Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co se děje v úlech teď
06.01.2014, 11:18 PM
Příspěvek: #61
RE: Co se děje v úlech teď
Haribol přátelé, Tachov hlásí 8 stupňů polojasno, bez proletu vše krásně v klidu, jemné šumění v úlech, tak všem živím bytostem přeji vhodné podmínky pro pobyt v jejich fyzických tělesech, Tonda.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08.01.2014, 11:27 PM
Příspěvek: #62
RE: Co se děje v úlech teď
Šumava hlásí druhý den jasno, teplo, mírné prolety.
První jarní prohlídka - spočívající v odběru prázdných plástů / jedno vysoké plodiště to umožňuje bez rušení, beru jen zcela neobsednuté / - super stav, mírná vlhkost, lehké plodování, mnohá vypadají lépe jak na podzim. Snůška zatím žádná, pokud počasí vydrží, do dvou dnů začne líska.
Prognóza počasí dle pranostik zatím bezezbytku vychází - teplé počasí by mělo vydržet do konce února a pak přijde zima / nebo nepřijde a bude pořád stejná /.
Hlasování: Miroslav Macek (+1), Jaro Stoklasa (+1), tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08.01.2014, 11:42 PM
Příspěvek: #63
RE: Co se děje v úlech teď
No to mi zajímá Michale, z jakých pranostik vycházíš? Mohl by jsi prosím napsat něco bližšího? Jsou to dobré praktické věci, díky a měj se krásně včeličkově, Tonda.
Hlasování: Miroslav Macek (+1), Jaro Stoklasa (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.01.2014, 12:18 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 09.01.2014 12:32 AM od Tomáš Palata.)
Příspěvek: #64
RE: Co se děje v úlech teď
Včera, 4 st.C ve stínu, klid, jasno, 700 m.n.m.
   
To loni jsem se touhle dobou propracovával k podložkám lopatou. Dlouho... A než jsem k úlům došel...
   

Optimální řešení přichází v závěru.
Hlasování: Miroslav Macek (+1), schützmeister (+1), Leoš Dvorský (+1), Jaro Stoklasa (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.01.2014, 10:25 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 09.01.2014 10:53 AM od Crha Karel.)
Příspěvek: #65
RE: Co se děje v úlech teď
Co se děje v úlech nevím, ale poslední dva dny se na mé prohřáté stráni i ve stínu vyšplhal teploměr na 11° a téměř před všemi úly to bylo jak na jarmarku. Vypadá to, že přezimování na melicitóze bude úspěšné.
Hlasování: Miroslav Macek (+1), Milan Bencúr † (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.01.2014, 11:07 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 09.01.2014 04:41 PM od Leoš Dvorský.)
Příspěvek: #66
RE: Co se děje v úlech teď
U mně je to zatím v klidu. 26.12. sice některé oddělky v MB létaly, ale nic moc to nebylo. Myslel jsem, že některá včelstva nežijí, ale byla prostě v klidu a vše je podle předpokladů. Jediné co mi vadí je to počasí. Už aby přimrzlo.
Jinak se říká, že když je leden bez leden bez ledu, je i květen bez medu. Tak se to snad nenaplní. Ledu mám plný mrazákBig Grin LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.01.2014, 06:56 PM
Příspěvek: #67
RE: Co se děje v úlech teď
(08.01.2014 11:42 PM)tondabh napsal(a):  No to mi zajímá Michale, z jakých pranostik vycházíš? Mohl by jsi prosím napsat něco bližšího? Jsou to dobré praktické věci, díky a měj se krásně včeličkově, Tonda.
Joo - Včelařský kalendář 1940, pranostiky budou ale staré, holt zkušenost je zkušenost. Je jich mnoho, tak jen co letos u nás vyšlo :
Když listí dlouho nepadá, tu dlouhá zima se přikrádá. / všiměněte si slůvka DLOUHÁ, ne velká /
Říjen blíská-li, zima plíská.
Chodí-li husa o sv. Martině po ledě, chodí o vánocích v blátě.
Kvetou-li stromy po druhé, potrvá zima až do května.
Jaké počasí na sv.Kateřinu, takové v nejbližsším lednu. / inverze /
Zelené vánoce, bílé velikonoce.
Je-li bezoblačná noc před štědrým večerem, značí to příznivé počasí v zimě a úrodný rok.
Je-li po 3.lednu počasí krásné, přijdou na jaře bouře časné.
Hlasování: tondabh (+1), yaw (+1), Miroslav Macek (+1), Aleš Molčík (+1), Jaro Stoklasa (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.01.2014, 04:21 PM
Příspěvek: #68
RE: Co se děje v úlech teď
Dnes v poledne sluníčko 11°C a přímo ukázkový prolet a lítali i pro vodu. Že by začaly plodovat?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.01.2014, 08:42 PM
Příspěvek: #69
RE: Co se děje v úlech teď
U nás dnes 12.1°C a ked vyšlo slniečko všetko čo malo krídla lietalo. Ako prvé tie von a neskôr aj tie ktorým sa doposiaľ von nechcelo - z včelína.
Dostal som aj prvé tohotoročné žihadlo rovno medzi oči. Keď to dostanem do ruky moc to neriešim. Opuchne to ale pomaly sa otužujem a zvykám si. Ale do tváre to je už iná káva. Hlavne keď chodí človek do práce medzi ľudí. Toto je moje doposiaľ tretie žihadlo do tváre , ale vždy to skončilo bez opuchu zásluhou jednoduchého lieku ktorý mi poradil bratranec a u neho účinkuje spoľahlivo - nie je včelár. Čo najskôr ako sa dá si na miesto priložím cibuľu rozkrojenú na polovice a držím ju tam minimálne pol hodiny , aj viac , treba vydržať a nebyť netrpezlivý. Vôbec mi to neopuchne . Neviem ako by to dopadlo bez tej cibule , ale nemám odvahu skúšať. Stačí že otec po takomto zásahu opuchne že skoro nevidí.


Přiložené soubory Miniatury
       

Zázrivá , 650m
Hlasování: schützmeister (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.01.2014, 09:27 PM
Příspěvek: #70
RE: Co se děje v úlech teď
Zdravím u nás dnes ve 14:00 - 12 C prolet dost velký


Přiložené soubory Miniatury
       
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 14 Host(é)