimě přesunuly z jedné uličky do druhé, v případě, že by se dal zásobní plást na okraj chomáče asi by to nepomohlo.
Hlasování: tondabh (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.01.2015, 05:24 PM
Příspěvek: #513
RE: Co se děje v úlech teď
(09.01.2015 12:20 PM)Leoš Dvorský napsal(a):  ...prosím tě zapomeň na těsto, nyní jen hotové zásoby, to by se ale mělo stát zcela výjimečně....Jsi si vážně jistý, že zásoby potřebují?
(09.01.2015 01:03 PM)schützmeister napsal(a):  .. slabé včelstvo v rohu oddělené od zásob lze zachránit přeskládáním plástů.

clovek nebol lakomy a cez leto aj hotove plasty do zasoby odlozil. pockam teda. vdaka za radu i zdvihnuty prst. btw, minuly rok koncom Ledna vo dvore lieska kvitla...
Hlasování: tondabh (+1), schützmeister (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.01.2015, 06:44 PM
Příspěvek: #514
RE: Co se děje v úlech teď
(09.01.2015 05:24 PM)nusige napsal(a):  clovek nebol lakomy a cez leto aj hotove plasty do zasoby odlozil. pockam teda. vdaka za radu i zdvihnuty prst. btw, minuly rok koncom Ledna vo dvore lieska kvitla...

Jo, to je ideální stav. Ono ty nevíčkované plásty ať už s čímkoli táhnou vodu. Takže pokud fakt nejni teplo, není to dobrý. Víčkovaný jsou v klidu a až polezeou, tak si vezmou, ale musí být hned u včel, nebo asi nahoře, jenže to ve většině úlů asi konstrukčně nepůjde.
Teď mluvím o lednu, únoru, v březnu už med tak nevadí.
Hlasování: tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.01.2015, 06:29 PM
Příspěvek: #515
RE: Co se děje v úlech teď
Desátého ledna obsedají 5 nástavků.

[Obrázky: image.jpg]
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.01.2015, 07:27 PM
Příspěvek: #516
RE: Co se děje v úlech teď
Hezký prolet. U nás 10 st. a nic. Jsem si mohl včera ušetřit cestu a práci.

Optimální řešení přichází v závěru.
Hlasování: tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.01.2015, 07:34 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 10.01.2015 07:36 PM od Ladislav Kohout.)
Příspěvek: #517
RE: Co se děje v úlech teď
No užil jsem si to. Ve čtvrtek jsem házel sníh abych vyjel autem.

V pátek mi říkal známej že je bez včel, a u nich ve vesnici už nemá včely nikdo. A takových vesnic je kolem víc.
Hlasování: tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.01.2015, 09:37 PM
Příspěvek: #518
RE: Co se děje v úlech teď
(10.01.2015 06:29 PM)Ladislav Kohout napsal(a):  Desátého ledna obsedají 5 nástavků.

[Obrázky: image.jpg]

Obsadajú znamená že sú vo všetkých 5 NN vo všetkých uličkách včely? Alebo že úľ má 5 NN ale včely sú len v horných? Lebo včelstvo v 5 NN v januári... Ja som také nevidel naživo ani v júni Smile
Hlasování: goro (+1), tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.01.2015, 10:02 PM
Příspěvek: #519
RE: Co se děje v úlech teď
Obsedají zvenčí. A střechu k tomu.
Hlasování:
goro (+1), Miroslav Macek (+1), Jan Brunclík (+1), liptaka (+1), tondabh (+1)   Zobrazit vše

Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
11.01.2015, 08:38 PM
Příspěvek: #520
RE: Co se děje v úlech teď
Po tom vichru jsem byl zkontrolovat stanoviště, co nemám u baráku. Jedna stříška na zemi i s cihlou . Naštěstí se nic nestalo, jak jsem do nich od srpna či září nelezl, folie krásně drží na propolisu. Ani to nezaznamenaly, jen tam měly víc světla. Big Grin

Sobotka asi 30x Langstroth 2/3 310 m.n.m., amatérský chovatel matek bez PP
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 8 Host(é)