Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co se děje v úlech teď
12.02.2019, 03:38 PM
Příspěvek: #1841
RE: Co se děje v úlech teď
Pri sbirani meli jsem pocitala prezivsi vcelstava. Zatim to vypada, ze z 8 lonskych oddelku jich mam 7 a jsou na trech az sedmi ulickach. Vsechny na dvou nastavkach. Ve trech kmenovych mi uradovala mys nebo rejsek, tak z tech asi nebude nic. Jsem zvedadava o vikendu na prolety, jak to bude.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
14.02.2019, 06:27 PM
Příspěvek: #1842
Po polední volala dcera, že prý prolet jak blázen. Neodolal jsem, vzal sešit a vyjel. Prolet pěkný. Za posledních 15 let nepamatuji takhle brzo (ani v záznamech jsem nenašel), většinou o měsíc později. Krásně jsou vidět různé strategie přežití, což se promítá v dalším vedení včelstev (spíš vytváření podmínek pro normální život) a logicky i zdravotním stavu. Poučka č. 2: Včely nejsou jednotný materiál. I takhle krátká návštěva na včelnici mne inspiruje a člověk se stále učí. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Hlasování: petr.strejcek (+1), LiborM (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
15.02.2019, 10:35 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 15.02.2019 10:40 PM od ferokulda.)
Příspěvek: #1843
U nás první velký prolet dnes, teplota 13,5 °C. Loni to bylo o necelý měsíc později (10. března). Jeden úl nejevil žádnou aktivitu, tak ho musím zítra zkontrolovat.
Hlasování: Leoš Dvorský (+1)
16.02.2019, 01:51 PM
Příspěvek: #1844
Včera, dle předpokladu první pyl - bledě žlutý, myslím, že objevili nakvétající lísku. Já ještě ne. Práší ale olše šedá, tak už to pojede.
Hlasování: Jan Brunclík (+1), Leoš Dvorský (+1)
16.02.2019, 03:48 PM
Příspěvek: #1845
Vypadá to na brzké jaro, u nás už zkoumají špačkové budku, v loni to bylo až začátkem března.
Jenda

Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří. Lokalita: Habartov (starý Habartov) okres Sokolov 485m Krušné hory
Hlasování: Leoš Dvorský (+1)
16.02.2019, 10:46 PM
Příspěvek: #1846
U nás už druhý den masivní přílet. Sem tam i pyl tmavě žlutá a oranžový. Má být hezkyy, tak to asi začne frcet.
Odpovědět 

Skok na fórum:

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 3 Host(é)