Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co se děje v úlech teď
26.08.2019, 09:24 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 26.08.2019 09:56 PM od Skaly.)
Příspěvek: #1991
RE: Co se děje v úlech teď
prosím o odstranění tohoto příspěvku (nemám oprávnění). Děkuji.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Včera, 09:59 PM
Příspěvek: #1992
RE: Co se děje v úlech teď
Tak já začínám dávat na česna mřížky proti myším a za týden začnu s obalováním úlů síťovinou proti ptákům. Všechna včelstva jsou prakticky v klidu a výrazně zpomalují metabolismus. Včely se nenechávají vyrušit ani když jim dělám za zády rámus. Zbývající krátkověké včely nosí pyl, ale je jich málo.
Pyl s plodem souvisí jen u některých kmenů (třeba potomci Troiseck) a v určitou dobu. Teplotu uvnitř včelstev se pohybují lehce nad 25C, do zimních teplot mnoho nezbývá. Někde začal masivní grooming, cca 90%. Když se juknu na včelařskou konferenci, je mi líto těch zoufalých včelařů na JM i jinde. Nicméně, pokud budou dělat stále to samé, nemohou čekat změnu a bude jen hůř. Jak se řáká, komu není rady..... Nechal jsem se unést a přispěl tam pár řádky, samozřejmě naprosto zbytečně. Zimu očekávám s pokorou, asi je za dveřmi. Ještě udělám pár testíků a jedno chovatelské opatření a budu s věnovat opravám na včelařském zařízení. Snad to do zimy stihnu. ld.

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou pro mne partnery a ne výrobním prostředkem!
Hlasování: Tini (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 

Skok na fórum:

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)