Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co se děje v úlech teď
18.10.2013, 11:02 PM
Příspěvek: #21
RE: Co se děje v úlech teď
(18.10.2013 10:37 PM)Debora napsal(a):  Rhein-Main území je jedno z nejteplejsích v Nemecku,
Fakt tam jste jenom 100mn.m. ? Nebojíte se moře ? To už tam rostou i pomeranče né ? Už jsi někdy viděla sníh ? Jak já tu zimu nemusím. Tady u nás se říká, že tu jsou jen dvě roční období - malá zima a velká zima. Cca 20km ode mne bylo v srpnu už -5 st, a teď koncem září asi už -15st Celsia - ne Farenheita. Děs, tady už všecko na zahradě zmrzlo před 14 dněma..
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.10.2013, 02:13 AM
Příspěvek: #22
RE: Co se děje v úlech teď
pomeranče to ješte ne. Za to tu máme tornáda, letos mi vyvrátily dve švestky, žal o tu slivovičku, a když jsem po zahrade chytala warréčka, je tak tak jsem uskočila plachtící streše našeho souseda.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
19.10.2013, 10:47 AM
Příspěvek: #23
RE: Co se děje v úlech teď
(18.10.2013 11:02 PM)schützmeister napsal(a):  Jak já tu zimu nemusím.
V tom ajroplánu jsou ještě volná místa! Big Grin A máme tři měsíce léta, spousta času na pokec o včelách a můžem navštěvovat místní bíkípry.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.10.2013, 12:55 PM
Příspěvek: #24
RE: Co se děje v úlech teď
Možná bude všechno jinak : včera to tu bouřilo, jako v Sýrii po setmění.
Podle staré pranostiky / Včelařský kalendář 1940 / : Říjen li blýská, zima si plíská.
Zatím to vypadá, že by to mohlo fungovatWink
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.10.2013, 01:42 PM
Příspěvek: #25
RE: Co se děje v úlech teď
Jinak u nás hukot jako na jaře, nosej pyl a zásoby ze dvou oddělků jsou fuč. To je moje letošní první mínus,nebo plus . Selekce totiž funguje. V obou byly matky stejné linie, takže zasahovat nebudu
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.10.2013, 06:11 PM
Příspěvek: #26
RE: Co se děje v úlech teď
Dnes 20 °C a letecký den pro pyl z Topinambur a na vrbách sbírají medovici.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.10.2013, 10:46 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 21.10.2013 10:47 PM od Crha Karel.)
Příspěvek: #27
RE: Co se děje v úlech teď
Zajímavé, letos mám už dlouhou dobu klid. Včera 18°C, ale na česnech sotva po dvacítce včel, topinambury u mně už asi nevykvetou, listy podzimně usychyjí, sběr pylu jen na turanech. Včely neplodují, roztoči nepadají. Že by to bylo tím, že letos žádné dokrmování a poslední otevření úlů bylo v srpnu?
Hlasování: Ing.Jiří Šturma (+1), Milan Bencúr † (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.10.2013, 05:17 AM
Příspěvek: #28
RE: Co se děje v úlech teď
Karle, u mňa je to tak isto. Až na to, že ja som mal úľ naposledy otvorený okolo desiateho júla pri medobraní.
Hlasování: Ing.Jiří Šturma (+1), Debora (+1), Crha Karel (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.10.2013, 12:35 PM
Příspěvek: #29
RE: Co se děje v úlech teď
(21.10.2013 10:46 PM)Crha Karel napsal(a):  Zajímavé, letos mám už dlouhou dobu klid. Včera 18°C, ale na česnech sotva po dvacítce včel,
Jako důvod bych tip taky studené září, letos počasí razantně ukončilo jakoukoli snahu o plodování. Taky vem do úvahy, že jsi určitě 2x tak vysoko jako Aleš / Topinambury /, dělá to hrozně moc. U mě je taky klid, krom asi 2-3 úlů, kde to typuju na rabovku. A to i přes snahu v září přidat něco cukru k přeukrutným zásobám melecitózy.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.10.2013, 07:09 PM
Příspěvek: #30
RE: Co se děje v úlech teď
Ale i u mně vykvetou, když je časné jaro jako loni. Ukončení plodování jsem myslím taky podpořil tím, že jsem v srpnu odebral fólii a nad propolisou síť umístil prázdné nástavky, nemají možnost stáhnout se ke stropu. O to více tmelí Smile
Hlasování: Debora (+1), schützmeister (+1), Milan Bencúr † (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 12 Host(é)