Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co se děje v úlech teď
08.05.2017, 06:49 PM
Příspěvek: #1531
RE: Co se děje v úlech teď
Leje a voda stoupá..... Confused
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.05.2017, 02:06 PM
Příspěvek: #1532
RE: Co se děje v úlech teď
Tady na severu momentálně stále probíhá přeměna zavíčkovaných zásob na zavíčkovaný plod. Váha , až na drobná zakolísání, vytrvale klesá. Před chvílí tady poletovaly vločky sněhu... Ale už by se to mělo podle meteo předpovědi od čtvrtka zlomit a kromě pylu bude i přínos nektaru. Včelky chytí ještě zbytek třešní. A pak snad celé jabloně, kleny, jírovce,... a les.

Optimální řešení přichází v závěru.
Hlasování: Miroslav Macek (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.05.2017, 05:45 PM
Příspěvek: #1533
RE: Co se děje v úlech teď
V neděli u mne začaly nosit z řepky, která právě začala kvést. To byl hukot. Dnes utrum. Snad se oteplí brzy.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.05.2017, 10:38 PM
Příspěvek: #1534
RE: Co se děje v úlech teď
(09.05.2017 02:06 PM)Tomáš Palata napsal(a):  Tady na severu momentálně stále probíhá přeměna zavíčkovaných zásob na zavíčkovaný plod. Váha , až na drobná zakolísání, vytrvale klesá. Před chvílí tady poletovaly vločky sněhu... Ale už by se to mělo podle meteo předpovědi od čtvrtka zlomit a kromě pylu bude i přínos nektaru. Včelky chytí ještě zbytek třešní. A pak snad celé jabloně, kleny, jírovce,... a les.

Tomáš , tvoj príspevok do bodky kopíruje situáciu u mňa dokonca aj s tým poletovaním snehu. Pozerajúc na tvoju lokalitu a nadmorskú výšku sa ani nečudujem. Máme to podobné. Dnešnú noc budem tŕpnuť. Momentálne ukazuje teplomer +0,8 ale do rána ďaleko Sad

Zázrivá , 650m
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.05.2017, 07:13 AM
Příspěvek: #1535
RE: Co se děje v úlech teď
uff , tak nakoniec "len" -2,0. Hádam to tie kvety hrušiek a jabloní tesne pred rozkvitnutím prežijú.

Zázrivá , 650m
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.05.2017, 11:56 AM
Příspěvek: #1536
RE: Co se děje v úlech teď
Tady taky mráz. Tak jsem zvědavý.... Confused
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
11.05.2017, 02:22 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 11.05.2017 04:10 PM od Tomáš Palata.)
Příspěvek: #1537
RE: Co se děje v úlech teď
(09.05.2017 02:06 PM)Tomáš Palata napsal(a):  Tady na severu momentálně stále probíhá přeměna zavíčkovaných zásob na zavíčkovaný plod....
Dnes jsem byl na "horské" včelnici. Jedno včelstvo to vzalo krapet šmahem a ze zásob mu zbylo pár plošek zásob v rozích rámků. Zato je tam pět oboustraně zavíčkovaných vysokých plástů. Dostalo kus apivitalové placky. Pro jistotu. Mléče, pampelišky a třešně v plném květu. A kontrolní otázka: Kdy bez problémů najdete ve včelstvech neznačenou matku na prvním plodovém plástu, který vám padne do ruky? .... Když sebou nemáte značkovací barvu.

   

Optimální řešení přichází v závěru.
Hlasování: STAVO (+1), Radka Nývltová (+1), Václav Návara (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
11.05.2017, 11:28 PM
Příspěvek: #1538
RE: Co se děje v úlech teď
Dnes jsem schytal snad tolik žihadel, jako za celý loňský rok Undecided Během zimy se mi asi vytratila ta trocha odolnosti, kterou jsem loni získal. To jsem netušil, jak bolestivé jsou následky žihadla do kotníku. A ten otok, jako po vymknutí. Inu, nedařilo se mi najít vhodný plod k larvení a nechtěl jsem do včel moc dýmit v tento parádní snůškový den. Teď budu doufat, že včely misky vytáhnou. Vůbec jsem se sebou nebyl spokojen, když jsem larvičky přemísťoval. Kdoví, kolik jsem jich poškodil. Schází um a cit.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.05.2017, 01:38 PM
Příspěvek: #1539
RE: Co se děje v úlech teď
Čoudu není nikdy dost....
Jo, kotník, uši, nos - nejlepší destinace pro přírodní akupunkturu. Big Grin
Hlasování: Tomáš Palata (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.05.2017, 05:32 PM
Příspěvek: #1540
RE: Co se děje v úlech teď
...ještě ret a už by to mohlo být komplet.

Optimální řešení přichází v závěru.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 7 Host(é)