Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co se děje v úlech teď
18.10.2014, 10:14 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 19.10.2014 01:39 AM od Debora.)
Příspěvek: #431
RE: Co se děje v úlech teď
varroa dialog

Hlasování: tondabh (+1), terez.c (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.10.2014, 01:43 PM
Příspěvek: #432
RE: Co se děje v úlech teď
Tak jsem dneska zjistila, že mi odešly moje včelí favoritky, ještě v úterý mi daly žihadlo do lýtka Big Grin a dneska už je v úle na dně pár desítek mrtvolek a asi tuna zásob. Měla jsem je v TBH a jestli se mi podaří sem dát fotky (nějak mi to nejde), dám sem co si udělaly za tunel od česna. V létě se jim odtrhnul kus plástu a spadnul na dno směrem k česnu. A ony si z toho udělali takový průlez ven, vytáhli to nahoru a maj to fakt pěkný, takový komínek...
Hlasování: tondabh (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.10.2014, 03:25 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 19.10.2014 03:55 PM od Debora.)
Příspěvek: #433
RE: Co se děje v úlech teď
Haribol Terezko, voláme touto písňí sílu a moudrost slavných míst a neviditelné, podpůrné síly, které tato místa vyzařují. Sílu slunce a světla, voláme nyní a zde. Ano, jsem tu. A skrze naši vědomou přítomnost společně posilujem a oživujem naše včelstva. Žehnej přítomnost a věř sama v sebe. Eo wahi pana la
Hlasování: tondabh (+1), terez.c (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.10.2014, 03:56 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 19.10.2014 08:31 PM od terez.c.)
Příspěvek: #434
RE: Co se děje v úlech teď
Deboro, je to krásné, moc si toho cením. Dvouletý syn to poslouchal si 6x za sebou Heart .

Přidávám fotky toho tunelu (pro Deboru malého posluchače), odpoledne jsem celý úl rozebrala, připadala jsem si jak při pitvě Blush


Přiložené soubory Miniatury
           
Hlasování: Crha Karel (+1), tondabh (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
20.10.2014, 12:30 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 20.10.2014 01:04 AM od Debora.)
Příspěvek: #435
RE: Co se děje v úlech teď
recyklace

Hlasování:
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.10.2014, 11:45 AM
Příspěvek: #436
RE: Co se děje v úlech teď
Přátelé jedna nepříjemná zkušenost, ale je to zkušenost. Před 4 týdny jsem musel převézt 5 bezrámkových včelstev na vzdálenost 100 km, na stanoviště, kde mám ostatní včelstva. Bezrámkové byly původně na zemi. Po převozu jsem je dal na střechu, krom 1, které se tam nevešli. Byly pěkné, zdravé, plné medu na zimu. Po převozu vše ok, ale zdálo se mi, že jim to na střeše nesedí, nějak se nemohli zalétat...3 týdny to ustáli, v nedělu jsem zhistil, že za poslední týden je všechny vyloupily. Zůstali jen jedny, které jsem nedal na střechu, ale vedle ostatních včelstev na daném stanovišti. Věřím, že jsem udělal chybu a příště bych převážel až nastabne větší zima, což ale nešlo a dal bych je do podobných podmínek. btw česno bylo pouze 1 očko. Kleštík bez problémů.
Hlasování: Miroslav Mareš (+1), Debora (+1), terez.c (+1), tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.10.2014, 04:41 PM
Příspěvek: #437
RE: Co se děje v úlech teď
(21.10.2014 11:45 AM)Milan Urík napsal(a):  Přátelé jedna nepříjemná zkušenost, ale je to zkušenost. Před 4 týdny jsem musel převézt 5 bezrámkových včelstev na vzdálenost 100 km, na stanoviště, kde mám ostatní včelstva. Bezrámkové byly původně na zemi. Po převozu jsem je dal na střechu, krom 1, které se tam nevešli. Byly pěkné, zdravé, plné medu na zimu. Po převozu vše ok, ale zdálo se mi, že jim to na střeše nesedí, nějak se nemohli zalétat...3 týdny to ustáli, v nedělu jsem zhistil, že za poslední týden je všechny vyloupily. Zůstali jen jedny, které jsem nedal na střechu, ale vedle ostatních včelstev na daném stanovišti. Věřím, že jsem udělal chybu a příště bych převážel až nastabne větší zima, což ale nešlo a dal bych je do podobných podmínek. btw česno bylo pouze 1 očko. Kleštík bez problémů.

Milane, mám zkušenost, že co snesou jedny, druhé neustojí. Každé mají svoji strategii a když se mění třeba zásadním způsobem mikroklima, což bylo asi u tebe, může je to rozhodit natolik, že prostě rezignují. Tohle je ale drahá zkušenost. LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.11.2014, 01:13 PM
Příspěvek: #438
RE: Co se děje v úlech teď
2.11. odpoledne - slunce pálí jak začátkem září - intenzivní prolet na jižním stanovišti,
nejsilnější nosí cihlový pyl. Jinak ale další dvoje beze včel - jedny, jak tu někdo psal, schválně jsem to omrknul, celkem 5 včel a matka Confused. Docela se divím, že přežila, už i pár dní mrzlo.
Hlasování: terez.c (+1), tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.11.2014, 03:44 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 03.11.2014 04:08 PM od Jindřich Šafránek.)
Příspěvek: #439
RE: Co se děje v úlech teď
(03.11.2014 01:13 PM)schützmeister napsal(a):  2.11. odpoledne - slunce pálí jak začátkem září - intenzivní prolet na jižním stanovišti,
nejsilnější nosí cihlový pyl. Jinak ale další dvoje beze včel - jedny, jak tu někdo psal, schválně jsem to omrknul, celkem 5 včel a matka Confused. Docela se divím, že přežila, už i pár dní mrzlo.
Snad ta současná selekce vyřadí pouze to, co by nepřežilo zimu , pokud NE ??

(03.11.2014 03:44 PM)Jindřich napsal(a):  
(03.11.2014 01:13 PM)schützmeister napsal(a):  2.11. odpoledne - slunce pálí jak začátkem září - intenzivní prolet na jižním stanovišti,
nejsilnější nosí cihlový pyl. Jinak ale další dvoje beze včel - jedny, jak tu někdo psal, schválně jsem to omrknul, celkem 5 včel a matka Confused. Docela se divím, že přežila, už i pár dní mrzlo.
Snad ta současná selekce vyřadí pouze to, co by nepřežilo zimu , pokud NE ??

A zapoměnl jsem :V Praze kvetou šeříky, ne moc ale kvetou.

Jindřich
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
15.11.2014, 02:25 PM
Příspěvek: #440
RE: Co se děje v úlech teď
U nás včera mlha, ale teplo, rabovka stále probíhala i ve čtyři navečer, dneska pálí slunce o sto šest, tak tuším, že budou krásně lítat !
Stále rostou i houby, různé druhy prašivek záhadných barev.
Už začalo padat listí.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 13 Host(é)