Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co se děje v úlech teď
20.09.2014, 09:36 PM
Příspěvek: #391
RE: Co se děje v úlech teď
Já sršně běžně pozoruji jak mi loví včely za letu. A když tam stojím tak si prohlídne i mě, ale vzdá to a odletí.
Hlasování: tondabh (+1), terez.c (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.09.2014, 09:26 AM
Příspěvek: #392
RE: Co se děje v úlech teď
Pro posily?
Hlasování: tondabh (+1), terez.c (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.09.2014, 12:07 AM
Příspěvek: #393
RE: Co se děje v úlech teď
(20.09.2014 08:54 PM)Leoš Dvorský napsal(a):  
(20.09.2014 08:07 PM)Crha Karel napsal(a):  Na půdě nám staví sršni už druhé hnízdo, první, rozpadající se, je na ploše cca půl m2 a druhé kulovité je asi v polovině stavby, velikostí se bude blížit medicimbalu. Úly mají z bezpečnostních důvodů otevřené jen jedno spodní očko, česna zavřená. Ovšem, pokud mi zlikvidují jediné včelstvo z těch co mi zbylo, nemilosrdně je vyhladím. K budhistům mám ještě daleko, pořád převládá výchova, že slabším se má pomáhat.

A nemají,ty co ještě staví, šikmý oči? To začali nějak sakra pozdě, že by byl před námi ještě dlouhý pozdim? LD

a nemáš tam náhodou vespa velutina nigrithorax, která byla tento měsíc oficiálně potvrzena v Německu nedaleko Karlsruhe?

[Obrázky: Vespa_Velutina.jpg]

pramen NABU
Hlasování: Aleš Molčík (+1), Leoš Dvorský (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.09.2014, 11:12 AM
Příspěvek: #394
RE: Co se děje v úlech teď
Nestraš. Podle vyobrazení to je sršeň obecná (Vespa crabro), ovšem extra vyvinutá. Wiki uvádí, "že královny dosahují velikosti 23 až 35 milimetrů, samci a dělnice jsou menší", našel jsem (hnízda se musely zlikvidovat neboť na půdě se začalo pracovat) nejméně dvě desítky jedinců větších 32mm.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.09.2014, 01:09 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 24.09.2014 01:13 PM od Debora.)
Příspěvek: #395
RE: Co se děje v úlech teď
no já si jen vzpomínám, že jsi na Korsice přitahoval veškerou havět' a přes Karlsruhe jsme jeli, tak jestli jsi ji omylem nepřitáhnul do Čech. Big Grin
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
30.09.2014, 10:04 AM
Příspěvek: #396
RE: Co se děje v úlech teď
Včera jsem na jednom stanovišti zjistil, že mi holky někde hezky loupí. V 18.00 létaly některé jak o život a zpět jak bombarďáci. Jsem zvědav, co si zase od koho přinesou, roztoče a jiné patogeny potřebuju nutně.
Jinak pro zajímavost, Tumida potvrzena v jižní Itálii. To jsou ty dovozy tzv. varroatolerantních včel z USA, které pak padnou v prvním roce. Čekají nás pěkné věci, více v Brně. LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
30.09.2014, 12:57 PM
Příspěvek: #397
RE: Co se děje v úlech teď
U nás to letos loupežnictví taky přeje. Přesto, že je nakrmeno a vše v pohodě, na česnech je stále cvrkot. Loupežníci jsou nacpaný k prasknutí, ale já z toho, vzhledem k místním možnostem moru, až tak unesený nejsem.Confused
Ta Tumida je teplomilná, ne ? Myslím, že naše zimní třicítky by jí mohli stačit.Big Grin
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
30.09.2014, 06:01 PM
Příspěvek: #398
RE: Co se děje v úlech teď
Co uvnitř nevím, od "medobraní" lípy jsem úly neotevřel, ale na česnech docela provoz a nosí hlavně pyl z Topinambur. Abych otvíral úl v podletí to by se napřed muselo odehrávat něco podezřelého na česně.
Když jsem četl o výskytu Lesknáčka úlového v Itálii, tak mě hned napadla zimní měl co se odevzdává na vyšetření VD, že to bude pro zastánce udržení této jednoty další důvod proč to zachovat pro generace příští a to proto, že se tak může zjistit jestli Lesknáček už nedorazil i k nám.
Hlasování: Miroslav Matucha (+1), Milan Bencúr † (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
30.09.2014, 10:49 PM
Příspěvek: #399
RE: Co se děje v úlech teď
Dnes o 17 hodine som pozoroval podozrivo veľkú aktivitu na včelstve v úli Čechoslovák s medzistenami. Kontrola podložky potvrdila problém. Včelstvo vyrabované , ale okrem vosku a zbytkov včiel tam boli aj „pozostatky“ nejakého hlodavca ktorý mohol tomuto stavu dopomôcť. Hlodavca som v úli nenašiel , len obhryzené plásty. Hlodavce asi môžu spôsobiť kolaps včelstva ale v tomto prípade ten hlodavec asi vedel že si vyberá jedno z najslabších včelstiev takže príroda urobila selekciu namiesto mňa. Pár „pozostatkov“ som našiel ešte v jednom slabšom ale zatiaľ fungujúcom Warré úli takže si naozaj vyberá „tie správne“. Pre istotu však nasadím nejaké zábrany na všetky včelstvá. Asi rozstrihám jednu materskú mriežku. A čo sa týka tej selekcie už sa teším na prednášku p. Dvorského v Brne.Wink


Přiložené soubory Miniatury
                       

Zázrivá , 650m
Hlasování: Debora (+1), MajaSk (+1), Milan Bencúr † (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.10.2014, 01:46 PM
Příspěvek: #400
RE: Co se děje v úlech teď
v ,,regionu,, mám vodní myši a zábrany na česnu proti hlodavcům nechávám celý rok. Prostě jinak to nejde. Kdybych zábrany odebral, tak mi včelstvo do týdne zlikvidují a to bez ohledu na sílu včelstva.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 15 Host(é)